W Szkole Podstawowej w Świętoszówce odbyła się prelekcja z dzielnicowym Komisariatu Policji w Jasienicy. Spotkanie było poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży podczas wakacji. W wydarzeniu wziął udział sierż. szt. Artur Walczuk, emerytowany policjant, który opowiedział uczniom o swojej misji pokojowej w Afryce.

Dzielnicowi bliżej nas – to właśnie dzielnicowi z jasienickiego komisariatu. Tym razem z młodzieżą spotkał się st. asp. Grzegorz Bączek, który odwiedził młodzież ze Szkoły Podstawowej w Świętoszówce. Niebawem kończy się rok szkolny i młodzież rozpocznie wakacje. Na ostatniej prostej przed letnimi feriami policjanci spotykają się z uczniami i przypominają o bezpiecznych postawach, przestrzegają przed łamaniem prawa oraz tłumaczą na czym polega zagrożenie demoralizacją i jak nie stać się nieletnim sprawcą czynu karalnego. St. asp. Grzegorz Bączek przestrzegał również przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami nad wodą i w górach. Przypominał o właściwym zachowaniu przy akwenach wodnych i w czasie górskich wędrówek. Uczył dzieci zasad bezpiecznej kąpieli. Prosił, aby zwracali szczególną uwagę na pozostawione w zaparkowanych pojazdach dzieci, osoby starsze i zwierzęta - kiedy panują upały.

Policjant prowadzi prelekcje z dziećmi ze szkoły podstawowej.

Miłym akcentem spotkania było zaproszenie do szkoły byłego policjanta – sierż. szt. w stanie spoczynku Artura Walczuk, który przedstawił dzieciom bardzo ciekawą opowieść na temat misji pokojowej, którą odbył na terenie Afryki, w Liberii. Były policjant opowiadał o sytuacji panującej na tych terenach, konflikcie jaki tam panował oraz o roli i wkładzie polskiej Policji w umacnianiu pokoju na świecie i w szkoleniu miejscowych służb. W spotkaniu wykorzystano prezentacje multimedialne, zdjęcia i filmy.

Artur Walczuk - emerytowany policjant opowiada o swojej misji pokojowej w Afryce.