Uczniowie z Kaniowa wygrali Powiatowy Konkurs Profilaktyczny
Uczniowie z Kaniowa triumfują w VII Powiatowym Konkursie „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”! Młodzi uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą, ale i praktycznymi umiejętnościami w zakresie zdrowego stylu życia.
  1. Finał konkursu odbył się w Pisarzowicach
  2. Wzięło w nim udział 10 drużyn z powiatu bielskiego
  3. Uczniowie z Kaniowa zdobyli pierwsze miejsce
  4. Konkurs promuje zdrowy styl życia i profilaktykę

W rywalizacji finałowej VII Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” uczniowie z Kaniowa okazali się najlepsi, pokonując dziewięć innych zespołów. Konkurs, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, przyciągnął młodzież z całego powiatu bielskiego.

Lucyna Majewska, naczelniczka wydziału zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, podkreśliła znaczenie codziennych wyborów dla zdrowia młodych ludzi. „Uczymy naszych najmłodszych mieszkańców, że to codzienne decyzje o tym, co jemy, czy jak spędzamy wolny czas mają wpływ na to, czy w przyszłości będziemy często potrzebować pomocy lekarza” - mówiła Majewska podczas powitania uczestników.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyły wszystkie gminy powiatu bielskiego. Na etapie gminnym ponad 120 uczniów z 41 szkół zmierzyło się z testem wiedzy na temat zdrowego stylu życia. W finale, który miał miejsce w Pisarzowicach, spotkało się 10 najlepszych drużyn, które rywalizowały w różnych zadaniach, takich jak przygotowanie zdrowego posiłku, projektowanie plakatów na tematy zdrowotne, udzielanie pierwszej pomocy oraz sprawnościowe konkurencje.

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Justyna Hetnał, pełnomocnik burmistrza Wilamowic ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oceniała uczestników na podstawie ich wiedzy i umiejętności. Zmagania obserwowali i nagrody wręczali m.in. Dorota Nikiel, członek Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej, Andrzej Kołtun, sekretarz gminy Wilamowice, oraz Helena Byrdy-Przybyła, radna powiatowa.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kaniowie. Drugie miejsce przypadło gospodarzom – Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, a trzecie miejsce zdobyli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Rybarzowicach.

Konkurs „Lepiej zapobiegać, niż leczyć” ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów i uświadamianie im, jak ważne są codzienne wybory dla ich przyszłego zdrowia. Dzięki takim inicjatywom młodzież ma szansę zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności, które mogą wpłynąć na ich życie.


Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej