W minioną niedzielę bielscy policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym „przy fontannie” zorganizowanym w Czechowicach-Dziedzicach. Odwiedzający mieli między innymi możliwość przyjrzeć się z bliska pracy stróżów prawa, poczuć się jak policjanci, a także skorzystać z okazji i podpytać o tajniki związane z pracą policjanta.

W trakcie pikniku na dzieci oraz rodziców czekały liczne atrakcje, w tym: malowanie twarzy, kolorowe balony, animacje i dmuchane place zabaw, z których dzieci mogły korzystać bezpłatnie.
Celem imprezy było promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia, wartości rodzinnych, zaznaczenie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży, dawanie przykładu, że bez alkoholu i narkotyków można się doskonale bawić. W czasie trwania pikniku mieszkańcy gminy mogli również korzystać z punktu informacyjnego Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Bialej zadbali by każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą radiowozu i włączyć sygnały dźwiękowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się elementy ubioru policjantów, które dzieci mogły przymierzyć. Ubranie hełmu, kamizelki ochronnej tzw. „żółwia” czy ochraniaczy na nogi i ręce było dla nich wielkim przeżyciem.
Mundurowi również promowali bezpieczne zachowania, zwłaszcza w czasie dopiero co rozpoczętego roku szkolnego.