• Policyjny dozór dla dilera

  Mundurowi z wapienickiego pododdziału prewencji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który posiadał przy sobie blisko 25 gramów marihuany. Śledczy z referatu antynarkotykowego ustalili, że mężczyzna nabył narkotyki za naszą południową granicą, aby nimi handlować. 23-latek usłyszał zarzuty, za przestępstwa może trafić za kraty nawet na 5 lat. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

 • Poczuj smak (nie)bezpieczeństwa. Zamiast mandatu pikantne ciastko!

  Policjanci z bielskiej drogówki we współpracy z portalem Bielskiedrogi.pl i Cukiernią Asteria z Bielska-Białej z okazji Mikołajek przeprowadzili wspólnie niecodzienną akcję. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na Osiedlu Złote Łany na pieszych czekały słodkości albo pikantne ciastko, w zależności od tego, jak zachowali się, przechodząc przez drogę.

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Osiem osób zginęło w wyniku wybuchu budynku w Szczyrku. Śledczy wyjaśniają okoliczności tragedii

  Policjanci pod ścisłym nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę i okoliczności wybuchu budynku mieszkalnego, do którego doszło 4 grudnia w Szczyrku. W zdarzeniu zginęło 8 osób, w tym 4 dzieci. Na miejscu od kilkunastu godzin pracują policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia, wykonują czynności dochodzeniowo-śledcze oraz dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w rejonie miejsca zdarzenia. Nieprzejezdna dla samochodów osobowych jest ulica Myśliwska.

 • Posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w bielskiej komendzie i szkolenie z przeciwdziałania narkomanii

  We wtorek w bielskiej komendzie odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Bielsku-Białej, zajmującego się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Po spotkaniu dla pracowników zespołu policyjni profilaktycy zorganizowali szkolenie z zakresu rozpoznawania i przeciwdziałania narkomanii. Wykorzystano walizkę edukacyjną zakupioną dla komendy ze środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

 • Policjanci i księża wspólnie dla ochrony życia

  Rusza kolejna edycja akcji prowadzonej przez policjantów ze śląskiej drogówki, księży z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz firmy ubezpieczeniowej. „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” - to hasło przyświecające wspólnym działaniom zainicjowanym w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku – są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. Po mszy policjanci spotkają się z wiernymi i będą rozdawać elementy odblaskowe.

 • Zaproszenie dla dziennikarzy do udziału w akcji pn. "Poczuj smak (nie)bezpieczeństwa"

  Zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w akcji Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nazwą „Poczuj smak (nie)bezpieczeństwa". Akcja odbędzie się w piątek 6 grudnia o godzinie 10:30 w Bielsku-Białej przy ul. Jutrzenki 24b (w rejonie oddziału ING Banku Śląskiego). Akcja będzie miała na celu promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Poszukujemy świadków wypadku drogowego

  Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło 29.11.2019 r. ok. godz. 15.50 w Kobiernicach, na ulicy Spokojnej. W wypadku brał udział kierujący busem marki Mercedes Sprinter koloru czarnego oraz rowerzystka. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała.

 • Zaproszenie na konferencję i debatę społeczną na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie

  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej oraz Wydział Prewencji Komendy Policji w Bielsku-Białej serdecznie zapraszają na bezpłatną konferencję pn. „Złowieni w Sieć. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie". Konferencja połączona z debatą społeczną na ten temat odbędzie się w dniu 9 grudnia 2019 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bielsku-Białej, ul. Komorowicka 48, w godz.: 14.00 - 18.00.

 • Świeć przykładem! — Razem ze Strażakami z OSP Międzyrzecze Dolne

  Policjanci z bielskiej drogówki i strażacy ochotnicy z Międzyrzecza Dolnego w poniedziałek przeprowadzili akcję pn. „Świeć Przykładem — Noś Odblaski". Stróże prawa i strażacy pod okiem lokalnych mediów rozmawiali z mieszkańcami Międzyrzeczy i Mazańcowic i uświadamiali ich, jak ważne jest, aby być po zmroku widocznym na drodze. Każdy dostał opaskę odblaskową zakupioną ze środków OSP Międzyrzecze Dolne. Zachęcamy wszystkich, aby na drodze świecili przykładem, im mocniej, tym lepiej i bezpieczniej.

 • KMZB wspiera akcję "Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek"

  Informacje z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa już niejednokrotnie były wskazówką dla policjantów o miejscach, gdzie dochodzi do łamania prawa i innych nieprawidłowości. Zaznaczenie kategorii, z której wynika, że nieprawidłowe parkowanie blokuje drogę pożarową, może nawet uratować życie. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. A do wszystkich parkujących w sposób blokujący drogę pożarową kierujemy hasło akcji: „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”.

 • Policyjne działania "NURD"

  4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Chcąc zainwestować swoje pieniądze w najlepszą lokatę lub poszukując preferencyjnych warunków kredytowych trafiamy na strony, które porównują oferty różnych banków lub są drogowskazem wśród nowych narzędzi finansowych publikowanych przez banki. Jeśli doceniamy wartość pieniądza to zwykle liczymy na to, że wszelkiego typu wiadomości bankowe będą naszą pomocą w wyborze najlepszej, możliwej inwestycji. Warto zwrócić uwagę na portal https://bankowemiasto.pl zawierający najbardziej potrzebne nowinki i aktualności związane ze sferą finansów.

  Poznaj aktualne trendy w lokatach i kredytach bankowych

  Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług danego banku dobrze jest prześledzić aktualnie panujące trendy na rynku finansowym. Może na tak korzystne oprocentowanie wprowadzone przez jeden bank, inny bank odpowiedział czymś co może być znacznie bardziej zachęcające dla klienta? Tylko skąd czerpać taką wiedzę?

  Wiadomości bankowe drogowskazem dla niezdecydowanych

  Oczywistym jest to, że dobrze byłoby mieć wszystkie tego typu informacje w jednym miejscu, dlatego portal Bankowe Miasto wychodzi naprzeciw takim potrzebom i wszelkie tego typu informacje są dostępne w formie przejrzystych wiadomości. Dzięki temu wybierając konkretną ofertę jesteśmy pewni, że dokonaliśmy właściwego wyboru, bo śledzimy aktualne wiadomości finansowe. Oczywiście w przypadku podejmowania ostatecznej decyzji należy uważnie prześledzić regulamin lokaty lub kredytu i zwrócić uwagę na to czy będzie to najlepszy sposób na to, aby zyskać jak najwięcej.

  Lokata i kredyt przez internet

  Nie da się ukryć, że świadomy konsument dość często wybiera internet przy korzystaniu z usług bankowych. Można oczywiście udać się osobiście do oddziału i załatwić pewne sprawy na miejscu, ale tego typu działania powoli odchodzą do lamusa. Wygodniejszą formą jest po prostu skorzystanie z usług przez internet. Do tego celu nie musimy szukać konkretnej placówki w wybranym przez nas mieście, a dość często umowa przychodzi pocztą. Taka wygoda ma duże znaczenie jeśli spojrzymy na to jak szybko rozrasta się rynek usług finansowych. To sprzyja konkurencji i temu, że klient będzie chciał otrzymać najlepszą ofertę wybierając wśród różnych marek i instrumentów finansowych. Banki i inne instytucje prześcigają się więc nie tylko w jak najbardziej korzystnych warunkach, ale również zwracają uwagę na to, aby pewne formalności dało się załatwić bez osobistej obecności w ich oddziale. W takim przypadku istnieje pewne ryzyko związane z zainwestowaniem w ofertę, która ma ukryte opłaty lub niezrozumiały regulamin, ale tutaj znowu z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju komunikaty i aktualności, które będą stanowić doskonały drogowskaz na tego rodzaju problemy.

 • Nie bądźmy obojętni na ludzi, którzy mogą zamarznąć na ulicy

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Nocne działania „Dyskoteka”

  Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”. Stróże wzmogli kontrole w rejonie popularnych dyskotek i lokali rozrywkowych, zatrzymali aż 7 podejrzanych o posiadanie narkotyków. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu, a jeden po użyciu narkotyków. W działania zaangażowany był także przewodnik psa szkolonego do wykrywania narkotyków ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, że Koń trojański jest bardzo niebezpieczny?

 • Czarny piątek przejściach na pieszych. Apelujemy o ostrożność!

  W ostatni piątek listopada doszło do trzech bardzo poważnych wypadków z udziałem pieszych. Dwa z nich miały miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych. We wszystkich przypadkach zawinili kierujący pojazdami. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara nawet 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Apelujemy o ostrożność i zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników dróg.

 • Uwaga na oszustów!

  Nie dajcie się oszukać nową metodą. W ostatnim czasie na terenie województwa śląskiego doszło do kilku prób oszustwa sposobem „na listonosza". Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za policjanta lub prokuratora, twierdząc, że prowadzą akcję przeciwko nieuczciwemu listonoszowi. Chociaż w Bielsku-Białej oszuści nie dali jeszcze o sobie w ten sposób znać, ostrzegamy, to modyfikacja popularnej metoda oszustwa.

 • Seniorze. Świeć Przykładem – Noś odblaski

  Policjanci zajmujący się profilaktyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym regularnie spotykają się mieszkańcami i przekonują do korzystania z elementów odblaskowych. W czwartek w Klubie Seniora na bielskim Osiedlu Kopernika zachęcali seniorów do tego, aby świecili na drodze przykładem. Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

 • Bezpieczne Andrzejki 2019

  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

 • Aby dziecięca ciekawość w połączeniu z interesującym znaleziskiem nie była przyczyną tragedii

  Dzielnicowy mł. asp. Dawid Warzecha z jasienickiego komisariatu regularnie odwiedza swoich podopiecznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach ucząc ich, jak należy zachowywać się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, z którymi może im przyjść się zmierzyć. Tym razem w prelekcji wziął udział policyjny pirotechnik i dotyczyła ona postępowania w przypadku odnalezienia niewybuchu z okresu II Wojny Światowej. Znaleziska wcale nierzadkiego w okolicach Mazańcowic i Międzyrzeczy.