Dzisiejsza uroczystość miała szczególne znaczenie dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej, którzy swoją przyszłość zamierzają związać z mundurem. Uczniowie klas pierwszych zostali mianowani na kadetów. W tej podniosłej uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorz Jakubiec.

Dzisiaj w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste pasowanie na kadetów uczniów klas pierwszych LO im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej. W uroczystości, oprócz rodziców pierwszoklasistów, grona pedagogicznego, uczestniczyli także zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, na czele z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorzem Jakubcem. Wiceszef bielskiego garnizonu uroczyście pasował uczniów klasy policyjnej na kadetów. Zachęcał ich do wytężonej nauki i pracy, tak aby w przyszłości najlepsi zasili policyjne szeregi. Życzył jednocześnie przyszłym adeptom sztuki policyjnej i wojskowej, satysfakcji z obranej drogi kształcenia, awansu na kolejne stopnie w korpusie kadetów oraz osiągnięcia założonych celów.

W czasie uroczystości mł.insp. Grzegorz Jakubiec odebrał z rąk dyrektor liceum dr Anity Labus, specjalne wyróżnienie i podziękowania za dotychczasową współpracę oraz zasługi na rzecz szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie przygotowali interesujące wystąpienie artystyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dali też pokaz elementów musztry oraz zaprezentowali techniki obezwładniania agresywnych osób.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.