Uroczyste obchody Dnia Flagi w Komendzie Miejskiej PSP Bielsko-Biała
W Bielsku-Białej uczczono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w atmosferze patriotycznego szacunku i pamięci narodowej.
  1. 2 maja 2024 roku o godzinie 8.00 odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej.
  2. Wydarzenie miało miejsce przed budynkiem Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.
  3. Podczas ceremonii odegrano hymn narodowy, co podniosło rangę wydarzenia.
  4. Dzień Flagi ma na celu promowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych.

Święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone każdego roku 2 maja, stanowi okazję do refleksji nad wartościami, które reprezentuje biało-czerwona flaga. Ustanowione przez Senat RP w 2004 roku, święto ma zwracać uwagę społeczeństwa na znaczenie polskich symboli narodowych w kształtowaniu tożsamości i jedności narodowej.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Dzień Flagi został wprowadzony nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Już wcześniej, Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 roku ustanowił dzień 2 maja jako Święto Orła Białego, co pozwala obywatelom na jeszcze głębsze zrozumienie i celebrowanie polskiej suwerenności oraz historii.

Podczas ceremonii w Bielsku-Białej, mieszkańcy miasta zgromadzili się, aby wspólnie uczcić ten ważny dzień. Obecność flagi narodowej oraz dźwięki hymnu stanowiły przypomnienie o przeszłości, ale i o współczesnej odpowiedzialności za ojczyznę. Wydarzenie to, choć krótkie, pozostawiło trwałe wrażenie w sercach uczestników, przypominając o ciągłej potrzebie pielęgnowania narodowej tożsamości.


Państwowa Straż w Bielsku-Białej