Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Jak pielęgnować tłustą skórę?

W przypadku tłustej skóry największym problemem jest nadmiar pracy gruczołów łojotokowych. To sprawia, że cera jest bardziej podatna na rozmaite niedoskonałości, na przykład na zaskórniki. Jak pielęgnować tłustą skórę? Podpowiadamy!

Pielęgnacja cery tłustej – na co zwrócić uwagę?

Przy tłustej skórze ważna jest i pielęgnacja, i dieta. Tylko te dwa elementy razem są w stanie zmniejszyć produkcję sebum. Preparaty muszą mieć odpowiedni skład, aby jednocześnie oczyszczać i matować, do tego zmniejszać istniejące już zmiany skórne, a także eliminować nowo powstałe. Tylko tak możemy uporać się ze wszystkimi problemami cery tłustej.

Składniki w kosmetykach do cery tłustej powinny być, jak najbardziej naturalne. Mile widziane wyciągi pozyskiwane z roślin, na przykład z liści manuka lub z ogórka. Są one bazą dwóch popularnych linii marki ZIAJA. Korzystnie na tłustą skórę działają też witaminy E i B5, ponadto alantoina. Doskonale z łojotokiem radzą sobie glinki, a także kwasy, takie jak mlekowy, glikolowy bądź migdałowy, na przykład te wymienione są ukryte w kosmetykach ZIAJA PRO. Do potrzeb młodej skóry dopasowana jest linia ZIAJA Jeju, dobra też dla wegan. W jej opakowaniach znajdziemy, między innymi glicerynę, a nawet aktywne salicyny pozyskiwanej z kory topoli osikowej.

Wszystkie linie marki ZIAJA stworzone do cery tłustej skutecznie ograniczają wytwarzanie sebum. A to najważniejsza kwestia! To pozwala także wyeliminować tworzenie się nowych niedoskonałości, takich jak wągry i pryszcze. Zdecydowanie mniejsze są również rozszerzone pory. Do tego zauważysz ogólną poprawę wyglądu cery, przede wszystkim długotrwałe zmatowanie oraz odświeżenie. Kosmetyki do cery tłustej ZIAJA radzą sobie ze wszystkimi problemami cery tłustej. Są także odpowiednie dla osób z typem mieszanym, albo jedynie z nadmiernym przetłaczaniem w strefie T, czyli w okolicy czoła, nosa oraz brody.

Jak stosować kosmetyki ZIAJA do skóry tłustej?

Każda linia ZIAJA ma w sobie kilka kosmetyków. Rano i wieczorem oczyszczaj dokładnie twarz:

  • stosuj specjalne mleczka do usuwania makijażu bądź płyny micelarne, ewentualnie toniki
  • kolejny krok to mycie twarzy przy użyciu wody i żelu, albo pasty.

Dopiero potem przystąp do aplikacji kremu, albo wersji BB, czyli z dodatkiem koloryzującego środka – zastępuje nawet podkład. Na co dzień dobrze, aby preparat zawierał filtr chroniący przed promieniami słonecznymi. Do tego kilka razy w tygodniu dodatkowo wykonuj peeling, aby pozbyć się obumarłego naskórka. Co jeszcze? Nakładaj odżywcze maski, albo serum. Działaj wieloetapowo!

Używanie całej gamy produktów od ZIAJA gwarantuje oczyszczenie naskórka, ograniczenie produkcji sebum, odblokowanie porów i zmniejszenie niedoskonałości. Niektóre również niwelują ślady po trądziku. Sięgnij po linię – liście manuka, Ziaja Jeju, Ziaja Med, liście zielonej oliwki, czy ogórkowa.