Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej i przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przeprowadziła XVIII Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Impreza odbyła się na terenie Domu Żołnierza w Bielsku-Białej. Dzieci i młodzież mogli spotkać się tam z policjantami, zapoznać z ich pracą oraz zasiąść za kierownicą radiowozu.

W imprezie, przygotowanej po raz kolejny przy współpracy z bielską Policją, udział wzięli także mundurowi ze śląskiej drogówki. Dobra zabawa i nauka - takie połączenie, to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży, które w przystępny i łatwy do zapamiętania sposób uczą się zasad kodeksu drogowego i bezpiecznych nawyków.
Dni bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego otworzył barwny korowód ulicami miasta. Później zabawa przeniosła się na teren Domu Żołnierza. Tam swój sprzęt prezentowali policjanci, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy i ratownicy GOPR-u. Odbywały się pokazy i koncerty, a konkursy służyły zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Goście mogli usiąść za kierownicą policyjnego quada czy radiowozu. Prawdziwe oblężenie przeżywało miasteczko ruchu drogowego i ogródek prewencji kryminalnej. Młodzież i dzieci chętnie przymierzały specjalistyczne wyposażenie, jakiego używają oddziały prewencji podczas zabezpieczenia imprez masowych.
Profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jeden z priorytetów policjantów z bielskiej drogówki. Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci dobrych nawyków i bezpiecznych postaw. Zaprocentują one w przyszłości, kiedy już jako dorośli kierowcy usiądą za kierownicą samochodu lub na motocyklu. Przy okazji najmłodsi uczą się, że policjant to osoba, do której w każdej sytuacji można przyjść po pomoc i nie powinno się bać policyjnego munduru. Jednocześnie podczas tej imprezy zwraca się uwagę dorosłych użytkowników dróg na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz główne przyczyny wypadków drogowych, do których należą nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu lub pieszemu na przejściu i przekroczenie dozwolonej prędkości.

  • Dzieci w kolorowych strojach stojacy na terenie Domu Żołnierza w Bielsku-Białej
  • Młodzież uczestnicząca w dniach bezpieczeństwa na terenie Domu Żołnirza.
  • Dwoje dzieci siedzi przy biurku i koloruje obrazem. Pomiedzy nimi stoi policjantka i przygląda sie pracom.
  • Dwie dziewczynki przyu stoliku uczestniczą z zajęciach. Ich pracy przygląda się policjant.
  • Na motocyklu policyjnym siedzi dziewczynka z założoną policyjną czapka. Obok niej stoi dwóch policjantów.
  • Na motocyklu policyjnym siedzi dziewczynka z założoną policyjną czapka. Obok niej stoi dwóch policjantów.
  • Dzieci uczestniczą róznych zabawach dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  • Dzieci stoją obok policjantów
  • Na scenie stoją laureaci, wraz z policjantami oraz organizatorami dni bezpieczeństwa.