Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Okres każdego długiego weekendu to dla policjantów czas intensywnej pracy. Podczas majówki policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie 10-dniowych działań na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 6 osób oraz 110-ciu kolizji drogowych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 12 kierowców na podwójnym gazie.

Majowe działania na drogach rozpoczęły się już w piątek 26 kwietnia o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22.00. W tym czasie na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego pełniło służbę 824 policjantów prewencji i ruchu drogowego. Stróże prawa byli widoczni w newralgicznych miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego oraz w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci z drogówki kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety, zatrzymano 12 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Doszło do trzech wypadków, w którym obrażenia odniosło 6 osób i aż 110 kolizji drogowych.