Dziś Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na terenie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej rozpoczął działania pod kryptonimem „Wszystkich Świętych”. Policjanci otrzymali dodatkowe zadania, aby wszyscy mogli bezpiecznie dotrzeć i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. W inauguracji działań uczestniczyły zaproszone media.

Podczas odprawy służbowej z udziałem przedstawicieli mediów zaprezentowano spot profilaktyczny przygotowany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Wydziałem Gabinet oraz Centrum Powiadamiana ratunkowego w Katowicach. Spot dosadnie pokazuje, do czego prowadzi nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Następnie zapoznano zebranych ze stanem bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego. Podczas dalszej części odprawy zaprezentowano zadania, które realizować będą policjanci podczas działań.

Po udaniu się mundurowych w wyznaczone rejony służbowe, dziennikarze mogli uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania od kierownictwa Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, jak i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Dziękujemy wszystkim obecnym przedstawicielom mediów za spotkanie i życzymy, aby dla wszystkich najbliższe dni były bezpieczne.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.04 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.39 MB)