Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Policjanci z bielskiej trójki zatrzymali 30-latka, który wykorzystał moment nieuwagi lokatorów i zakradł się do jednego z mieszkań przy bielskiej ulicy Sixta. Skradł portfel z dokumentami i gotówką. Został złapany przez mieszkańców, kiedy z łupem w ręku wychodził z budynku. Ponieważ mężczyzna popełnił kradzież jako recydywista, może trafić do więzienia nawet na 7 lat.

W piątek przed 10 rano do jednego z mieszkań przy bielskiej ulicy Sixta zakradł się 30-latek. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi mieszkańca, który pozostawił za sobą uchylone drzwi, wychodząc wyrzucić śmieci. 30-latek wszedł do wewnątrz i zabrał z mieszkania leżący w widocznym miejscu portfel z dokumentami i kilkunastoma złotymi gotówki jednej z lokatorek. Skradziony portfel trzymał w ręku, gdy próbował wyjść z budynku. Wtedy został zauważony przez jego właścicielkę. Lokatorzy ujęli mężczyznę i wezwali patrol Policji.

Portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki, a podejrzewany o kradzież mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Tam usłyszał zarzuty kradzieży. Ponieważ 30-latek w przeszłości odbywał karę wiezienia za podobne kradzieże, sąd może potraktować go jak recydywistę i wymierzyć karę nawet 7 lat za kratami.

Dlatego apelujemy o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanego mienia. Otwarte drzwi mieszkań, pomieszczeń biurowych, szatni i pojazdów stanowią zachętę dla złodzieja!

  • nie pozostawiaj torebki, telefonu, saszetki w otwartym pokoju, gdy wychodzisz choćby na chwilę z biura. Zamknij drzwi na klucz. Pamiętaj, żeby nie pozostawiać klucza w drzwiach.
  • jeśli zaparkowałeś samochód na parkingu - nie pozostawiaj w jego wnętrzu na widocznym miejscu saszetki, telefonu i innych wartościowych przedmiotów. Złodziejowi wystarczy chwila, by zbić szybę i skraść cenne rzeczy.
  • na zakupach w sklepie nie pozostawiaj w koszyku lub na ladzie portfela czy torebki - unikniesz przykrych niespodzianek.
  • jeśli jesteś pracownikiem sklepu zabezpiecz właściwie telefon i inne wartościowe przedmioty. Złodziej wykorzysta Twoją nieuwagę i dokona kradzieży.
  • w domu, w sklepie, w autobusie, czy na ulicy zabezpiecz odpowiednio wartościowe przedmioty. Złodziej czeka na okazję.