Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Michałowicza w Bielsku-Białej, dzisiaj około godziny 10:00. W zdarzeniu uczestniczył autobus miejski i pojazd Toyota. Osoby podróżujące osobówką trafiły do szpitala.

O godzinie 10:00 w Bielsku-Białej na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Michałowicza doszło do zderzenia autobusu miejskiego m-ki Mercedes z samochodem osobowym marki Toyota. Według wstępnych ustaleń policjantów, 53-letni kierujący autobusem jadąc ulicą Partyzantów w kierunku Szczyrku wjechał na skrzyżowanie, gdy dla jego kierunku nadawany był sygnał czerwony, gdzie zderzył się z jadącą od strony ulicy 1 Maja w kierunku ulicy Michałowicza, 41-letnią kierującą osobową Toyotą. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Pasażerowie autobusu opuścili pojazd o własnych siłach i nie potrzebowali pomocy medycznej. Osoby podróżujące Toyotą tj. kierująca i dziecko w wieku 13 lat, zostały przewiezione do szpitala. Ulica Partyzantów w kierunku Szczyrku była zablokowana na czas pracy służb. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Kierującemu autobusem policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego wypadku.


Apelujemy o ostrożność i bezpieczną, przepisową jazdę. Kierowco, pamiętaj, że przez Twoją nieodpowiedzialną jazdę na drodze możesz zginąć Ty lub ktoś inny.