KMP w Bielsku-Białej: Policjanci po godzinach pracy zatrzymali pijanego kierowcę
W naszej społeczności nie brakuje bohaterów, którzy nawet po godzinach wciąż pozostają na straży naszego bezpieczeństwa. Ostatnie wydarzenie, w którym to właśnie przedstawiciele śląskiej policji wykroczyli poza ramy swoich obowiązków, by zapewnić nam bezpieczeństwo, jest tego najlepszym przykładem.
  1. Zauważenie przez policjantów nietrzeźwego mężczyzny próbującego prowadzić pojazd.
  2. Interwencja mundurowych, którzy uniemożliwili dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki.
  3. Przeprowadzenie badania trzeźwości, które wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy.
  4. Podkreślenie, że troska o bezpieczeństwo innych jest dla policjantów priorytetem, niezależnie od pory dnia.

Wydarzenie to miało miejsce w naszym regionie, gdy dwaj wybitni funkcjonariusze: mł. insp. Marcin Kasyk oraz mł. insp. Krzysztof Kazek, zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Ich profesjonalizm i gotowość do działania nawet poza godzinami służbowymi pozwoliły na szybką reakcję i uniknięcie potencjalnego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

47-letni kierowca, którego postanowili zatrzymać, był wyraźnie nietrzeźwy. Dzięki zdecydowanym działaniom policjantów, mężczyzna ten nie spowodował żadnego wypadku. To, co mogłoby się zakończyć tragicznie, dzięki ich interwencji, zakończyło się na etapie prewencji.

Tego typu zdarzenia są przypomnieniem dla nas wszystkich o tym, jak ważna jest rola, jaką pełnią funkcjonariusze policji w naszym codziennym życiu. To także dowód na to, że dla niektórych z nich, praca to coś więcej niż tylko obowiązek - to misja, którą wykonują z pełnym zaangażowaniem, dbając o nasze wspólne dobro.

Przypadek ten podkreśla również, jak wielką rolę odgrywa czujność i odpowiedzialność każdego z nas. Być może, dzięki przykładowi, jaki dają nam takie osoby jak mł. insp. Kasyk i mł. insp. Kazek, będziemy w stanie budować bezpieczniejszą przestrzeń dla siebie i naszych bliskich.


Na podst. KMP w Bielsku-Białej