Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zaprezentowano puchar Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.


Melduję o przygotowaniu miasta Bielska-Białej oraz Stadionu Miejskiego do Mistrzostw – poinformował Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski. Organizacyjnie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, teraz pozostało nam czekać na piłkarzy. Mieliśmy szczęście przy losowaniu drużyn. Liczę na wielkie widowisko sportowe i duże emocje. Zapraszam do wspólnego kibicowania - dodał Jarosław Klimaszewski. Podczas spotkania z mediami zaprezentowano także piłkę, która będzie używana w trakcie mistrzostw.


Już 23 maja w Łodzi zabrzmi pierwszy gwizdek młodzieżowego mundialu, a dzień później - 24 maja rozegrany zostanie mecz inaugurujący mistrzostwa w Bielsku-Białej, w którym reprezentacja USA zmierzy się z Ukrainą.


W Mistrzostwach Świata FIFA U-20 wezmą udział 24 narodowe drużyny, które na sześciu stadionach rozegrają łącznie 52 mecze. Młodzieżowego Mistrza Świata poznamy 15 czerwca.


Zapraszamy także na specjalnie dedykowaną temu wydarzeniu stronę internetową. Znajdziecie Państwo na niej najważniejsze informacje związane z organizacją Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 w Bielsku-Białej.

 

fifaworldcup.bielsko-biala.pl