Rodzinny piknik i sportowe emocje w Wilkowicach: atrakcje dla 500 uczestników
Impreza sportowo-rekreacyjna „Wszystkie dzieci nasze są” oraz Piknik Rodzicielstwa Zastępczego przyciągnęły tłumy mieszkańców, oferując mnóstwo atrakcji i niezapomnianych chwil. Wydarzenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej odbyło się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach.
  1. Wydarzenie przyciągnęło blisko 500 uczestników.
  2. Wiele atrakcji, w tym konkurencje sportowe i warsztaty rękodzieła.
  3. Obecność lokalnych władz i przedstawicieli rządu.
  4. Występ kapeli regionalnej i rozdanie pamiątkowych medali.

Blisko 500 uczestników miało okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach, które przygotowano specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło konkurencji sportowych, a także piłkarskiego miasteczka zorganizowanego przez Śląski Związek Piłki Nożnej. Animatorki stworzyły magiczną strefę baniek i uśmiechów, co szczególnie przypadło do gustu najmłodszym uczestnikom.

W strefie gastronomicznej można było skosztować potraw regionalnych, takich jak chleb ze smalcem, kołacze czy oscypki. Dla miłośników tradycji przygotowano warsztaty rękodzieła ludowego, w tym bibułkarstwo i malowanie na drewnie. Nie zabrakło również warsztatów z pieczenia chleba w tradycyjnym piecu chlebowym.

Imprezę uświetniła obecność wielu znakomitych gości, w tym podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Przemysława Koperskiego, wicestarosty Beaty Łukowicz oraz członka zarządu Doroty Nikiel. Wśród zaproszonych znaleźli się również sekretarz powiatu Halina Kopeć, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mirosław Szemla, a także radni powiatowi i gminni.

Na uczestników czekały także pokazy regionalnych zabaw dla dzieci i młodzieży, a także prezentacje gry na tradycyjnych instrumentach ludowych. Dmuchańce i gokarty dostarczyły niezapomnianych wrażeń, a fotobudka pozwoliła zachować wspomnienia na długie lata. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody.

Wydarzenie zakończyło się występem kapeli regionalnej, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. „Wszystkie dzieci nasze są” – te słowa najlepiej oddają atmosferę tego wyjątkowego dnia, pełnego uśmiechów i radości.


Na podstawie: Powiat Bielsko-Biała