Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

pomoc chirurga stomatologicznego w Katowicach

Dzięki nowoczesnym zabiegom chirurgii stomatologicznej oraz szczękowo-twarzowej można uzyskać wyjątkowe efekty. Kiedy konieczna jest wizyta w gabinecie chirurga stomatologicznego?

Stomatologia to bardzo szeroka dziedzina medycyny. W jej ramach znajduje się również chirurgia stomatologiczna. Zajmuje się ona leczeniem operacyjnym jamy ustnej, w tym zębów, a także przyległych okolic.

Gdy potrzebny jest dobry chirurg stomatolog Katowice jest jednym z wielu miast na mapie Polski, w którym można skorzystać z takich usług.

Czym dokładnie zajmuje się chirurg stomatolog? Jakie zabiegi przeprowadza najczęściej? Jak znaleźć najlepszego specjalistę w tej dziedzinie?

Chirurg stomatolog Katowice – kiedy warto się do niego udać?

Chirurg stomatolog jest specjalistą w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, który zajmuje się prowadzeniem zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzoczaszki, najczęściej dotyczących zębów.

W ramach chirurgii stomatologicznej w Katowicach prowadzone są różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu poprawę zdrowia pacjenta, a także są zabiegami przygotowującymi do innego typu zabiegów, na przykład do założenia implantów zębowych.

Wybrane zabiegi prowadzone przez chirurga stomatologicznego Katowice:

 • ekstrakcje – zabiegi usuwania zębów z zębodołu metodą chirurgiczną, w znieczuleniu, pomoc chirurga jest często wskazana przy usuwaniu zębów zatrzymanych albo „ósemek”
 • leczenie suchego zębodołu – powikłanie pojawiające się po ekstrakcji zęba, miejsce po ekstrakcji narażone jest na zakażenia bakteryjne
 • resekcja wierzchołka korzenia zęba – zabieg usunięcia wierzchołka korzenia zębowego i wypełnienia kanału korzeniowego odpowiednim materiałem
 • hemisekcja – zabieg stosowany w przypadku leczenia zniszczonych, uszkodzonych zębów trzonowych
 • implantologia – zabiegi implantologiczne mają na celu wszczepienie w kość implantu, na którym osadza się koronę protetyczną uzupełniającą brak
 • regeneracja tkanek kostnych – zabieg przeprowadzany przez przeszczep tkanki pochodzącej z ciała pacjenta albo z użyciem biozgodnych materiałów, które mają zastąpić kość pacjenta
 • periodontologia – zabiegi chirurgii periodontologicznej, czyli związanej z przyzębiem oraz błoną śluzową jamy ustnej, na przykład przy leczeniu paradontozy
 • leczenie wad zgryzu – pozwala na uzyskanie estetycznych rysów twarzy u pacjenta – chirurgia gnatyczna
 • leczenie nowotworów – nowotworów łagodnych i wybranych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej i warg
 • leczenie urazów i uszkodzeń zęba, na przykład w wyniku doznanych przez pacjenta wypadków
 • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych
 • usuwanie włókniaków, mukoceli, nadziąślaków, brodawczaków, torbieli i innych zmian
 • podcinanie wędzidełek warg i języka

Jak znaleźć dobrego chirurga stomatologa w Katowicach?

Dzisiaj usług stomatologicznych najczęściej szukamy za pośrednictwem internetu. Po wpisaniu do wyszukiwarki słów takich jak „chirurgia stomatologiczna katowice”, możemy natychmiast zapoznać się z różnymi ofertami w danym mieście.

Aby uzyskać obsługę na najwyższym poziomie, warto postawić na gabinet, który posiada liczne rekomendacje od pacjentów, stosuje nowoczesne narzędzia oraz technologie i wysokiej klasy materiały. Możemy mieć wtedy pewność, że obsługa będzie na najwyższym poziomie.

Jeżeli potrzebny jest chirurg stomatolog Katowice NFZ refunduje tylko część zabiegów, dlatego większość pacjentów korzysta z usług prywatnie.

Zatem wtedy, gdy pojawiają się problemy z zębami i konieczna jest operacja albo jest ona wymagana z innych wskazań, na przykład w związku z zabiegiem wszczepienia implantu zębowego, dobry chirurg stomatolog w Katowicach lub w innym interesującym nas mieście będzie niezbędny.