Niecodzienna akcja jasienickich policjantów: Zatrzymali dwóch poszukiwanych
Niespodziewane obroty porannej interwencji w naszej miejscowości zakończyły się zaskakującym finałem. Wczesnym rankiem, funkcjonariusze lokalnej jednostki policji, podczas rutynowej kontroli drogowej, natrafili na dwa przypadki, które przeszły najśmielsze oczekiwania. Nie dość, że zatrzymali pojazd blokujący ulicę, to jeszcze ujawnili dwóch poszukiwanych sprawców. Oto jak przebiegała ta nietuzinkowa akcja.
  1. Rutynowa kontrola drogowa przekształciła się w zatrzymanie poszukiwanych.
  2. W samochodzie zablokowanym na ulicy odnaleziono dwie osoby, których tożsamość szybko zaskoczyła policjantów.
  3. Podczas interwencji ujawniono liczne naruszenia prawa, w tym posiadanie cudzego prawa jazdy.
  4. Zaskakujący obrót akcji nastąpił, gdy do zabezpieczenia pojazdu przybył kolejny poszukiwany przestępca.

Wszystko zaczęło się od zwykłej, porannej kontroli drogowej, którą przeprowadzili aspirant Łukasz Bulowski i aspirant Michał Kłyż. Ulica Krótka, zazwyczaj cicha o tej porze, stała się areną nietypowej akcji. Zablokowane przejazd przez zaparkowane Audi z uruchomionym silnikiem okazało się początkiem serii zaskakujących wydarzeń.

Podchodząc do pojazdu, funkcjonariusze zauważyli śpiącą parę – mężczyznę za kierownicą oraz kobietę na miejscu pasażera. Po wybudzeniu i próbie legitymowania, szybko wyszły na jaw informacje, które zmieniły rutynową kontrolę w scenariusz godny najlepszego filmu kryminalnego. Mężczyzna, który prowadził, okazał się poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Co więcej, posiadał przy sobie dokument tożsamości wystawiony na inną osobę oraz miał na swoim koncie trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Przebieg zdarzeń nabrał jeszcze większego tempa, gdy pasażerka wezwała na miejsce znajomego, mającego zabezpieczyć pojazd. Jak się okazało, przybyły "na ratunek" również był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Tym samym, zamiast jednej rutynowej kontroli, policjanci z Jasienicy zakończyli dzień zatrzymując dwóch poszukiwanych mężczyzn.

Cała sytuacja pokazuje, że nawet najbardziej zwyczajna interwencja może przerodzić się w akcję, która przynosi niespodziewane rezultaty. Dzięki czujności i profesjonalizmowi naszych lokalnych funkcjonariuszy, dwa osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości trafiły za kraty, a mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej w swoim otoczeniu.


Wg inf z: Policja Bielsko-Biała