Drukuj
PDF

Więcej…Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej odwiedzili we wtorek uczestników zimowiska zorganizowanego przez Dom Kultury Włókniarzy mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ulicy 1 Maja.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nie tylko podczas ferii, ale również podczas całej zimy i sezonu grzewczego. Strażacy przedstawili dzieciom zasady zachowania podczas zimowych zabaw, opowiedzieli co zrobić gdy załamie się lód, a także jak się zachować, gdy zauważymy tonącą osobę. W czasie zajęć dzieci mogły przymierzyć strażacki ekwipunek i poczuć się, jak prawdziwy ratownik. W trakcie spotkania rozdano opaski odblaskowe, dzięki czemu dzieci będą bardziej widoczne na drodze. W zajęciach uczestniczyło ponad 30 uczestników zimowiska.

 • Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

  Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili ponad 40 wykroczeń, które popełnili kierujący oraz piesi.

 • Uwaga - nietrzeźwi kierujący!

  Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali w Rybarzowicach 29-letniego mężczyznę, który kierował volkswagenem, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

 • Zatrzymany za rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia

  Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój. Napastnik zaatakował 62-latka. Dotkliwie go pobił i skradł gotówkę oraz dekoder. Śledczy odzyskali część zrabowanego mienia. Sprawca jest już po zarzutach. Pszczyński sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.

 • Leczenie zębów u dzieci nie jest proste, zwłaszcza dla rodziców. Dzieci często boją się stomatologa, a ból zęba sprawia, że cały czas marudzą. Wizyta u dentysty jest konieczna. Należy przede wszystkim wybrać dentystę dla dzieci, który wie, jak postępować z maluchami.

  Wizyta u stomatologa dziecięcego – zawsze wywołuje stres

  Stres związany z wizytą u dentysty jest zupełnie normalny. Każde dziecko czuje obawę przed spotkaniem z obca osobą, która dodatkowo będzie dotykała jego ciała i ingerowała w jego prywatną przestrzeń – nikt tego przecież nie lubi! Dlatego malucha trzeba zrozumieć – dobry stomatolog dziecięcy na pewno szybko przekona do siebie dziecko, jednak rola rodziców w procesie oswajania malucha z nowymi, trudnymi sytuacjami jest niebagatelna. Przede wszystkim, rodzice wizytę u dentysty powinni traktować zupełnie normalnie, tak jak wizytę u lekarza rodzinnego. Dzieci często czują, kiedy rodzice sami boją się dentysty, a strach bardzo szybko się udziela. Nie wolno dzieci też straszyć, opowiadając historię sprzed lat o dentystach. Często rodzice, chcąc pocieszyć dzieci, opowiadają jak to strasznie u dentysty było kiedyś, a dziś jest zupełnie inaczej. Niestety, w głowie dziecka pozostają tylko obrazy tego „jak dawniej było źle” i pojawia się stres i obawa przed lekarzem, które mogą pozostać już do końca życia. Oczywiście, rodzice powinni wyjaśnić dziecku do jakiego lekarza pójdą, jak będzie wyglądał. Powinni opisać gabinet, fotel dentystyczny oraz przytoczyć, jak może wyglądać cała wizyta. Wtedy dziecko będzie przygotowane, a nawet zaciekawione tym, co ma nastąpić.

  Stomatolog dziecięcy – otoczenie jest ważne!

  Dzieci lubią kiedy jest kolorowo, zabawnie i sympatycznie. Lubią, kiedy dorośli się uśmiechają, kiedy panuje miła atmosfera. Lubią tez bajki, kredki i zabawy. Rodzice z kolei lubią, kiedy jest fachowo i profesjonalnie. Wszystko to da się połączyć i wiele nowoczesnych klinik stomatologicznych tak właśnie zrobiło: połączyło to co lubią dzieci z tym, czego oczekują dorośli. Dziś jest wiele gabinetów stomatologicznych dla dzieci, w którym panuje fantastyczna atmosfera, a stomatolog dziecięcy to osoba wykwalifikowana i profesjonalna.

  Stomatolog dziecięcy – jak znaleźć najlepszego

  Co powinien oferować dobry gabinet stomatologiczny dla dzieci? Może zaoferować bardzo dużo! Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na poczekalnię. Czekanie na wizytę jest dla dziecka stresujące. Poczekalnia powinna być kolorowa, powinien znajdować się na niej także kącik zabaw, telewizor z bajkami czy też miejsce do rysowania. Gabinet również powinien być przyjemny. Niejeden stomatolog dziecięcy montuje w swoim gabinecie monitor lub inne urządzenie, na którym dziecko może oglądać bajki podczas leczenia czy przeglądu zębów. Niektórzy stomatolodzy dziecięcy dają dziecku również pamiątki po wizycie, odznaczenia dla dzielnego pacjenta lub lizaki. To wszystko sprawi, że dziecku gabinet stomatologiczny będzie się dobrze kojarzył.

  Dobry stomatolog dziecięcy oferuje szeroką gamę usług

  Wybierając gabinet stomatologiczny nie warto kierować się tym, ze jest blisko domu lub ceną. Najważniejsza jest fachowość i usługi. Co zrobisz, jeżeli okaże się, że dziecku potrzebny jest aparat lub podcięcie wędzidełka? Narazisz dziecko na niepotrzebny stres szukając innego miejsca? Najlepiej zatem znaleźć od razu takie, w którym wykonywany jest szeroki zakres usług: leczenie zębów mlecznych i stałych, dobrej jakości znieczulenie, również żelami znieczulającymi, podcięcie wędzidełka ze znieczuleniem, lakowanie, konsultacje ortodontyczne, aparaty zdejmowane i stałe.

  W poszukiwaniu najlepszego stomatologa dziecięcego, warto posłużyć się Internetem. Można w nim znaleźć wiele opinii na temat placówek i poszczególnych lekarzy stomatologów. Mogą one okazać się niezwykle pomocne! Warto także zapytać znajomych, którzy maja małe dzieci – być może znają godnych polecenia stomatologów dziecięcych.

  abde8a53bd3d6164f171628d8fe8a4c7fe3fabfa.jpg
  Bebeto i Fernando Couto, legendy FIFA, zadecydują o losie 24 drużyn uczestniczących w finałach Mistrzostw Świata FIFA U-20.
 • TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

  Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck&Bus, prowadzone dzisiaj przez policjantów w całej Polsce, mają na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

 • Nabór oficerów łącznikowych na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20

  W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej trwa dzisiaj nabór na funkcję oficerów łącznikowych do spraw bezpieczeństwa (Team Security Liaison Officer -TSLO). Policjanci, którzy z pozytywnym wynikiem przebrną przez proces rekrutacji, zaopiekują się reprezentacjami piłkarskimi przebywającymi na terenie Polski podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Impreza sportowa odbędzie się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 r.

 • Bezpieczne ferie z jasienickimi stróżami prawa

  Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? Jak zachować na drodze i jak być bezpiecznym na stoku?- to tylko nieliczne z pytań, na które odpowiadali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy st. asp. Grzegorz Bączek oraz asp. Zbigniew Bohucki podczas spotkania z dziećmi na zimowym wypoczynku. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

 • Wieczór kawalerski w Warszawie jest ogromną pokusą. Czy dopuszczalny jest na nim skok w bok?

  Pomysł na wieczór kawalerski w Warszawie

  Duże grono ludzi wychodzi z założenia, że wieczór kawalerski w Warszawie jest raz w życiu. Poza tym to ostatnie chwile wolności, gdzie można zaszaleć jak nigdy wcześniej. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ otaczają nas najbardziej zaufane osoby. Przyjaciele zapraszają wtedy najbardziej wyuzdane dziewczyny, żeby uświadomić panu młodemu co bezpowrotnie traci. Duże grono z tych osób odwiedza również: wieczór kawalerski warszawa

  Obecnie branża organizacji wieczorów kawalerskich na terenie Warszawy ma wiele do zaoferowania. Niektórzy decydują się na wynajęcie stolika w miejscu, gdzie można spotkać tańczące kobiety. Inni idą na całość i imprezę przenoszą w zacisze domu bądź wynajmują apartament na wieczór kawalerski w Warszawie. Przecież do odważnych świat należy.

  Tancerki na wieczór kawalerski w Warszawie – czy mogę zdradzić?

  Istnieje ogólne przeświadczenie, że podczas wieczoru kawalerskiego w Warszawie pan młody zdradza swoją narzeczoną. Czy wszyscy tak robią? Wtedy taka osoba nie posiada jeszcze żony więc do zdrady małżeńskiej nie dojdzie. Jednak co z narzeczoną, można ją zdradzać? Pytań w tej kwestii jest wiele. Od strony mężczyzny można znaleźć wiele oferujących się kobiet gotowych iść na całość. Natomiast od strony partnerek widać wiele negatywnych opinii informujących, że większość swoich narzeczonych nie puściłaby na taką imprezę, gdzie odbywa się striptiz w Warszawie na wieczór kawalerski.

  Wieczór kawalerski w Warszawie na tle zdrady

  Wieczór kawalerski postrzegany jest jako czas z zupełnym brakiem hamulców. Najczęściej pan młody jest ostatni, żeby iść do klubu ze striptizem, ale oczywiście są wyjątki. Na uwagę zasługuje grono przyjaciół, którzy nie mogą doczekać się wkroczenia w miejsce pełne pięknych kobiet. Czy warto jest postawić na tancerkę na wieczór kawalerski w Warszawie? W większości przypadków pan młody nie chce odstawać od reszty i to jest przyczyna jego zgody. To przede wszystkim walka o bycie wiernym do końca. Od tego zależy powodzenie przyszłym związków małżeńskich. Istnieje przeświadczenie, że ten kto zdradził dokona tego ponownie.

  Myśli, decyzje i słowa a dziewczyny na wieczór kawalerski w Warszawie

  Nasze myślenie nakierowane jest słowami kolegów, którzy za każdym razem podkreślają o kończącej się wolności. Słowa mogą mocno wpłynąć na podświadomość pana młodego. Mało kto potrafi przeciwstawić się naciskowi słownemu. W ten sposób zaciera się pewna granica, która w wielu sytuacjach prowadzi do zdrady oraz wyrzutów sumienia. Czy to dobry start na wspólne życie? Czy warto postawić na mocne atrakcje na wieczór kawalerski w Warszawie?

  Decydując się na wieczór kawalerski w Warszawie należy być świadomym, że zdrada niesie za sobą cierpienie dla obu stron. Na dźwięk słowa zdrada wielu dostaje dreszcze. Trudno jest zakochanej kobiecie wyobrazić sobie, że może zostać zdradzona i to jeszcze chwilę przed oczekiwanym ślubem. Zdrada to zjawisko niezwykle powszechne. Ciekawostką jest, że dopuszcza się jej co szósta żona oraz co trzeci mąż. Gołym okiem można zauważyć, że płci męskiej jest zdecydowanie trudniej oprzeć się licznym pokusom. Stwierdza się, że są oni biologicznie zaprogramowani na zdobywanie kolejnych kobiet. Na jakie miejsce na wieczór kawalerski w Warszawie najczęściej stawiają?

  Decydując się na zdradę na wieczorze kawalerskim musisz zdawać sobie sprawę, że przebaczenie w tym przypadku ze strony narzeczonej nie jest łatwe - jeżeli się dowie. Prawdziwy związek to przede wszystkim miłość, ale również zaufanie i szczerość.

  Należy zadać bardzo istotne pytania, na które powinnaś odpowiedzieć zgodnie ze swoim sumieniem: czy jesteś w stanie wyrzucić obraz ukochanego z inną kobietą z pamięci, jak i również czy jesteś gotowa na przeprosiny oraz kolejne obietnice, które mogą nie mieć pokrycia w rzeczywistości? Jesteś gotowa wycofać się czy dać kolejną szansę?

  9ea2221e96895d4b14db55edc001692443628a47.jpg
  Już od 4 marca br. będzie można składać wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, tzw. e-dowodu. Należy podkreślić, że dotychczas wydane dowody osobiste zachowają swoją ważność.
 • Zlikwidowana drukarnia, krajalnia i magazyny tytoniu

  Dzięki wspólnym działaniom CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej zlikwidowano drukarnię opakowań do papierosów i magazyny, w których oprócz blisko 11 ton tytoniu znajdowała się działająca krajalnia. Tytoń oraz maszyny zostały zabezpieczone, jako dowód w sprawie, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 600 tys. zł w gotówce. Do sprawy zatrzymano łącznie 11 osób.

 • Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W dniach od 18 do 24 lutego, już po raz dziewiętnasty, obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. Wzorem lat poprzednich policjanci wezmą udział w tym przedsięwzięciu.

 • 17-latkowie potrąceni na przejściu dla pieszych

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich w sobotni wieczór doszło do potrącenia dwóch 17-latków. Do zdarzenia doszło około godziny 19.00 w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia. 19-letni kierowca audi poruszał się od Pisarzowic w stronę Bielska-Białej. Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, którzy prawidłowo przekraczali drogę na przejściu dla pieszych.

 • Policjanci uratowali życie mężczyzny

  Blisko 60 policjantów zaangażowanych było w poszukiwania 34-letniego mężczyzny, który usiłował targnąć się na życie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Jasienicy nie doszło do tragedii. Mundurowi odnaleźli zakrwawionego, nieprzytomnego mężczyznę i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 • Korona protetyczne jest wykonywana ze znieczuleniem miejscowym, jeżeli jest to konieczne. W związku z tym zabieg nie sprawia żadnego bólu pacjentowi. Lekarz powinien trójwymiarowo oszlifować zęby. Kolejno, wykonuje się specjalny wycisk pod ostateczną koronę, poczym na ząb nakłada się koronę tymczasową. Jako, że korona właściwa powstaje z wytrzymałych materiałów, dodatkowo wzmacnia ząb i przywraca jego zdrowy i naturalny wygląd. Protetyka w Warszawie jest na tyle rozwinięta, że każdy znajdzie specjalistę w swojej okolicy.

  Jeszcze przed umówieniem się na wizytę, warto wcześniej zadbać o wybór najlepszego specjalisty. Wyszukując najlepszej oferty chociażby w stolicy wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszemy: protetyka Warszawa, tym samym wyniki wyszukiwania przedstawią nam wiele propozycji oraz opinii na temat okolicznych gabinetów.

  Protetyka w Warszawie – Jak wygląda wykonanie korony protetycznej?

  Wizyta pierwsza

  Na początku, stomatolog musi zająć się kwestiami diagnostycznymi oraz prawidłowym przygotowaniem do leczenia. Lekarz wyszukuje wskazań, które mogą kwalifikować ząb do wykonania korony protetycznej. Wskazaniami są chociażby:

  • złamane i zniszczone zęby
  • zęby, które przewidywane są jako filar dla mostu protetycznego
  • zęby z większą utratą własnych tkanek
  • duże wypełnienie ze sporym prawdopodobieństwem jego utraty

  Jeżeli mamy do czynienia z wyjątkowo zniszczonymi zębami, wymagane może być przeleczenie kanałowe oraz wykonanie koronowo-korzeniowego wkładu, który nazywa się też sztyftem. Dokonuje się tego jeszcze przed tym, zanim wykonana zostanie korona protetyczna.

  W wypadku, kiedy ząb był już leczony kanałowo, lekarz powinien kontrolnie wykonać RTG, aby dokładnie określić prawidłowość wypełniania kanałów korzeniowych. Może dojść do sytuacji, że ząb będzie wymagał ponownego przeleczenia kanałowego.

  Wizyta druga

  Podczas drugiego spotkania, najczęściej szlifuje się ząb pod koronę protetyczną. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, podawane jest znieczulenie miejscowe by szlifowanie nie sprawiało pacjentowi bólu. Zabiegu dokonuje się po to, aby zrobić miejsce na wstawienie korony protetycznej.

  Następnie lekarz powinien wykonać specjalny protetyczny wycisk, dzięki któremu przenoszony jest kształt jamy ustnej do protetycznego laboratorium. Wycisk zakłada pobranie nie tylko kształtu oszlifowanego zęba, ale też wszystkich zębów z nim sąsiadujących. Może się okazać, że temu samemu zabiegowi będą musiały być poddane zęby przeciwstawne. Wszystko po to, aby idealnie dopasować koronę protetyczną.

  Kiedy ząb jest już oszlifowany, zostaje on zabezpieczony za pomocą korony tymczasowej, którą lekarz wykonuje w swoim gabinecie. Dzięki niej, oszlifowany ząb jest całkowicie bezpieczny i nie jest narażony na wszelkie negatywne czynniki. Pacjent bez obaw może normalnie funkcjonować i uśmiechać się do czasu, aż w specjalnym laboratorium nie zostanie wykonana korona protetyczna ostateczna. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż kilka dni.

  Na końcu tej wizyty, pozostaje już tylko wybrać odpowiedni kolor korony protetycznej. Wykorzystany do tego zostaje specjalny kolornik. Stomatolog może zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie, natomiast ostateczna decyzja zawsze należy do pacjenta.

  Wizyta trzecia

  Ta wizyta nie zawsze jest wymagana. Dokonuje się podczas niej przymiarki korony, która jest na pośrednim etapie wykonania. Często w wypadku koron pojedynczych, etap ten jest całkowicie pomijany.

  Wizyta czwarta

  Ostatnia wizyta zakłada wykonanie przymiarek gotowej korony oraz ocenę czy jest ona odpowiednio dopasowana. Lekarz zanim zacementuje koronę, musi dokonać weryfikacji kilku ważnych kwestii. Sprawdzona musi być szczelność korony, kontakty zgryzowe z przeciwstawnymi zębami oraz wszelkie styczne punkty z sąsiednimi zębami.

  Na tym etapie także pacjent powinien ocenić, czy po założeniu korony czuje się komfortowo oraz czy jego oczekiwania co do estetyki zostały spełnione. Jeżeli wszystko jest w porządku, lekarz może zacementować koronę na zębie filarowym. Po całym zabiegu, pacjentowi zostają przekazane wszelkie wskazówki dotyczące utrzymywania higieny jamy ustnej.

  Leczenie ortodontyczne jest bardzo często niezbędne, gdy pragniemy uzyskać zdrowy i piękny uśmiech, a także wyeliminować wszelkiego rodzaju wady zgryzu. Ortodonta, podchodząc w pełni indywidualnie do każdego pacjenta, zaproponuje Ci kilka rozwiązań, dzięki którym zadbasz o swoje zęby – coraz częściej wybieranym jest aparat na zęby porcelanowy, który pozwoli Ci nie tylko wyeliminować wady uzębienia i zgryzu, ale również pozwoli cieszyć się estetyką uśmiechu nawet w trakcie przeprowadzanej terapii. Czym jest i czy warto na niego postawić? Sprawdźmy!

  Aparat na zęby porcelanowy, czyli zadbaj o swój uśmiech

  Zasadniczo aparaty ortodontyczne dzielimy na dwie grupy – metalowe oraz estetyczne. Te pierwsze cieszą się największym zainteresowaniem Pacjentów już od bardzo wielu lat, ponieważ dostępne są na rynku bardzo długo, a ich cena nie jest wysoka i na jej zapłacenie może pozwolić sobie niemal każdy. Niestety metalowe aparaty na zęby są mało estetyczne i bardzo widoczne na zębach, dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na rozwiązania estetyczne, do których należą aparat na zęby porcelanowy.

  Jego budowa zasadniczo nie różnie się od budowy aparatu metalowego – podobnie jak ten składa się bowiem z ligatur, zamków i łuków, jednak różnica jest bardzo widoczna w kwestii wyglądu. Porcelanowy aparat ortodontyczny posiada bowiem zamki w kolorze mlecznym, który komponuje się z zębami idealnie i przez to jest praktycznie niewidoczny dla rozmówców. Pozwoli Ci to cieszyć się większym komfortem na co dzień, ponieważ nie będzie potrzeby zmagania się z tzw. „stalowym uśmiechem”. Warto przy tym wspomnieć o tym, że aparat na zęby porcelanowy jest nieco większy, a przez to bardziej odczuwalny w ustach od metalowego – może to powodować na początku pewien dyskomfort, jednak z czasem użytkownik przyzwyczaja się do jego obecności.

  Porcelanowy aparat na zęby – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

  Podjęcie się leczenia ortodontycznego powoduje powstanie bardzo wielu pytań, związanych przede wszystkim z działaniem i noszeniem aparatu. Chcemy rozwiązać Twoje wątpliwości, dlatego poniżej, w punktach, przedstawiamy najważniejsze dla Ciebie informacje.

  • Bardzo częstym problemem osób, które chciałyby zdecydować się na porcelanowy aparat na zęby są potencjalne przebarwienia – wiele osób obawia się, że wraz z upływem czasu, porcelanowe zamki będą zmieniać swój kolor, a w związku z tym aparat stanie się mało estetyczny i widoczny. Jest to na szczęście obawa nieuzasadniona – zamki nie ulegają przebarwieniom – tym ulegać mogą jedynie ligatury, jednak są regularnie wymieniane podczas wizyt kontrolnych u ortodonty, więc nie będzie to stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.
  • Problemem wielu osób jest też komfort noszenia – obawy co do tej kwestii wynikają przede wszystkim z faktu, że aparat na zęby porcelanowy jest większy od metalowego. Różnica jednak nie jest bardzo dużą i choć początkowo może mieć wpływ na niewielki dyskomfort użytkownika, to z czasem przyzwyczaja się on do obecności aparatu. Wystarczy kilka dni!
  • Jak wygląda trwałość tego rodzaju aparatów? Jak się okazuje – ta jest bardzo dobra, jednak warto zaznaczyć, że porcelanowe aparaty wcale nie są niezniszczalne i mogą ulegać np. pękaniu. Takie problemy jednak wynikać mogą tylko z niewłaściwego obchodzenia się z aparatem i np. spożywania twardych pokarmów. Specjalista wyjaśni Ci jak obchodzić się z aparatem, by uniknąć jakichkolwiek problemów!
  • Ostatnią kwestią, jaką warto poruszyć są wizyty kontrolne u ortodonty – są one niezbędne dla prawidłowego przebiegu leczenia, jednak ich częstotliwość nie sprawi, że będzie do dla Ciebie niekomfortowe. Zwykle mówimy tutaj o wizycie raz na miesiąc, jednak o szczegółowym planie wizyt po=informuje Cię Twój ortodonta.

  Czy warto założyć aparat na zęby porcelanowy?

  Jak najbardziej – to rozwiązanie nowoczesne, które pozwoli Ci wyleczyć wady i zachować wysoką estetykę uśmiechu na co dzień! Pamiętaj tylko, że takie rozwiązanie jest nieco droższe od metalowego aparatu na zęby!

  Aparat na zęby porcelanowy – dlaczego warto z niego skorzystać?

 • Uratowany przed zamarznięciem

  „Jestem w górach w środku lasu i nie przeżyję do rana” - takie słowa usłyszał dzisiaj w nocy dyspozytor telefonu alarmowego od mężczyzny, który zgubił się w Szczyrku. Na szczęście dla zaginionego policjanci z miejscowego komisariatu szybko dotarli z pomocą. Już po kilku minutach odnaleźli nietrzeźwego 38-latka, który zsunął się ze skarpy, wpadł do rowu i nie był w stanie wydostać się o własnych siłach.

 • Ogólnopolskie działania "Prędkość"

  Już jutro od godz. 6.00 do godz. 22.00 w niedzielę policjanci prowadzić będą akcję "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi będą surowo karać kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

 • „Na podwójnym gazie” pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 60-letniego bielszczanina, który kierował peugeotem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Stracił je dożywotnio za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • Bardzo wiele osób uprawiających sporty ekstremalne, tłumaczy swoją pasę do nich – dużą dawką adrenaliny i wyjątkowym poczuciem wolności. Nic więc dziwnego, że sporty te mają coraz większą rzeszę zwolenników. Należy jednak pamiętać, że wysokie ryzyko może nieść za sobą poważne konsekwencje. Wybierając się za granicę, gdzie będziemy aktywnie spędzać czas, warto mieć na uwadze zakup ubezpieczenia od sportów ekstremalnych.

  Jeżeli podczas wyjazdu turystycznego dojdzie do jakiegokolwiek wypadku w trakcie uprawiania sportu, firma ubezpieczeniowa może się powoływać na wyłączenia zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia i nie pokryje kosztów leczenia. Dlatego ubezpieczenie od sportów ekstremalnych https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne powinno być zawarte w polisie. Jeżeli coś w tej sprawie nie zostanie przez nas dopilnowane, ryzykujemy pokrycie kosztów leczenia z własnych pieniędzy.

  Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych – wszystko co warto wiedzieć

  Sporty ekstremalne – czyli jakie?

  Najpopularniejszą definicją sportów ekstremalnych, jaką posługują się firmy ubezpieczeniowe jest, że są to – dyscypliny sportowe, które wymagają odwagi, nieprzeciętnych umiejętności oraz działań w warunkach bardzo wysokiego ryzyka. Tego typu aktywności fizyczne, wymienione są w szczegółowych ofertach i warunkach polis ubezpieczeniowych. Przed dokonaniem zakupy, należy sprawdzić czy nasza dyscyplina widnieje na liście ubezpieczyciela. Warto też wiedzieć, że niektóre firmy mogą kategoryzować jedną dyscyplinę jako sport wysokiego ryzyka, a inne zaś jako dyscyplinę ekstremalną.

  Sporty ekstremalne to też takie, które polegają na wyprawach do miejsc gdzie panują ekstremalne warunku klimatyczne bądź przyrodnicze. Są to dżungle, busz, góry czy też tereny lodowcowe. Jeżeli chodzi o trekking górski, wiele zależy od pokonywanych wysokości – informacje te da się odnaleźć w ofertach firm ubezpieczeniowych.

  Ubezpieczenie NNW od sportów ekstremalnych

  Jeżeli uprawiamy sporty, istotne jest nie tylko zagwarantowanie sobie pokrycia wszelkich kosztów leczenia. Ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków jest równie ważne. Są na nie szczególnie narażone osoby, które uprawiają sporty obarczone bardzo wysokim ryzykiem. Według definicji, takimi są sporty ekstremalne. W wypadku poważniejszego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie NWW zagwarantuje wypłatę świadczeń finansowych. Ich wysokość będzie zależała od sumy ubezpieczenia, jaka została ustalona oraz od uszkodzenia ciała określonego w procentach.

  NWW jest w stanie zagwarantować także wypłatę SU NWW, jeżeli dojdzie do śmierci ubezpieczonej osoby. Zazwyczaj jest to sto procent wartości polisy. W takim wypadku, świadczenia otrzymuje rodzina.

  Koszty ubezpieczeń od sportów ekstremalnych

  Trzeba mieć na uwadze, że polisy, które w swojej ofercie uwzględniają wykonywanie ekstremalnych sportów, będą zdecydowanie droższe, niżeli wersje podstawowe. Natomiast jeżeli doszłoby do jakiegokolwiek wypadku, konsekwencje finansowe mogą być bardzo wysokie, stąd planując uprawianie sportów wyczynowych, stosowne ubezpieczenie jest konieczne.

  Przeglądając ceny polis ubezpieczeniowych od sportów ekstremalnych, należy mieć na uwadze, że najczęściej przedstawiają one koszty dotyczące jednej osoby. Dodatkowo, często jest to cena za jeden dzień, bądź też tydzień. Warto o tym pamiętać, jeżeli nie chcemy być zaskoczeni wysokimi kosztami po podliczeniu kosztów za dłuższy okres obejmowania ubezpieczenia.

  Trzeba być świadomym, że wybierając nieodpowiednią polisę, niejednokrotnie może się okazać, że tylko zmarnowaliśmy pieniądze. Nie jest żadną nowością, że firmy ubezpieczeniowe, świadome podwyższonego ryzyka swoich klientów, oferują ochronę za znacznie większe pieniądze. Dodatkowo cena, przekłada się bezpośrednio na jej wartość, stąd też jeżeli nie kupimy odpowiednio wysokiej polisy, firma może odmówić nam wypłaty. W takiej sytuacji, wysokie koszty leczenia – nawet za granicą, będziemy musieli pokryć samemu.