Mundurowi z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej udowodnili, że ludzkie życie nie jest im obojętne. W środę 22 listopada 2023 r. policjanci uratowali nastolatkę, która chciała skoczyć z jednego z wiaduktów w Bielsku-Białej. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji, młoda kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

W środę 22 listopada 2023 r. około godziny 9-tej asp. Anna Macionczyk, mł. asp. Sebastian Palowski oraz sierż. szt. Łukasz Habdas z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej w trakcie patrolu zauważyli młodą kobietę, która na jednym z wiaduktów w Bielsku-Białej stała na barierce zabezpieczającej i w pozycji nachylonej do torów kolejowych patrzyła w dół. Policjanci bez chwili wahania podbiegli do dziewczyny i w sposób dynamiczny zdjęli ją z barierki, a następnie przeprowadzili w bezpieczne miejsce. Stan nastolatki wskazywał na silne wzburzenie emocjonalne. Stróże prawa zaopiekowali się młodą osobą do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Powiedzenie, że policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie znajduje pełne potwierdzenie, albowiem matka nastolatki zgłaszała do dyspozytora numeru 112, że jej córka może targnąć się na swoje życie w chwili, kiedy mundurowi udzielili już młodej kobiecie pomocy.

Policjanci po raz kolejny potwierdzili, że hasło „pomagamy i chronimy” nie jest tylko pustym sloganem.

Pamiętajmy, nie jesteśmy sami z problemami. Zawsze możemy zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego.
Młodzież z wciąż kształtującą się wrażliwością jest szczególnie narażona na doznawanie krzywdy.
Ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

"Zasady ABCD" funkcjonowania telefonu 116 111:
Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.

Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.

Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.