Bielscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend. W centrum Bielska-Białej została potrącona 52-letnia kobieta, a w Czechowicach-Dziedzicach 67- letnie rowerzystka. Apelujemy do kierowców o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 4:55, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. Jak wstępie ustalili policjanci kierująca samochodem marki Opel 26-latka, nie zauważyła przechodzącej przez przejście dla pieszych 52-letniej kobiety, która z urazem miednicy trafiła do bielskiego szpitala, pozostając na dalszym leczeniu. Drugie z kolei zdarzenie miało miejsce tego samego dnia w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Traugutta o godzinie 9:30 na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. 45-letnia kierująca samochodem marki Skoda, włączając się do ruchu ze strefy zamieszkania, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem 67-letniej kobiecie. W wyniku tego zdarzenia rowerzystka przewróciła się na jezdnię, doznając urazu obojczyka. Postępowanie w tych sprawach prowadzą kryminalni z bielskiej komendy.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami.