Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Pomimo stosowania różnych środków pobudzających przedsiębiorczość Polaków w dłoniach Państwa leży jedno narzędzie skutecznie osłabiające dobre nastroje właścicieli firm - podatki. Wielu z przedsiębiorców szuka sposobów na uniknięcie płacenia wysokich opłat z tytułu obrotu, generując koszty prowadzonej działalności. Do takich zaliczyć można wirtualne biuro, które jako specyficzna forma usługi wpisuje się w koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo. Na czym polega ta forma outsourcingu i ile można dzięki niej zaoszczędzić?

Wirtualne biuro a koszty prowadzenia działalności

Podstawowa różnica pomiędzy standardowym a wirtualnym biurem polega na formule jego prowadzenia. Podczas gdy pierwsze ma postać stacjonarnego działu, do którego przedsiębiorca musi zatrudnić odpowiedni personel i zapewnić miejsce pracy, drugie działa poza strukturą organizacyjną firmy. Na wirtualne biuro w Warszawie decydują się te firmy, które stawiają na profesjonalną obsługę zewnętrzną. Sprawy związane z korespondencją, telefonami, mailami, czy księgowością i archiwizacją dokumentów są odtąd organizowane przez zewnętrznego operatora. Opłata za usługę waha się w zależności od wybranego pakietu - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. To właśnie te kwoty wliczyć można do kosztów uzyskania przychodu, obniżających wysokość podatku dochodowego płaconego fiskusowi.

Dodatkowe informacje: Wirtualne biuro Warszawa tanio - zobacz szczegóły dotyczące biura wirtualnego w Warszawie

Masz wirtualne biuro w Warszawie? Zapłacisz mniej fiskusowi

Mniej, niż za wynajem lokalu na biuro

Jednakże, wirtualne biura przynoszą firmom znacznie większe oszczędności poza mniejszą kwotą podatków. Przedsiębiorca decydujący się na outsourcing usług biurowych nie musi wynajmować lokalu, w którym konieczne byłoby zorganizowanie obsługi kontrahentów, czy maili służbowych. Decydując się na wirtualne biuro w Warszawie do zera ogranicza się koszty związane z zatrudnieniem pracowników. To personel delegowany przez zewnętrznego operatora zajmuje się sprawami organizacji, podczas gdy przedsiębiorca nie musi przejmować się ich obsługą płacowo- kadrową. Co miesiąc z tytułu braku opłat za najem lokalu oraz wynagrodzeń personelu w budżecie firmy zostać może spora suma oszczędności.

Co jeszcze zyskuje przedsiębiorca korzystający z usługi?

Wielu przedsiębiorców wskazuje na jeszcze jedną korzyść płynącą z opłacania usługi wirtualnego biura. To możliwość zarejestrowania swojej firmy pod wynajętym adresem, co jest zaletą zwłaszcza z punktu widzenia niewielkich przedsiębiorstw. Siedziba organizacji znajduje się w prestiżowej lokalizacji miasta - wirtualne biuro w Warszawie może znajdować się w znanym centrum biznesowym, bądź biurowcu. Nie ma jednocześnie konieczności zakładania tam stacjonarnej placówki. To operator wirtualnego biura ponosi wszelkie opłaty związane z korzystaniem z adresu, podczas gdy przedsiębiorca decydujący się na wirtualne biuro i rejestrujący w nim swoją działalność opłaca jedynie miesięczną kwotę ustaloną w umowie.

Usługa wirtualnego biura traktowana jest jako innowacja biznesowa. Jest szczególnie popularna wśród firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jednak na korzystanie z niej coraz częściej decydują się także większe organizacje. Wirtualne biuro to dobry sposób na optymalizację podatków, czy wygenerowanie oszczędności z tytułu wynajmowania przestrzeni biurowych i zatrudniania personelu.