Policja Bielsko-Biała: Policjanci z bielskiej jedynki odwiedzili dzieci w przedszkolu niosąc ważną naukę
Bezpieczeństwo to podstawa – nawet najmłodsi mieszkańcy Bielska-Białej uczą się ważnych lekcji! Policjanci z Komisariatu I wzięli pod swoje skrzydła przedszkolaki, by podzielić się z nimi wiedzą, która może ocalić życie.
  • Edukacyjna wizyta bielskich policjantów w Przedszkolu nr 14.
  • Nauka zasad bezpieczeństwa na drodze i podczas zabawy w zimowych warunkach.
  • Praktyczne lekcje korzystania z elementów odblaskowych i policyjnego wyposażenia.

W bielskim przedszkolu numer 14 panował wczoraj wyjątkowo uroczyście nastrój. Dzieciaki miały okazję na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca policjantów i czego wymaga od nich dbanie o porządek i bezpieczeństwo na drogach. W ramach inicjatyw „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Bezpieczne Ferie 2024”, funkcjonariusze postanowili podkreślić znaczenie rozwagi i odpowiedzialności już od najmłodszych lat.

Senior posterunkowy Mateusz Łyczko oraz dzielnicowy starszy sierżant Rafał Matlak, reprezentujący Komisariat Policji I w Bielsku-Białej, zaprezentowali podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Zwrócili szczególną uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w okresie zimowym, kiedy dni są krótsze, a widoczność na drogach znacznie gorsza.

Interaktywna część spotkania z całą pewnością przyciągnęła uwagę dzieci. Policjanci pozwolili im przymierzyć specjalistyczne wyposażenie oraz zademonstrowali, jak działają światła błyskowe radiowozu. Warto podkreślić, że tego typu działania mają nie tylko charakter edukacyjny, ale także budują pozytywny obraz służb w świadomości najmłodszych.

Nie należy zapominać, że rozmowy o bezpieczeństwie są kluczowe, nawet jeśli przedszkolaki nie uczestniczą w ruchu drogowym samodzielnie. Lekcje, które odbywają się w tak przyjazny sposób, pozostają w pamięci na długo i mogą w przyszłości uratować życie lub zdrowie niejednego dziecka.


Artykuł zaczerpnięty z: Policja Bielsko-Biała