Opera spotyka pop i rock w Bielskim Centrum Kultury: Unikatowy koncert Tre Voci
W Bielskim Centrum Kultury zagościło wyjątkowe trio, łączące światy muzyki klasycznej i popularnej. Zjawiskowe wykonanie największych światowych hitów, wzbogacone o klasyczne brzmienie smyczków i pulsującą energię sekcji rytmicznej, stworzyło niezapomniany wieczór dla wszystkich obecnych. Wydarzenie to było nie tylko pokazem talentu wokalnego, ale także dowodem na to, że muzyka nie zna granic.
  1. Muzyczne trio działające w stylu "classical crossover" przedstawiło swoje interpretacje znanych utworów, łącząc klasyczną muzykę z popem i rockiem.
  2. Wokalistom towarzyszyła grupa instrumentalistów, w tym żeński kwartet smyczkowy oraz sekcja rytmiczna składająca się z gitarzysty, basisty, perkusisty i klawiszowca.
  3. Podczas półtoragodzinnego koncertu publiczność miała okazję usłyszeć szeroki repertuar, począwszy od piosenki Bryana Adamsa, przez "Hallelujah" Leonarda Cohena, aż po polski hit "Goniąc kormorany".
  4. Spektakl zakończył się energetycznym "Mambo Italiano" oraz hołdem dla Marii Koterbskiej, wykonaniem "Augustowskich nocy".

Koncert zorganizowany w Bielskim Centrum Kultury był prawdziwą ucztą dla zmysłów. Zespół zasłynął nie tylko ze swoich głosów operowych, ale także z umiejętności nawiązania głębokiego połączenia z publicznością poprzez wybór repertuaru. Obecni na koncercie mieli okazję przenieść się w różnorodne muzyczne światy – od łagodnych ballad po pełne energii hity.

Intrygujący był moment, kiedy towarzyszący artystom instrumentalisci wysunęli się na plan pierwszy, wykonując z zapierającym dech w piersiach wirtuozerią temat z filmu "Gorączka złota" autorstwa Ennio Morricone. Ta interakcja między wokalistami a muzykami tworzyła wspólną opowieść, gdzie każdy był równie ważnym narratorem.

W finale, gdy odtwarzane były "Augustowskie noce", można było poczuć, jak bardzo utwór ten jest bliski sercom mieszkańców, stanowiąc piękne zakończenie wieczoru. Koncert Tre Voci w Bielskim Centrum Kultury pokazał, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który może łączyć ludzi różnych pokoleń i gustów muzycznych.


Źródło: Bielskie Centrum Kultury