O tym, że policjantem jest się zawsze udowodnił sierż. szt. Bartłomiej Krupa z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. W czasie wolnym od służby dwukrotnie zatrzymał tego samego sprawcę kradzieży sklepowej.

Nagłówek artykułu mógłby wskazywać na błąd w redakcji w przygotowaniu tekstu bądź na sytuację kuriozalną wręcz niespotykaną. W tym jednak przypadku mamy do czynienia z niecodzienną sytuacją. Sierż. szt. Bartłomiej Krupa, będąc w czasie wolnym od służby, w dniu 12 września 2023 roku dokonywał zakupów w jednym ze sklepów przy ul. Grunwaldzkiej. Mundurowy zwrócił uwagę na mężczyznę, który przyśpieszonym krokiem opuszczał sklep, a zaraz za nim wybiegła pracownica marketu, która krzyczała „łapać złodzieja”. Stróż prawa natychmiast pobiegł za sprawcą kradzieży, którego zatrzymał. Sprawca kradzieży został poinformowany, iż ma do czynienia z funkcjonariuszem policji ponadto policjant okazał legitymację służbową. Po kilku minutach zatrzymany sprawca kradzieży został przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej. Jak ustalono mężczyzna dokonał kradzieży czterech puszek piwa „Dębowe” o wartości 18 złotych, towar nieuszkodzony powrócił na półkę sklepową celem dalszej odsprzedaży. Sprawcę kradzieży ukarano mandatem karnym.

Niespełna godzinę po wydarzeniach na ul. Grunwaldzkiej ten sam policjant dokonywał zakupów w sklepie przy ul. Sobieskiego. Po wyjściu ze sklepu funkcjonariusz zatrzymał się na chwilę, by odebrać telefon. Zauważył tego samego mężczyznę, który wcześniej dopuścił się kradzieży. Amator darmowego piwa ponownie podjął się ucieczki jednak i tym razem nie miał szans w wyścigu z policjantem. Mężczyzna został zatrzymany, a jak się okazało jego łupem po raz kolejny padły cztery puszki piwa „Dębowe” o wartości 18 złotych. Osoba została doprowadzona do sklepu, a następnie przekazana policjantom z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej, z kolei nieuszkodzony towar powrócił do sprzedaży. W tych okolicznościach policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.