Dzięki obywatelskiej postawie świadka mundurowi z drogówki zatrzymali 16-letniego wandala, który kamieniem rozbił dwie szyby wiaty przystanku autobusowego. Nastolatek był nietrzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

W niedzielne popołudnie na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach pojawił się wandal, który obrzucił szklaną wiatę kamieniami, rozbijając dwie szyby. Świadkiem pewna kobieta, która natychmiast zawiadomiła o zdarzeniu Policję. Interwencja była pilna, a najbliżej byli mundurowi z bielskiej drogówki. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy schwytali wandala. Okazał się nim być 16-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Nastolatek był nietrzeźwy, po sprawdzeniu go alkomatem okazało się, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Nieletni sprawca czynu karalnego trafił do policyjnej izby dziecka. Wartość uszkodzonego przez niego mienia została oszacowana na tysiąc złotych. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd rodzinny.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, dzięki któremu udało się zatrzymać nastoletniego wandala.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.