Policja Bielsko-Biała: O bezpieczeństwie w klasach pierwszych w ramach kampanii Bezpieczna droga do szkoły oraz Świeć przykładem”.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i komisariatów odwiedzają uczniów klas pierwszych w szkołach na terenie gminy Czechowic-Dziedzic oraz Bestwiny w ramach kampanii pn. Bezpieczna droga do szkoły”oraz Świeć przykładem”. W trakcie spotkań policjanci uczą dzieci przede wszystkim zasad bezpieczeństwa na drodze jak również opowiadają o swojej pracy.
Wrzesień i październik to czas, kiedy policjanci odwiedzają szkoły. W trakcie spotkań uczą najmłodszych właściwych zachowań w domu, w szkole i na drodze. Spotkania te prowadzone są w ramach kampanii pn. Bezpieczna droga do szkoły” oraz Świeć przykładem”. Podczas rozmowy z dziećmi policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w drodze do/ze szkoły oraz prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych. W związku z rozpoczętym okresem jesiennym promują również korzystanie z elementów odblaskowych, aby być jak najbardziej bezpiecznym na drodze. Przedstawiają również charakterystykę pracy policji oraz prezentują elementy umundurowania. W akcję włączyli się również przedstawiciele sklepu należącego do jednej z sieci marketów budowlanych.
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, bielsko.slaska.policja.gov.pl/ka2/informacje/wiadomosci/346157,O-bezpieczenstwie-w-klasach-pierwszych-w-ramach-kampanii-Bezpieczna-droga-do-szk.html
Autor: krystian