Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

8 lutego br. w Urzędzie Miejskim odbyło się Noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Bielska-Białej ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami bielskich klubów sportowych oraz Olimpijczykami. Podczas tego wydarzenia zostały ogłoszone wyniki wyborów na najlepszego sportowca, trenera, drużynę i dobrodzieja minionego roku w Naszym Mieście.


- Bielsko-Biała to nie tylko prężny ośrodek gospodarczy i kulturalny, ale również ważne i znaczące miejsce na sportowej mapie naszego kraju, w którym rozwija się zarówno sport profesjonalny, jak i amatorski. Siłą bielskiego sportu są przede wszystkim organizacje sportowe, których jest w  naszym mieście ponad 100 i w których szkoli się około 5 tysięcy zawodniczek i zawodników – podkreślił w swoim wystąpieniu Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.  


Prezydent wręczył najlepszym statuetki Harnasia, czyli nagrodę za sukcesy osiągnięte w zeszłym roku. Harnasie zostały przyznane w czterech kategoriach. Tradycyjnie poza sportowcem i trenerem roku nagroda trafiła także do najlepszej drużyny i dobrodzieja sportu.


Sportowcem 2018 roku został szybownik Sebastian Kawa. Trenerem minionego roku Piotr Galon (Klub Sportowy SPRINT, trener Michała Haratyka). Za najlepszą drużynę 2018 roku uznano Rekord SSA (futsal), a za dobrodzieja Rekord Systemy Informatyczne Sp. z o.o.Obok zwycięzców nominacje na najlepszego sportowca, trenera, drużynę i dobrodzieja minionego roku w Bielsku-Białej otrzymali ponadto:


Sportowcy:
Paweł BUDNIAK - futsal, REKORD Sportowa Spółka Akcyjna
Michał HARATYK - lekkoatletyka, Klub Sportowy SPRINT
Igor SIKORSKI - narciarstwo alpejskie, Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo Rehabilitacyjne START
Patryk WAWRZYCZEK- judo, Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe


Trenerzy:
Maciej KOZIK - Amp futbol, KULOODPORNI
Anna LIPSKA-DUSZA - gimnastyka artystyczna, Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej
Anetta NOSOWICZ - akrobatyka sportowa, Klub Sportowy START
Andrzej SZŁAPA -  futsal, REKORD Sportowa Spółka Akcyjna


Drużyna:
BKT Advantage - tenis
Kuloodporni – Amp futbolDobrodziej:
 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o.
PROFI CREDIT Polska S.A.


 


Spotkanie było także okazją do wyróżnienia rodziny olimpijskiej. Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Prezydent Miasta wręczył okolicznościową paterę dla Beskidzkiej Rady Olimpijskiej z podziękowaniami za krzewienie idei olimpijskiej w naszym mieście i regionie. W imieniu olimpijczyków i licznego grona działaczy odebrali ją Honorowy Prezes BRO Kazimierz Polak oraz aktualny prezes Wiktor Krebok.

 

Wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta odebrał także pan Maciej Margosiak, przedstawiciel firmy EnerSys, która od lat regularnie wspiera organizację turnieju mini piłki nożnej "Przedszkoliada".

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.