Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Dzisiaj w bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano odchodzących na zasłużone emerytury; asp.szt. Agnieszkę Tabencką-Pacholec i asp.szt. Radosława Lukowca. Uroczystość prowadził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, mł.insp. Krzysztof Gałuszka. Wzięli w niej udział także Zastępca Komendanta Miejskiego mł.insp. Grzegorz Jakubiec, kadra kierownicza bielskiego garnizonu oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni bielskiej komendy.

Koledzy i koleżanki z bielskiej komendy podziękowali odchodzącym ze służby funkcjonariuszom za wspólne lata pracy. Spotkanie było okazją do wspomnienia spędzonych razem chwil. Wspólne doświadczenia i pokonywanie trudów służby to grunt pod przyjaźnie i znajomości, które będą trwały pomimo rozstania się naszych kolegów z mundurem i murami komendy.

Asp.szt. Agnieszka Tabencka-Pacholec służyła w Zespole Kontroli Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zajmowała się jednymi z najtrudniejszych spraw – postępowaniami kiedy na policjantów wpływały skargi od mieszkańców lub uczestników przeprowadzanych przez nich interwencji i dochodzeń. Agnieszka Tabencka-Pacholec zawsze rzetelnie i sprawiedliwie podchodziła do każdego przypadku, na pierwszym miejscu stawiając prawdę i dążąc do tego, aby rozstrzygnięcia nie prowadziły do niczyjej krzywdy. Podziękowała ona kolegom i koleżankom za zrozumienie z jakim się spotykała. Życzyła wytrwałości w służbie i zmaganiach z przeciwnościami jakie niesie.

Asp.szt. Radosław Lukowiec przez wiele lat pracował w Zespole Techników Kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Dzięki jego fachowości i oddaniu w służbie wielu przestępców trafiło przed oblicze wymiaru sprawiedliwości, a osoby pokrzywdzone przestępstwem mogły odzyskać utracone mienie i zyskać powetowanie doznanych przestępstwem krzywd. Jako doświadczony technik kryminalistyki nauczył rzemiosła wielu młodszych kolegów służących w bielskim zespole. Radek Lukowiec podziękował przełożonym za wszystko czego się dzięki nim nauczył i wsparcie na jakie zawsze mógł u nich liczyć. Podziękował swoim kolegom za okazywany przez lata szacunek dla trudnej i często niewdzięcznej pracy jaką wykonywał. Życzył im wytrwałości w dążeniu do służbowych i prywatnych celów, życzył aby na co dzień doceniali to w jak fajnym zespole ludzi mogą pracować i w jakich nowoczesnych warunkach odbywa się ich codzienna służba.

Oprócz ciepłych słów i zapewnienia o pamięci, policjanci usłyszeli życzenia zdrowia i realizacji wszystkich planów i zamierzeń, na które do tej pory często brakowało im czasu. Na pamiątkę długoletniej służby na rzecz bezpieczeństwa w bielskim garnizonie otrzymali przygotowane przez policjantów i pracowników cywilnych ozdobne ryngrafy.