Dzielnicowi z bielskiej „jedynki” na spotkaniu z seniorami
W Bielsku-Białej seniorzy wraz z dzielnicowymi stawiają czoła nowoczesnym zagrożeniom! Czy nasze babcie i dziadkowie są już bezpieczni na ulicach miasta?
  • Omówienie ostatniego spotkania dzielnicowych z seniorami w ramach programu "Bezpieczny Senior".
  • Zagrożenia cywilizacyjne na celowniku spotkania: od metody "na wnuczka" po "na blik".
  • Porady dotyczące zachowania bezpieczeństwa na drodze.
  • Wysoka frekwencja i zadowolenie z organizowanych spotkań.

Ostatnio, na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej, miało miejsce nietypowe, aczkolwiek niezwykle ważne spotkanie. Dzielnicowi z lokalnego komisariatu policji spotkali się z grupą seniorów, aby podzielić się z nimi kluczowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa. W dobie rosnących zagrożeń, zarówno tych realnych, jak i wirtualnych, wiedza na temat ochrony osobistej staje się bezcenna.

Spotkanie, zorganizowane w kooperacji z Klubem Seniora z Mikuszowic Krakowskich, skupiało się na edukacji i wzajemnej wymianie doświadczeń. Wśród omawianych tematów znalazły się nie tylko klasyczne metody oszustw, tj. "na wnuczka" czy "na policjanta", ale również te bardziej złożone, jak oszustwa związane z fałszywymi pracownikami gazowni czy nawet manipulacje wykorzystujące technologię BLIK. Co istotne, dzielnicowi asp. szt. Grzegorz Wolny i asp. szt. Piotr Janusz podkreślali znaczenie ograniczonego zaufania wobec obcych oraz zachowania ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych.

Bezpieczeństwo na drodze to kolejny ważny wątek poruszony podczas spotkania. Osoby starsze, które często poruszają się pieszo, zostały przypomniane o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które znacząco zwiększają ich widoczność i bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku.

Spotkania takie, jak to zorganizowane przy ul. Żywieckiej, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Jest to dowód na to, że inicjatywy tego typu mają realny wpływ na podnoszenie świadomości społecznej i mogą przyczyniać się do ograniczenia liczby przestępstw wymierzonych w osoby starsze. Frekwencja i aktywny udział seniorów w dyskusji świadczą o ich głębokim zaangażowaniu oraz chęci dbania o własne bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek.


Według informacji z: KMP w Bielsku-Białej