Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zabezpieczali osiem meczów turniejowych rozegranych na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej to największa impreza sportowa w Polsce w tym roku, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla służb. Podczas zabezpieczenia piłkarskich spotkań w Bielsku-Białej nie doszło do żadnych zdarzeń nadzwyczajnych, a na turnieju dominował sportowy duch, radosne kibicowanie i zasady fair-play.

Korona Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i Policjanci zabezpieczający mecz.

Policyjne przygotowania do piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 organizowanych przez FIFA trwały od wielu tygodni. Stróże prawa wspólnie z innymi służbami przygotowywały się do zabezpieczenia 8 meczów na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. W minioną sobotę rozegrano ostatnie spotkanie. Na murawie rywalizowały ze sobą reprezentacje Korei Południowej i Senegalu. Widowisko zgromadziło na trybunach ponad 10 tys. widzów. Puchar Świata to dla kibiców przede wszystkim piłkarskie emocje. Natomiast dla wszystkich służb było to ogromne wyzwanie. Każdy meczowy dzień oznaczał dla mieszkańców i kierowców utrudnienia w ruchu drogowym związane z zabezpieczeniem imprezy masowej, dużym ruchem kibiców oraz eskortami drużyn podczas dojazdu na stadion i do hoteli. Drogi wokół stadionu były zamknięte na 3 godziny przed rozpoczęciem meczu, a do zamkniętej strefy można było się dostać tylko za okazaniem specjalnych przepustek. Nad bezpieczeństwem polskich i zagranicznych kibiców oraz mieszkańców miasta od wczesnych godzin popołudniowych czuwali policjanci z wydziału prewencji, drogówki, kryminalnego, sztabu, bielskich komisariatów i pododdziału prewencji w Wapienicy. Bielskiej drogówce wsparcia udzielali mundurowi z pozostałych komend śląskiego garnizonu delegowani do Bielska-Białej. W związku ze światową rangą wydarzenia zostały wdrożone najwyższe środki ostrożności. Policjanci współpracowali ze strażą pożarną i strażnikami miejskimi oraz służbami ochrony FIFA. Zabezpieczeniami dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztof Gałuszka, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorz Jakubiec oraz Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Dariusz Fajferek.

Dziękujemy wszystkim kibicom i mieszkańcom za okazaną policjantom życzliwość, a kierowcom za bezpretensjonalne stosowanie się do zmiany organizacji ruchu w związku z rozgrywanymi meczami!

  • Kibice przy stadionie miejskim, na pierwszym planie radiowóz.
  • Policjanci i strażacy zabezpieczają rejon stadionu, w tle tłum ludzi.
  • Policjanci podczas odprawy służbowej do jednego z meczy.
  • Radiowóz i policjanci z ruchu drogowego w rejonie zamkniętej drogi.
  • Policjant kieruje ruchem drogowym na skrzyżowaniu, w tle radiowóz.
  • Dowództwo Policji na stanowisku dowodzenia Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej.
  • Policja i Straż Pożarna zabezpiecza zamknięte skrzyżowania.
  • Policjanci i strażacy w rejonie stadionu miejskiego.
  • Policjanci z karabinami pilnują zamkniętej strefy wokół stadionu.