Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zatrzymali 26-latka, który kilka dni wcześniej dokonał uszkodzenia poprzez wybicie dwóch szyb w oknach w Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór Policji. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

18 września br. policjanci z bielskiej dwójki zostali powiadomieni o dokonanym uszkodzeniu dwóch szyb, poprzez ich wybicie w Zamku Książąt Sułkowskich przy ul. Wzgórze 16 w Bielsku-Białej. Po otrzymanej informacji stróże prawa niezwłocznie udali się w rejon, gdzie w trakcie penetracji zauważyli na jednej z bielskich ulic mężczyznę, którego wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Zaskoczony mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych bielskiej komendy. Następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia w postaci zabytku.
Na wniosek śledczych wobec 26-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za czyn którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.