Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Francja z lat świetności wchodzi do nowoczesnych domów

Z przeszłości czerpiemy wciąż pełnymi garściami, również, jeśli idzie o wyposażenie wnętrz oraz wykorzystanie zapomnianych już elementów, wzorów czy rozwiązań. Jednym z nich jest drewniany parkiet, wcześniej widziany jedynie na wielkich salach balowych, na których przesuwały się setki par w tanecznym uniesieniu. Dzisiaj to rozwiązanie można znaleźć w nowoczesnych budowlach.

Gdzie sprawdzi się jodełka klasyczna, a gdzie jodełka francuska?

Miejsce, w jakim chcemy zastosować parkiet o wybranym wzorze, powinno mieć nadany odpowiedni charakter. Jeśli naszym celem jest stworzenie przestrzeni wyjątkowo eleganckiej i wystawnej, jednak nieco surowej, lepiej sprawdzi się jodełka klasyczna, czyli angielska. Jeśli jednak mamy ochotę na nutkę szaleństwa, odpowiedniejsza będzie jodełka francuska.Jodełka francuska różni się nieco wyglądem od swojej klasycznej wersji, jest delikatniejsza, bardziej kunsztowna, w ogólnym rozrachunku przypomina harmonijkę. Jest jednocześnie symetryczna, elegancka, ale i swawolna, przypominająca dawne, roześmiane czasy pełne zabawy. Jodełka francuska sprawdzi się zatem znakomicie we wszelkiego rodzaju salach balowych i wystawnych salach weselnych.

Czy jodełka francuska to przelotna moda?

Jak każda moda, zapewne i ta kiedyś przeminie. Na szczęście jest to rozwiązanie, które może podobać się każdemu w każdym czasie. Eleganckie piękno jest bowiem zawsze uniwersalne.