Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

 Co warto wiedzieć przed zakupem narożnika?

Jeżeli decydujemy się na urządzenie swojego domu, robimy wszystko, aby był on efektownie i praktycznie umeblowany. Szukając więc funkcjonalnych mebli wypoczynkowych powinniśmy zastanowić się nad kupnem narożnika. Wybór odpowiedniego mebla wypoczynkowego do salonu nie jest zadaniem łatwym. Musimy połączyć design oraz funkcjonalność. Dlatego świetnym rozwiązaniem może okazać się narożnik.

Takie kanapy posiadają wiele zalet oraz możliwości aranżacyjnych. Pasują one zarówno do większych, jak i mniejszych wnętrz. W małym salonie dzięki narożnikowi możemy optycznie powiększyć pomieszczenie. Natomiast w większych przestrzeniach narożniki pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami naszego salonu.

Jak dobrać rozmiar oraz ułożenie narożnika do wielkości pomieszczenia?

Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia. Jeśli posiadamy dość spory salon, a mebel wypoczynkowy ma być główną ozdobą pomieszczenia, warto wybrać model z obszerniejszą bryłą. Ciekawym przykładem mogą tutaj być meble modułowe. Ułatwią nam one stworzenie wygodnego, obszernego narożnika zarówno w kształcie litery L, jak i U. Jeżeli zastosujemy takie rozwiązanie w dużym salonie, możemy optycznie zamknąć część wypoczynkową. W ten sposób zyska ona znacznie na przytulności. Tak duże narożniki świetnie się sprawdzają również wtedy, gdy przyjmujemy wielu gości do naszego mieszkania.

Narożnik, a małe pomieszczenia

W dużych przestrzeniach możemy sobie oczywiście pozwolić na wiele różnych kombinacji. Jednak często pada pytanie, czy taki mebel wypoczynkowy nie będzie zbyt obszerny w przypadku małych pomieszczeń. Należy pamiętać o tym, że każdy narożnik w kształcie U musi być rozmiarowo dopasowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli ma on stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do relaksu i oglądania telewizji to zdecydowanie warto postawić na kompaktowy model z prostą, geometryczną bryłą. W ten sposób wygodnie będziemy mogli położyć nogi i spokojnie odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Funkcjonalność narożników

Jeżeli zależy nam na funkcjonalności mebla wypoczynkowego w salonie, zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem narożnika z funkcją spania. Dzięki temu otrzymamy dodatkowe łóżko w przypadku nocowania gości w naszym domu. Taki model narożnika świetnie sprawdzi się również w kawalerkach oraz małych pomieszczeniach. Salon pełni tutaj również rolę sypialni. Narożna kanapa zapewni nam więc więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

Podsumowując

Jeśli decydujesz się na zakup narożnika do salonu warto wziąć parę czynników pod uwagę. Istotna jest tutaj wielkość oraz kształt naszego mebla. W większych salonach możemy oczywiście poeksperymentować z modułową wersją narożnika, jednak w mniejszych pomieszczeniach warto zdecydować się na proste kształty. Meble wypoczynkowe posiadają naprawdę wiele przydatnych funkcji. Niektóre modele posiadają również dodatkowe półki, dzięki czemu możemy urządzić małą biblioteczkę. Przydatne mogą okazać się również pojemniki na pościel. W ten sposób nie będziemy musieli rezerwować dodatkowego miejsca w szafie.