Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Dzisiaj po godzinie 4 rano na drodze krajowej nr 1 miał miejsce pożar samochodu ciężarowego. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar ciągnika rozprzestrzeniający się na jego naczepę. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód ciężarowy przewoził artykuły spożywcze - palety z sokami w plastikowych pojemnikach o pojemności 200ml.

W pierwszej fazie działań cała droga w kierunku Bielska-Białej została zamknięta, a policja wyznaczyła objazdy. Po godzinie udrożniono jeden pas Dk-1 i przywrócono na nim ruch, drugi pas zamknięty do zakończenia działań. W wyniku pożaru doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. Strażacy przepompowali paliwo z uszkodzonych zbiorników do pojemników zastępczych, które następnie zostały zabrane przez pomoc drogową. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ: ciągnik DAF, naczepa samochodu ciężarowego z przewożonym materiałem (palety z sokami) oraz słupek z pikietażem drogowym. Działania zakończono o godz. 9:35.