Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Policjanci z bielskiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolne „Pasy”. W czasie akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Wczoraj od 6.00 do 22.00 na terenie miasta i powiatu, policjanci przeprowadzili akcję „Pasy”, w której uczestniczyło ponad 40 stróżów prawa. Podczas działań mundurowi skontrolowali 210 kierujących. Stwierdzili 197 naruszeń prawa, w tym 98 przypadków niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa. Przypominamy, że za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 100 zł, a na konto sprawcy dopisywane są 2 punkty karne. Za brak obowiązkowych pasów ukarano także 6 pasażerów. Oprócz wykroczeń związanych z niekorzystaniem z pasów bezpieczeństwa policjanci ujawnili kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość, nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz kierowali będąc w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymali także 54-latka, który kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że pasy często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci do działań „Pasy” wykorzystali lornetki oraz zestawy do automatycznej rejestracji wykroczeń. Podczas kontroli pouczali rodziców oraz dzieci o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.