W siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult. W spotkaniu, którego organizatorem był Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk, wzięli udział przedstawiciele bielskiego magistratu oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Posiedzeniu przewodniczył Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult. W czasie spotkania szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk wraz ze swoimi zastępcami mł.insp. Krzysztofem Gałuszką oraz mł.insp. Grzegorzem Jakubcem, omówili problematykę przeciwdziałania narkomanii, a także walki z dopalaczami i uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży. Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Adama Caputa odniósł się do spraw związanych z funkcjonowaniem systemu wczesnego ostrzegania ludności przed zagrożeniami na terenie miasta.

Ponadto dyskutowano nad problematyką organizacji i zabezpieczania imprez masowych. Zagadnienie to szczegółowo przedstawił Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej bryg. Zbigniew Mizera. Przedmiotem spotkania były także kwestie podejmowanych działań edukacyjnych w placówkach przedszkolnych i szkolnych oraz realizacja kampanii społecznych na terenie Bielska-Białej, a zagadnienia te omówił Komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej Grzegorz Gładysz. Ponadto, w czasie posiedzenia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej poddał analizie ocenę warunków świadczenia usług i bezpieczeństwa w zakresie udostępniania solariów.

Po zakończeniu spotkania szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk zaprosił zgromadzonych gości do zwiedzania nowoczesnego budynku bielskiej jednostki.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież