Dzisiaj w bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano odchodzącą na zasłużoną emeryturę asp.szt. Izabelę Zarębę. Służyła ona w Policji przez ponad 32 lata. Uroczystość prowadził Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztof Herzyk. Wzięli w niej udział także naczelnik bielskiej prewencji podinsp. Marcin Bębenek ze swoim zastępcą asp.szt. Andrzejem Chmielem oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni bielskiej komendy.

Asp.szt. Izabela Zaręba od 2004 roku służyła w bielskim zespole zwalczającym przestępczość i demoralizację nieletnich. Wcześniej zajmowała się prowadzeniem postępowań administracyjnych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Izabelę Zarębę zawsze cechował profesjonalizm i oddanie służbie. Koledzy i koleżanki mogli liczyć na jej wsparcie i pomoc zarówno w sprawach służbowych jak i osobistych. „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje” - ten cytat Andrzeja Majewskiego najlepiej opisuje sposób w jaki traktowała dzieci i młodzież, które po tym jak zboczyły na złą drogę trafiały na Izę Zarębę.

Spotkanie było także okazją do wielu wspomnień i wzruszeń. Przez 32 lata zawiązały się przyjaźnie, które będą trwały pomimo zawieszenia przez Izę Zarębę policyjnego munduru na przysłowiowy kołek.