23c5bbd4b4465230c3570a9fc6c78e24f96cd03a.jpg
3 lutego na stoku Dębowca odbędzie się 8. edycja Pucharu Reksia, największej imprezy narciarskiej w Polsce dla dzieci i młodzieży – zarówno amatorów jak i trenujących tę dyscyplinę sportową.
Bielsko-Biała na rok szkolny 2019/2020 ">4d8be7c5c8073d7b5ee424c306afb8ba0892e5dd.jpg
Bielsko-Biała na rok szkolny 2019/2020 ">Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej informuje o naborze do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała na rok szkolny 2019/2020.
56cd79f6cd57dd085f8deade2df06e50da3c7c76.jpg
Jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego roku w bielskim sporcie była organizacja w naszym mieście mety V etapu jubileuszowego 75. Tour de Pologne.
 • Odpowie za pobicie

  Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o pobicie bielszczanina. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz nawet do 5 lat za kratami.

 • Grozili bronią, zmuszali do wydania pieniędzy

  Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji oraz mundurowi z komisariatu w Szczyrku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o wymuszenie rozbójnicze. Napastnicy zaatakowali 40-latka. Grozili mu bronią i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie tysiąca zł. Sprawcy są już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

 • Z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego spotykają się z uczniami szkół podstawowych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową. Ostatnio spotkanie takie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzu. Podczas lekcji omówiono podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego, manewry na drodze oraz zasady poruszania się na skrzyżowaniach.

 • 6ea6467190c41a535168ccf167b40388cf7a60fc.jpg
  Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego informuje, że w związku z XIV Międzynarodowymi Zimowymi Mistrzostwami w Ratownictwie Medycznym nastąpi wyłączenie z ruchu Alei gen. Władysława Andersa (jezdnia w kierunku Makro)...
  1b0499a92d21aeccbf854d5e38056f0b34d8619b.jpg
  GraMy doBBro! to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz naszych artystów...
  a351d9bdc0d37cd444027e1e6b28f9fce485a51d.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 18:00 dnia 28.01.2019 do godz. 07:30 dnia 29.01.2019 oblodzenia (stopień 1).
 • Terminy przyjęć kandydatów do Policji w 2019 roku

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach poinformował, że w 2019 roku będą realizowane przyjęcia kandydatów do służby w komendach miejskich/powiatowych Policji województwa śląskiego oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie. Przyjęcia będą odbywały się w miesiącu marcu, maju, lipcu, wrześniu, listopadzie i grudniu.

 • Trwają "Bezpieczne ferie"

  Cały czas trwają działania „Bezpieczne ferie”, w ramach których Policja dokłada wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Policjanci m.in. skontrolowali 1.767 autokarów oraz ponad 900 miejsc zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Również w ten weekend na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu zarówno autokarowego jak i osobowego spowodowanego zarówno wyjazdami jak i powrotami z zimowego wypoczynku.

 • Policjanci z patroli narciarskich radzą, jak zachować się na stoku

  Trwają zimowe ferie, podczas których spora część Polaków wybiera się w góry korzystając z miejsc zimowego wypoczynku i rekreacji. Na stokach licznie pojawiają się narciarze i snowboardziści. Wśród nich są zarówno doświadczeni pasjonaci, jak i amatorzy, którzy po raz pierwszy mają do czynienia ze sportami zimowymi. Jak zachować się na stoku, co to jest katalog FIS, dlaczego warto kierować się rozsądkiem i bezpieczeństwem podczas uprawiania zimowej turystyki?

 • Uwaga! Pieszy na przejściu!

  W ostatnich latach głównymi przyczynami potrąceń pieszych było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Bardzo często są to zdarzenia, które charakteryzują się tragicznymi skutkami, a ich sprawcami są w głównej mierze kierujący samochodami osobowymi.

 • Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym w areszcie

  Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej i śledczy z wydziału kryminalnego zatrzymali podejrzanych o śmiertelne pobicie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwo to grozi im do 12 lat więzienia. Bielski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn i kobiety.

 • Uwaga! Oszuści podszywają się pod policjantów

  Aż piętnastu seniorów odebrało dzisiaj telefony od fałszywych policjantów. Oszuści dzwonią do starszych osób pod pretekstem spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego przez ich córkę lub syna. Żądają pieniędzy w zamian za uwolnienie bliskiej osoby. Na szczęście bielszczanie wykazali się rozwagą i nie dali się oszukać. Po raz kolejny apelujemy do Państwa o ostrożność! Oszuści wciąż są aktywni i tylko szukają okazji, aby podstępem skraść Wasze oszczędności!

 • 8c1cc088db73946646b668760fdb2880540006a3.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 05:00 dnia 28.01.2019 do godz. 10:00 dnia 28.01.2019 marznących opadów (stopień 1).
 • Policyjne działania pn. „TELEFONY”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 • Policjanci zatrzymali podejrzewanych o pobicie

  Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji bielskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzewani o pobicie 42-letniego bielszczanina. Zatrzymani usłyszą dzisiaj zarzuty. Za przestępstwo to grozi im do 3 lat za kratami.

 • Dzięki szybkiej reakcji policjantów i pracowników banku nie stracił oszczędności

  78-letni bielszczanin został wczoraj oszukany metodą „na policjanta”. Mężczyzna wypłacił z banku 30 tys. zł i przelał gotówkę na konto wskazane przez oszusta. Tylko dzięki błyskawicznemu działaniu śledczych z Bielska-Białej, policjantów zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości oraz policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy wojewódzkiej w Katowicach i jednoczesnej reakcji pracowników banku, w samą porę udało się zablokować konto oszusta.

 • Pijany kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu jednej nocy

  Dwukrotnie w ciągu dzisiejszej nocy, w odstępie zaledwie 3 godzin, bielscy policjanci zatrzymywali tego samego pijanego kierowcę. 35-latek kierujący hyundaiem za pierwszym razem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za drugim razem badanie stanu jego trzeźwości dało wynik 1,7 promila alkoholu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 2 lat więzienia. Stracił już prawo jazdy.