f10c8440011e9dae2a7a72429dd5b8ff04fa5749.jpg
Biuro Karier ATH oraz współorganizatorzy: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach i Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów ATH zapraszają do udziału w 26. Targach Pracy, które odbędą się 10 kwietnia 2019 r. (tj. środa).
grafika
W związku z zapowiadanym przez nauczycielskie centrale związkowe strajkiem nauczycieli, który ma rozpocząć się 8 kwietnia bieżącego roku informuję, iż podjąłem decyzję, że w czasie trwania protestu pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej...
 • Z cofniętymi uprawnieniami, z zakazem prowadzenia pojazdów lub na podwójnym gazie

  Bielscy policjanci w ciągu ostatniej doby wyeliminowali z ruchu drogowego aż 4 przestępców. Policjanci bielskiej drogówki oraz mundurowi z bielskich komisariatów i oddziału prewencji w Wapienicy nie pobłażają na wykroczenia drogowe. Jak się często okazuje przyczyną łamania przepisów jest alkohol lub brak uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 • Obywatelskie zatrzymanie sprawcy kradzieży

  „Pomocy, Złodziej!" - takie wołanie usłyszał spacerujący ulicą Kolejową w Czechowicach-Dziedzicach mężczyzna. Gdy zobaczył uciekającego rabusia, błyskawicznie ruszył za nim w pościg. Po chwili schwytał uciekiniera, który został przekazany w ręce policjantów. Jak się okazało, ujęty mężczyzna dokonał kradzieży portfela należącego do jednej z pracownic czechowickiej piekarni.

 • 6b641e75d1a983efa14cd7e1eba215c207ed405b.jpg
  Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 04.04.-13.04.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
  Drukuj
  PDF

  Więcej…14 zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj po południu pożar kamienicy w centrum Bielska-Białej.

  Zastępy zostały zadysponowano o godzinie 17 do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Po przybyciu jendostek na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek wielorodzinny parterowy z poddaszem mieszkalnym. Płomienie wydobywały z dachu budynku.

  Pożarem objęte były również altanki i ogródki lokatorskie na placu za budynkiem, w tym budynki gospodarcze.

 • Inauguracja sezonu rowerowego

  Dzisiaj w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” odbędzie się inauguracja sezonu rowerowego. Celem prowadzonych działań jest promowanie bezpiecznych zachowań rowerzystów w ruchu drogowym, w tym korzystanie z elementów odblaskowych, używanie kasków rowerowych oraz dbanie o stan techniczny roweru i jego właściwe wyposażenie.

 • Pożar kamienicy przy ul. Cieszyńskiej. Policjanci ustalają przyczyny

  Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Pożar wybuchł wczoraj około 17.00. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 15 mieszkańców ewakuowało się z budynku zanim ogień rozprzestrzenił się na poszczególne kondygnacje. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy.

 • Informacja dla dziennikarzy

  Uprzejmie informujemy, że w dniach od 4 do 12 kwietnia 2019 r. obowiązki oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pełnić będzie asp. szt. Roman Szybiak. Dotychczasowe numery telefonów do rzecznika pozostają bez zmian.

 • Zatrzymany podpalacz kamienicy przy ul. Cieszyńskiego

  Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali dzisiaj 61-letniego bielszczanina, który jest podejrzewany o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Zatrzymanemu mężczyźnie, za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla mieszkańców może teraz grozić nawet do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

 • 1f7ce1a8f53fda701078bbd649d578c11de5abef.jpg
  We wtorek wieczorem na budynku Ratusza pojawiła się niebieska iluminacja. Jak co roku oświetlenie w tym kolorze symbolizowało obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu.
  bc85dc78e499ae667aa5869decc385301ba1d1d5.jpg
  Firmy informatyczne z Bielska-Białej chcą połączyć siły i wspólnie zorganizować festiwal IT (ang. Information Technology czyli Technologia Informacyjna). BB Days 4 IT - bo taką nazwę będzie nosił festiwal - odbędzie się w dniach 9-15 września...
 • Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej

  W dniach 15-16 i 17 kwietnia 2019 roku odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Piłce Siatkowej. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do 09. kwietnia. Losowanie drużyn do grup eliminacyjnych odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 na terenie hali Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

 • Tymczasowy areszt dla nożownika

  Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 29-letni mężczyzna, który zaatakował swoją ofiarę nożem. Napastnik groził pokrzywdzonemu, żądając wydania gotówki. Krótko po tym zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III. Zatrzymany jest po zarzutach. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Policjanci spełniają marzenia

  Policjanci z Bielska-Białej po raz kolejny pomogli spełnić marzenie Patryka. 23-latek marzy o założeniu policyjnego munduru. Jego marzenie jest odległe ze względu na niepełnosprawność, ale ostatnio choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Z bliska przyjrzał się pracy policjantów. To był dla niego niezapomniany dzień.

 • Nowy oznakowany radiowóz dla bielskiej prewencji

  Policjanci z Bielska-Białej otrzymali nowy oznakowany samochód służbowy. Nowy volkswagen T6 doskonale sprawdzi się w codziennej służbie, jak i w czasie zbliżających się Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, które rozpoczną się już w maju, m.in. w Bielsku-Białej. Środki na zakup nowego radiowozu pochodzą z budżetu państwa.

 • e21fd9f99d7f7f05a779e6afbebcf93ba6362219.jpg
  Znamy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Teatralnej „Złota Maska”. Uroczystość wręczenia dorocznych nagród artystom z województwa śląskiego, za osiągnięcia teatralne ubiegłego sezonu...
  9e8d7c4c686154323ee44e2cc0215cefc1327216.jpg
  Biuro ds. Rewitalizacji Obszarów Miejskich, jako Operator Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich w Bielsku-Białej na lata 2014-2020 (Kontynuacja PROM 2007-2013)”, serdecznie zaprasza wszystkich interesariuszy, mieszkańców...
  dee69e786e65b0a7de034b814b37788e19cfa061.jpg
  Operator Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów Miejskich BBbike poinformował w dniu jego uruchomienia, że w sezonie 2019 wprowadził naliczanie opłat za wypożyczenie roweru w wariancie z 20 minutami darmowymi dla każdego wypożyczenia...
 • Policja przypomina – wypalanie traw jest niedozwolone!

  Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny, m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

 • Fałszywi policjanci nadal dzwonią i próbują oszukiwać

  W Bielsku-Białej grasują oszuści, którzy podszywają się pod policjantów oraz prokuratorów i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Oszust dzwoni do seniorów i twierdzi, że rozpracowuje grupę przestępców. Przekonuje, że oszczędności zgromadzone na kontach i lokatach bankowych są zagrożone i należy je przekazać stróżom prawa. Przypominamy – policjanci i prokuratorzy nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem!