Dzielnicowi z bielskiej „dwójki” spotkali się z uczestnikami i kibicami Rowerowego Pucharu Reksia. W imprezie na bielskich wzięło udział kilkaset dzieci. Policjanci rozmawiali z dziećmi i ich rodzicami. Przypominali im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Mundurowi, przygotowując dzieci i rodziców do zbliżających się wakacji, tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo; w domu, na zakupach czy spacerze oraz jak zachować się w kontaktach z obcymi osobami, czy w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem. Dzieci mogą zadawać pytania o znaki drogowe i sytuacje, z jakimi spotykają jako piesi uczestnicy ruchu drogowego. Dzieci mogą zapoznać się z policyjnym wyposażeniem i radiowozami.

Dla dzielnicowych i mieszkańców lokalnych społeczności jest to okazja do wzajemnego poznania się, wymiany uwag na temat bezpieczeństwa. Policjanci poznają problemy, z jakimi mieszkańcy najczęściej mają styczność oraz co ma największy wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa. Stróże prawa promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcają do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Podczas takich spotkań mundurowi uczą dzieci i młodzież także tego, że policjant jest osobą godną zaufania i zawsze można się do niego zwrócić o pomoc.