15 czerwca na stadionie piłkarskim przy ul. Młyńskiej odbyła się XIII edycja Przedszkoliady. W Turnieju mini piłki nożnej uczestniczyło 38 drużyn z 35 przedszkoli. Około 400 małych piłkarzy rozegrało 72 mecze na 8 boiskach. Z trybun dopingowało ich ponad 1000 kibiców!

 

Te liczby to najlepszy dowód, że organizowana dwa razy w roku (wiosną na boisku przy ulicy Młyńskiej i jesienią w hali pod Dębowcem) sportowa impreza dla najmłodszych cieszy się nieustającą popularnością i ciągle się rozwija. 

 

Organizatorzy - Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Football Academy wraz z partnerami - kolejny raz przygotowali dla uczestników mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. pokaz żonglerki piłkarskiej, naukowych sztuczek,  naukę gry w unihokeja i badmintona, a także rzutów do kosza. Ponadto była możliwość zapoznania się z łodzią żaglową, zabawy pod kurtynami wodnymi, które zapewniały ochłodę w ten upalny, słoneczny dzień oraz możliwość fotografowania się z maskotkami lubianych przez dzieci bajkowych postaci – Reksia oraz Pampaliniego.

 

W sportowej rywalizacji najlepsze okazały się:  na boisku nr 1 - Przedszkole z Czechowic-Dziedzic,  na boisku nr 2 - Przedszkole OXFORD z Bielska-Białej, na boisku nr 3  -  Przedszkole nr 35, na boisku nr 4 - Przedszkole nr 56, na boisku nr 5 - Przedszkole z Jasienicy, na boisku nr 6 – Przedszkole nr 43, na boisku nr 7 – Przedszkole nr 23 i na boisku nr 8  - Przedszkole Promyczek  z Bielska-Białej. Podkreślić należy, że tradycyjnie w tym turnieju nie było przegranych. Każda drużyna została nagrodzona pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulkę. Uhonorowane zostały także placówki, które wystawiły najliczniejsze reprezentacje, a były nimi Przedszkola nr 37, 33 i 24.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się także tradycyjny konkurs celności strzałów, co świadczy o tym, że piłkarski turniej to doskonała zabawa zarówno dla przedszkolaków jak i rodziców. Już teraz gorąco zapraszamy na kolejną edycję Przedszkoliady. Do zobaczenia jesienią!

 

 

 

 


1000 Znaków do wykorzystania