Bielscy policjanci z dronem zatrzymali złodziei miedzianych elementów lokomotywy

2 min czytania
Bielscy policjanci z dronem zatrzymali złodziei miedzianych elementów lokomotywy

Nowoczesne technologie i czujność bielskich policjantów zakończyły serię kradzieży na bocznicy kolejowej w Zabrzegu. Dzięki wykorzystaniu drona z kamerą termowizyjną udało się zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież cennych elementów lokomotyw o wartości przekraczającej 130 tysięcy złotych.

  • Bielsko-Biała i Zabrzeg miejsce skutecznej akcji przeciw złodziejom kolei
  • Zabrzeg świadkiem zatrzymania złodziei cennych miedzianych elementów

Bielsko-Biała i Zabrzeg miejsce skutecznej akcji przeciw złodziejom kolei

W ostatnich dniach bielscy funkcjonariusze kryminalni wraz z zespołem prewencji przeprowadzili dynamiczną akcję na terenie bocznicy kolejowej w Zabrzegu, gdzie dochodziło do licznych kradzieży infrastruktury kolejowej. Policjanci postanowili wykorzystać nowoczesny sprzęt drona wyposażonego w kamerę termowizyjną, co pozwoliło na skuteczne monitorowanie terenu nawet po zmroku.

Podczas nocnego patrolu operatorzy zauważyli osobę poruszającą się pomiędzy lokomotywami. Gdy sprawca dostrzegł, że jest obserwowany, podjął próbę ucieczki w kierunku pobliskich lasów przy stacji Zabrzeg-Czarnolesie. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła na zatrzymanie jednego z mężczyzn na gorącym uczynku.

Zabrzeg świadkiem zatrzymania złodziei cennych miedzianych elementów

Przeszukanie pojazdu, którym poruszał się zatrzymany, ujawniło narzędzia takie jak wkrętaki i klucze nasadowe oraz specjalistyczny wózek elektryczny służący do transportu ciężkich fragmentów miedzi. To właśnie te elementy boczniki lokomotyw wykonane z miedzi były celem przestępczego procederu. Ich wartość oszacowano na ponad 130 tysięcy złotych.

Dalsze działania policji doprowadziły do ustalenia i zatrzymania drugiego ze wspólników. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży oraz usiłowania kradzieży, za które grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Ta sprawa pokazuje, jak istotne jest połączenie tradycyjnej pracy operacyjnej z nowoczesnymi technologiami, które zwiększają efektywność działań służb i poprawiają bezpieczeństwo na terenie naszego regionu.

Autor: krystian