Dzisiaj w bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano odchodzącą na zasłużoną emeryturę asp.szt. Izabelę Zarębę. Służyła ona w Policji przez ponad 32 lata. Uroczystość prowadził Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztof Herzyk. Wzięli w niej udział także naczelnik bielskiej prewencji podinsp. Marcin Bębenek ze swoim zastępcą asp.szt. Andrzejem Chmielem oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni bielskiej komendy.

Asp.szt. Izabela Zaręba od 2004 roku służyła w bielskim zespole zwalczającym przestępczość i demoralizację nieletnich. Wcześniej zajmowała się prowadzeniem postępowań administracyjnych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Izabelę Zarębę zawsze cechował profesjonalizm i oddanie służbie. Koledzy i koleżanki mogli liczyć na jej wsparcie i pomoc zarówno w sprawach służbowych jak i osobistych. „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje” - ten cytat Andrzeja Majewskiego najlepiej opisuje sposób w jaki traktowała dzieci i młodzież, które po tym jak zboczyły na złą drogę trafiały na Izę Zarębę.

Spotkanie było także okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Przez 32 lata zawiązały się przyjaźnie, które będą trwały pomimo zawieszenia przez Izę Zarębę policyjnego munduru na przysłowiowy kołek.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.