Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej: O naszym szpitalu pediatrycznym w radiu
W trosce o zdrowie najmłodszych: Starostwo w Bielsku-Białej angażuje się w rozwój lokalnej pediatrii
  • Rola samorządu powiatu w wsparciu szpitala pediatrycznego.
  • Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu medycznego dla poprawy leczenia dzieci.
  • Starosta Andrzej Płonka wskazuje na historię i znaczenie szpitala dla regionu południowej części województwa.

Rozwój medycyny pediatrycznej w sercu Bielska-Białej jest dla samorządu powiatowego sprawą priorytetową. Wychodząc naprzeciw potrzebom najmłodszych pacjentów oraz ich rodzin, starostwo nie szczędzi wysiłków, by zapewnić im opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. To właśnie z tych intencji wynika ciągłe dążenie do modernizacji Szpitala Pediatrycznego, której ważny aspekt stanowi inwestycja w nowoczesny sprzęt medyczny.

Podczas audycji radiowej, emitowanej na falach Radia Katowice, starosta powiatu bielskiego, Andrzej Płonka, podzielił się z mieszkańcami regionu informacjami dotyczącymi pediatrii. "Samorząd powiatu bielskiego walczył przed laty o pozostawienie tego szpitala tu na miejscu - na południu województwa. Teraz zabiegamy o to, by małym pacjentom - mieszkańcom kilku powiatów pomagano w jak najlepszych warunkach i za pomocą nowoczesnego sprzętu" - mówił starosta z przejęciem.

Zdając sobie sprawę z tego, jak delikatna i wymagająca jest opieka nad najmłodszymi, starostwo kieruje swoje zasoby i energię w kierunku rozwoju lokalnego szpitala pediatrycznego, aby była to placówka, gdzie tradycja współgra z innowacyjnością. W ten sposób, dzieci z Bielska-Białej oraz sąsiednich powiatów mogą liczyć na opiekę medyczną, która jest nie tylko dostępna, ale również na światowym poziomie.


Artykuł zaczerpnięty z: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej