15 marca, w Auli Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej odbędzie się finał turnieju eliminacyjnego debat oksfordzkich „DeBBaty”.

 

Jest to inicjatywa łącząca w sobie turniej debat oksfordzkich i cykl szkoleń projektowych dla licealistów. W projekcie udział bierze 12 miast z całej Polski. W każdym z tych miast organizowane są dwudniowe wydarzenia, na które składają się turnieje eliminacyjne oraz szkolenia z zakresu kompetencji miękkich. Na Wielki Finał odbywający się 29-30 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaproszone zostaną najlepsze zespoły z każdego miasta.

 

Podczas półfinału, który odbył się 17-18 stycznia, zostały wybrane cztery najlepsze licea, które już w najbliższy piątek będą walczyły o miejsce w Wielkim Finale - są to: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja oraz VIII Liceum Ogólnokształcące im. H. Chrzanowskiej.

 

W tym roku gośćmi specjalnymi IV edycji DeBBat w Bielsku-Białej będą: Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik oraz Michał Kempa - polski komik uprawiający stand-up, zwycięzca jednego z programów telewizyjnych.

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.