Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

8 lutego br. w Urzędzie Miejskim odbyło się Noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Bielska-Białej ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami bielskich klubów sportowych oraz Olimpijczykami. Podczas tego wydarzenia zostały ogłoszone wyniki wyborów na najlepszego sportowca, trenera, drużynę i dobrodzieja minionego roku w Naszym Mieście.


- Bielsko-Biała to nie tylko prężny ośrodek gospodarczy i kulturalny, ale również ważne i znaczące miejsce na sportowej mapie naszego kraju, w którym rozwija się zarówno sport profesjonalny, jak i amatorski. Siłą bielskiego sportu są przede wszystkim organizacje sportowe, których jest w  naszym mieście ponad 100 i w których szkoli się około 5 tysięcy zawodniczek i zawodników – podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.  


Prezydent wręczył najlepszym statuetki Harnasia, czyli nagrodę za sukcesy osiągnięte w zeszłym roku. Harnasie zostały przyznane w czterech kategoriach. Tradycyjnie poza sportowcem i trenerem roku nagroda trafiła także do najlepszej drużyny i dobrodzieja sportu.


Sportowcem 2018 roku został szybownik Sebastian Kawa. Trenerem minionego roku Piotr Galon (Klub Sportowy SPRINT, trener Michała Haratyka). Za najlepszą drużynę 2018 roku uznano Rekord SSA (futsal), a za dobrodzieja Rekord Systemy Informatyczne Sp. z o.o.Obok zwycięzców nominacje na najlepszego sportowca, trenera, drużynę i dobrodzieja minionego roku w Bielsku-Białej otrzymali ponadto:


Sportowcy:
Paweł BUDNIAK - futsal, REKORD Sportowa Spółka Akcyjna
Michał HARATYK - lekkoatletyka, Klub Sportowy SPRINT
Igor SIKORSKI - narciarstwo alpejskie, Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo Rehabilitacyjne START
Patryk WAWRZYCZEK- judo, Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe


Trenerzy:
Maciej KOZIK - Amp futbol, KULOODPORNI
Anna LIPSKA-DUSZA - gimnastyka artystyczna, Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej
Anetta NOSOWICZ - akrobatyka sportowa, Klub Sportowy START
Andrzej SZŁAPA -  futsal, REKORD Sportowa Spółka Akcyjna


Drużyna:
BKT Advantage - tenis
Kuloodporni – Amp futbolDobrodziej:
 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o.
PROFI CREDIT Polska S.A.


 


Spotkanie było także okazją do wyróżnienia rodziny olimpijskiej. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Prezydent Miasta wręczył okolicznościową paterę dla Beskidzkiej Rady Olimpijskiej z podziękowaniami za krzewienie idei olimpijskiej w naszym mieście i regionie. W imieniu olimpijczyków i licznego grona działaczy odebrali ją Honorowy Prezes BRO Kazimierz Polak oraz aktualny prezes Wiktor Krebok.

 

Wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta odebrał także pan Maciej Margosiak, przedstawiciel firmy EnerSys, która od lat regularnie wspiera organizację turnieju mini piłki nożnej "Przedszkoliada".