Trwają działania "Bezpieczne Ferie 2019", których elementem są wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego. Aż dwóch kierowców, którzy kierowali pomimo cofnięcia im uprawnień, ujawnili ubiegłej doby policjanci z bielskiej drogówki.

W Bielsku-Białej na ulicy Piekarskiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 35-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który zdecydował się na jazdę pomimo, że wcześniej została wydana decyzja o cofnięciu mu uprawnień do kierowania samochodami i musiał zwrócić dokument prawa jazdy. W Czechowicach-Dziedzicach 35-letni mieszkaniec Żor, kierujący BMW również wpadł w ręce stróżów prawa. Wcześniej w jego pojazd uderzył inny kierujący. Jak ustalili policjanci, którzy przybyli na miejsce, aby usunąć skutki kolizji drogowej, kierujący BMW nie posiadał prawa jazdy, które musiał zwrócić z powodu wydania w stosunku do niego decyzji o cofnięciu uprawnień.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem przez osobę, która nie stosuje się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.