Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

AC i assistance na godziny – co warto wiedzieć?

Polisa AC i pakiet assistance cieszą się popularnością wśród osób, którym zależy na dodatkowym zabezpieczeniu się przed koniecznością pokrycia kosztownych szkód. Zazwyczaj tego typu ochrona występuje w formie umowy zawieranej na rok, jednak jakiś czas temu na rynku pojawiła się oferta pozwalająca na wykupienie AC i assistance na zaledwie kilka godzin. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega AC i assistance na godziny?

Nie wszyscy kierowcy potrzebują polisy, która będzie obowiązywać przez cały rok. Czasami koszt wykupienia takiego ubezpieczenia jest zbyt wysoki lub dana osoba korzysta z samochodu jedynie raz na jakiś czas. Wówczas ciekawą propozycją jest AC i assistance na godziny.

Wykupienie AC i assistance na godziny było możliwe w 2019 roku za sprawą oferty firmy AVIVA. Obecnie na rynku nie ma towarzystwa ubezpieczeniowego, które udostępnia taką opcję. Jest to jednak niewątpliwie ciekawa propozycja, dlatego po lekkim zmodyfikowaniu oferty być może w najbliższym czasie pojawią się podobne polisy.

Obecnie niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy krótkoterminowe oraz AC i assistance mini. Jest to dobra alternatywa trafiająca w gusta osób, które nie chcą kupować pełnego pakietu na rok. Dostępne polisy znajdziesz w takich miejscach, jak strona https://rankomat.pl.

Co obejmuje AC i assistance na godziny?

Polisa AC i assistance na godziny nie różni się zakresem obowiązywania od standardowych ubezpieczeń tego typu. Ochrona działa w razie kradzieży czy unieruchomienia pojazdu w wyniku awarii lub zdarzenia drogowego. Osoby, które nie wykupiły AC i assistance muszą zwykle zapłacić za skorzystanie z przejazdu lawetą czy holowania, dlatego jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla kierowców wybierających się w dłuższe trasy.

Osoby, które zdecydowały się na wykupienie AC i assistance na godziny, mogą liczyć na:

  • holowanie,
  • parkowanie uszkodzonego pojazdu na parkingu strzeżonym,
  • naprawę na miejscu zdarzenia lub awarii,
  • udostępnienie pojazdu zastępczego,
  • pomoc tłumacza,
  • złomowanie pojazdu,
  • korepetycje dla dziecka,
  • pokrycie kosztów kontynuacji podróży.

Warto pamiętać, że AC i assistance na godziny nie obejmuje pojazdów wykorzystywanych do działalności zarobkowej. Więcej o zasadach związanych z korzystaniem z takiego pakietu dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/samochod/ac-i-assistance-na-godziny.

Ile kosztuje AC i assistance na godziny?

Oferta firmy AVIVA przewidywała możliwość ubezpieczenia samochodu na okres od 3 godzin do 30 dni, dlatego koszt takiej usługi był bardzo zróżnicowany. Stawka zmieniała się także w zależności od doświadczenia kierowcy. W przypadku 6 godzin wynosiła ona około kilkadziesiąt złotych, dlatego była to opłacalna opcja jedynie w sytuacji, gdy decydujesz się na krótszy wyjazd i koszt ten jest niższy niż wykupienie ochrony na cały rok.

AC i assistance na godziny to rozwiązanie doraźne, które opłaca się tylko podczas bardzo krótkich wyjazdów. Odnawianie ochrony co miesiąc w skali roku mogłoby kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu oferta została szybko wycofana, a jej miejsce zajęły krótkoterminowe polisy, które trafiają w gusta większej liczby kierowców.