Kondolencje

Kondolencje

decd1dce63390bbe58017db34a6d8df00768a291.jpg
18 października br. w Bielsku-Białej podsumowano XXIII Ogólnopolski i XXXVII Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej Lipa 2019...
fe7ab2cb96803b7d1b3332ee1af56b1a4b4cd432.jpg
Klub Sportowy „Sprint”, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Rada Osiedla Wapienica już po raz szósty zapraszają do aktywnego spędzenia naszego narodowego święta.
grafika
Informujemy o trwających konsultacjach programu współpracy Miasta Bielska-Białej z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Celem konsultacji jest zebranie opinii i sugestii w kwestii programu współpracy Miasta Bielska-Białej z...
 • Podejrzany o zabójstwo 33-latki zatrzymany

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 35-letniego bielszczanina podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną oraz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, że istnieją różne sposoby powiadomienia o przestępstwie?

 • Zaproszenie do udziału w akcji "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo"

  Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Zachęcamy przedstawicieli stacji diagnostycznych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim o włączenie się do udziału w naszych działaniach.

 • Aresztowany za zabójstwo własnej żony

  35-letniemu mieszkańcowi Bielska-Białej grozi spędzenie reszty życia w więzieniu. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej żony. 35-latek zgłosił jej zaginięcie w piątek. Dzięki czujności policjantów, którzy nie dali wiary jego wersji wydarzeń, zebrano obciążający go materiał dowodowy. Podejrzany decyzją bielskiego sądu został aresztowany na 3 miesiące.

 • Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 33-letniej mieszkanki Bielska-Białej

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 35-letniego bielszczanina podejrzanego o dokonanie zabójstwa swojej żony. Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzuty znęcania się nad żoną oraz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 • EU Most Wanted

  Rozpoczyna się kolejna edycja kampanii medialnej: EU Most Wanted - najbardziej poszukiwani przestępcy Europy. Kto tym razem jest na celowniku śledczych? Odpowiedź już wkrótce...

 • Świeć przykładem – w gminie Bestwina

  Policyjni profilaktycy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzą prelekcje z dziećmi i młodzieżą. Policjanci uczą, jak ważna jest znajomość i przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, a w porze jesienno-zimowej korzystanie z odblasków. W spotkaniach z uczniami szkół w gminie Bestwina mundurowej z bielskiej drogówki pomagali Kuba i Śruba – postacie z bajki Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

 • Policyjne psy służbowe zdały specjalistyczne egzaminy

  W Bielsku-Białej na terenie tzw. Starej Prochowni w Międzyrzeczu Górnym odbyła się atestacja psów służbowych. Czworonogi musiały wykazać się posłuszeństwem, bronić przewodnika i zaprezentować umiejętności tropienia. Zajęcia kontrolne, którym zostały poddane, zaliczyły bezbłędnie.

 • Dobra pogoda (nie)sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Apelujemy o ostrożność!

  Śledczy z bielskiej komendy wyjaśniają przyczynę oraz szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ulicy Krakowskiej w Pisarzowicach. Kierujący osobowym audi uderzył w przydrożne drzewo. 34-letni mieszkaniec powiatu bielskiego podróżował z 8-letnim dzieckiem. Kierujący w wyniku doznanych obrażeń został hospitalizowany, na szczęście 8-letni pasażer nie doznał poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło podczas dobrych warunków pogodowych. Apelujemy o ostrożność!

 • Policyjne zabezpieczenie meczu podwyższonego ryzyka

  Policjanci z Bielska-Białej wspólnie z mundurowymi z bielskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz strażnikami miejskimi zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami TS Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS 1962 Jastrzębie. Mundurowi strzegli bezpieczeństwa nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale w całym mieście.

 • 9101e52fdc83c43da6ebe96b9ae46d82faf22ac6.jpg
  22 października 2019 roku (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się XII sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
  7ece870c927ccf077911325e588c94c24980a70e.jpg
  Ruszyła kolejna edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2019, skierowanego do mikroprzedsiębiorstw, zatrudniających nie więcej niż 10 pracowników oraz o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro.
  ce0031fe45607c5900bfc75aaecea8d0f3ffbfd3.jpg
  Od najbliższego poniedziałku w wydziale Komunikacji oraz w Wydziale Geodezji i Kartografii będą działały zmodernizowane systemy kolejkowe. Nowością będzie system kolejkowy, który pojawi się w Wydziale Spraw Obywatelskich.
  f83ac35f01d2b26ed6b1e4e1b6d6c8c939fdc861.jpg
  Klub Gaja zainaugurował 17. Święto Drzewa w Bielsku-Białej. 18 października br. przy ul. Żywieckie Przedmieście, we współpracy z Urzędem Miejskim i Radą Osiedla Bielsko Południe utworzone zostały przyjazne zakątki dla motyli i dzikich...
 • Dzień Łącznościowca

  Życzenia z okazji Dnia Łącznościowca skierowane przez gen. insp. Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji realizujących zadania z zakresu łączności i informatyki.

 • Europejski dzień przeciwko handlowi ludźmi

  Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. Aby uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, by nie zostać ofiarą tego przestępstwa, corocznie od 13 lat, 18 października w sposób szczególny obchodzony jest Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi.