• Uwaga na oszustów!

  93-letnia bielszczanka uwierzyła, że jej córka miała wypadek samochodowy i omal nie straciła oszczędności swojego życia. Kobieta zgodziła się na przekazanie 35 tysięcy złotych nieznajomemu mężczyźnie, który podawał się za policjanta. Na szczęście córka w samą porę przyszła do mieszkania, a w drodze powrotnej najprawdopodobniej rozminęła się z oszustem. Dzięki temu seniorka nie straciła oszczędności. Po raz kolejny apelujemy do Państwa o ostrożność!

 • „Bezpieczny sierpień 2018” - apel o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze

  Sierpniowy weekend to czas intensywnych wyjazdów i wakacyjnych podróży. Ważne byśmy w tym czasie bezpiecznie dotarli do celu, a potem wrócili do naszych domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Duży wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy mają też pasażerowie, których asertywna postawa niejednokrotnie ma wpływ na zachowanie kierowcy na drodze.

 • Drukuj
  PDF

  Więcej…W zeszłym tygodniu strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej odwiedzili podopiecznych Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego "RAZEM" w Bestwinie.

  Podczas wizyty strażaków omówiono zagrożenia mogące wystąpić podczas wakacji oraz zasady bezpiecznych zachowań, które powinny być wdrażane na co dzień, w celu minimalizacji ryzyka wystąpienia pożaru. W trakcie spotkania podopieczni i półkoloniści mogli zapoznać się ze sprzętem, który jest wykorzystywany w codziennej pracy strażaka, a także z uwagi na wysokie upały, była możliwość lania wody wężem strażackim.

 • Trwa rekrutacja do służby w Policji

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że trwa nabór kandydatów do służby w Policji na rok 2018. Osoby zainteresowane służbą mogą składać dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45 w godz. 7.30 - 15.30, a w czwartki do godz. 18.00.

 • Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję!

  W poniedziałek po południu dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna wykopał około 60 cm niewybuch, następnie zapakował do bagażnika i pojechał do skupu złomu, żeby go sprzedać. Gdy mu się to nie udało, wrócił do domu i powiadomił policję. Jego zachowanie doprowadziło do ewakuacji około 50 osób z pobliskich bloków i domów jednorodzinnych. Policjanci przestrzegają i apelują, takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.

 • Działania kontrolno – prewencyjne „TIR” na bielskich drogach

  Policjanci z bielskiej drogówki prowadzą dzisiaj wzmożone działania kontrolno – prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drogach w okresie wakacyjnym oraz na wiążące się z tym przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Zdarzenia drogowe z udziałem samochodów ciężarowych należą bowiem do tych najtragiczniejszych w skutkach.

 • Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 • Sprawca kradzieży telefonu ujęty.

  W dniu 13 sierpnia br. ok. godz. 1610 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej zauważył na przystanku autobusowym mężczyznę, który ukradł innemu, śpiącemu mężczyźnie telefon komórkowy.

  723aed889a572057c037755400e5a0cc9a347182.jpg
  Miasto Bielsko-Biała i Stowarzyszenie Akademia Seniora zapraszają na 10. „Spotkanie na granicy”, w którym będą uczestniczyć seniorzy z Bielska-Białej, Czech i ze Słowacji.
  13c4735aade57247f8876c70ba01a50b11dcd51e.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 12:00 dnia 14.08.2018 do godz. 20:00 dnia 14.08.2018 burz z gradem (stopień 2).
  Drukuj
  PDF

  Informacja dotycząca III i IV etapu naboru na stanowisko stażysta (docelowo starszy ratownik) w KM PSP w Bielsku-Białej.

  Protokół nr 3 - do pobrania.

  Drukuj
  PDF

  Informacja dotycząca III etapu naboru na stanowisko stażysta (docelowo starszy inspektor) w KM PSP w Bielsku-Białej.

  Protokół nr 3 - do pobrania.

 • Odpowie za kradzież telefonów

  Nawet do 5 lat za kratami grozi 19-latkowi, który jest podejrzany o kradzież telefonów komórkowych o wartości ponad 2 tysięcy zł. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III w Bielsku-Białej i pracowników ochrony.

 • „Na podwójnym gazie” z dwójką pasażerów i dożywotnim zakazem sądowym

  Policjanci z drogówki zatrzymali 50-letniego kierowcę forda mondeo, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Sprawca podróżował w tym stanie z dwójką pasażerów. Utracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż obowiązuje go dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 • Drukuj
  PDF

  Dwa zastępy straży pożarnej gasiły wczoraj przed godziną 9 rano pożar samochodu osobowego w Wilkowicach przy ulicy Wyzwolenia.

  Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia samochód marki Opel Vivaro był w całości objęty pożarem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody na palący się samochód. Po zakończeniu działań, miejsce zdarzenia przekazano policji.

  f84fcecf2dd23f6e4ae1d62ada8949da125b5e4a.jpg
  Młodzi ludzie, nauczyciele, pracodawcy, seniorzy spędzający razem czas? Kto to widział? A może raczej: „Kto To Wie”? Pod takim hasłem rusza w Bielsku-Białej międzypokoleniowy projekt, który ma zachęcić do podejmowania inicjatywy...
  903a494fbe829c0270b5a563f0860180f31efdf6.jpg
  W dniach 13-15 sierpnia 2018 roku na kortach SPA Hotelu JAWOR odbędzie się kolejny Turniej Tenisa Ziemnego Artystów Polskich pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej.
  b22aff5a6c39b263b5eeeb2ae7882abc16ccd966.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 04:00 dnia 11.08.2018 do godz. 14:00 dnia 11.08.2018 intensywnych opadów deszczu...
 • Zatrzymany za kradzież i atak na pracownika ochrony

  Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej wspólnie z ochroniarzami zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież sklepową oraz pobicie ochroniarza. Łupem zatrzymanego padły artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 2 tysięcy zł. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • 0b8984f61bfbb4070a575a417dfcbe2f94363aa8.jpg
  Pacjenci Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej będą mogli korzystać z akceleratora najnowszej generacji VitalBeam, który umożliwia połączenie nowoczesnych technik napromieniania.
  Drukuj
  PDF

  Informacja dotycząca II etapu naboru na stanowisko stażysta (docelowo starszy ratownik) w KM PSP w Bielsku-Białej.

  Protokół nr 2 - do pobrania.