Wakacje w pełni, ale nie dla bielskich policjantów. Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne Wakacje 2023” oraz „Mamo, Tato tutaj jestem” dbają niezmiennie o bezpieczeństwo, w tym również na kąpieliskach naszego miasta.
Podczas wizyty na kąpieliskach mundurowi przypominają nie tylko najmłodszym, ale również i starszym o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Wszystko w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Mato Tato tutaj jestem” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2023”. Policjanci nie tylko mówią o bezpieczeństwie, ale również, na pamiątkę spotkania rozdają gadżety z tej akcji. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych. Nie inaczej było podczas spotkania 23 lipca na terenie basenu miejskiego, gdzie bielscy profilaktycy z bielskiej prewencji spotkali się z osobami korzystającymi z letniego wypoczynku.
Przypominamy, aby:
– korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych, odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych
–bezwzględnie przestrzegać regulaminu kąpieliska
– stosować się do poleceń ratownika
– nie zakłócać wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczeć, nie popychać się,nie zaśmieć terenu
–nie wchodzić do wody bezpośrednio po zjedzonym posiłku
– nie skakać do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem
– korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu.
NIE WOLNO!
– Wchodzić do wody wbrew zakazom ratownika oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona
–Niszczyć urządzeń i sprzętu kąpieliska
– Niszczyć znaków żeglugowych odgradzających kąpielisko od szlaku żeglownego, wód otwartych lub miejsc, w których kąpiel jest zabroniona
– Kąpać się w portach, na przystani, przy zaporach, mostach, w ujęciach wody pitnej, stawach hodowlanych, basenach przeciwpożarowych, gliniankach i przy falochronach
– Skakać do wody na głowę nie znając głębokości wody i jej dna.
Pamiętaj! Dzieci do lat 7 powinny przebywać na terenie kąpieliska, pływalni oraz korzystać z kąpieli wyłącznie pod opieką i nadzorem osób pełnoletnich. Chwila nierozwagi, brawura czy przecenienie własnych możliwości może być przyczyną utraty zdrowia, trwałego kalectwa, a nawet utraty życia.