Młodzież z naszego partnerskiego miasta Bierdiańsk na Ukrainie, która przebywa w Ośrodku Caritas w Lipniku, wystąpi z programem artystycznym 10 sierpnia (piątek) o godz.18.00 na Rynku Starego Miasta. W programie prezentującym pieśni i tańce wystąpią zespoły „Diwertysment” oraz „Szansa”.


Młodzież działa w Ośrodku Kultury i Sztuki miasta Bierdiańsk. Pobyt grupy w Bielsku-Białej został uzgodniony w czerwcu tego roku, podczas spotkania delegacji naszych miast, a jej przyjazd możliwy dzięki zaproszeniu Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Grupa liczy 45 osób.


Młodzież będzie gościła w naszym mieście do 13 sierpnia, uczestnicząc w bogatym programie przygotowanym przez Caritas. Zaplanowane atrakcje obejmują m.in.:  naukę języka polskiego, zwiedzanie miasta i jego zabytków, wycieczkę do Krakowa, Wadowic i Oświęcimia, wycieczki w góry, spotkania z młodzieżą w Domu Kultury w Lipniku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.