e3e4401a95a816f2c66870a946c057bd350ed021.jpg
1 czerwca, stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”, w związku z 30. rocznicą wyborów czerwcowych 1989 roku zorganizowało w Urzędzie Miejskim spotkanie uczestników tamtych wydarzeń...
 • Policjanci i aktorzy połączyli swoje siły z okazji Dnia Dziecka

  Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, przy współpracy z Teatrem Lalek Banialuka oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, przygotowali wspólne przedsięwzięcie dla dzieci z domów dziecka i podopiecznych rodzin zastępczych. Policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt policyjny, przybliżyli im swój zawód oraz przeprowadzili prelekcję, której tematem było bezpieczeństwo najmłodszych. Ogromną atrakcją dla dzieci było przedstawienie spektaklu "Pchła Szachrajka" oraz zwiedzanie teatru.

 • Minister Joachim Brudziński podsumował półtora roku na stanowisku szefa MSWiA

  - Półtora roku, które było mi dane spędzić na stanowisku szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, było dla Polaków czasem bezpiecznym – powiedział minister Joachim Brudziński podczas podsumowania swojej pracy w resorcie.

 • Policjanci i kadeci klas policyjnych bawili i uczyli dzieci w ich święto

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i kadeci klas policyjnych Zespołu Szkół im. gen. S. Sosabowskiego w Bielsku-Białej byli wczoraj obecni na kilku imprezach plenerowych organizowanych z okazji dnia dziecka. Przez zabawę uczyli dzieci bezpiecznych zachowań; w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej oraz na czechowickich „Zapaleńcach”. Byli także obecni na kilku bielskich osiedlach mieszkalnych, gdzie spotkali się z najmłodszymi.

 • Mundurowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka

  Tradycją stały się coroczne spotkania z wychowankami Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Tegoroczne spotkanie było już jedenastym. Dla mundurowych spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dla dzieci przygodą z policyjną opowieścią i możliwością poznania sekretów służby.

 • Policjanci odwiedzili dzieci ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

  Mundurowi z drogówki z okazji Dnia Dziecka odwiedzili małych pacjentów bielskiego szpitala pediatrycznego. Policjanci na co dzień pełniący służbę na drogach opowiedzieli pacjentom o swojej pracy i zaprezentowali policyjny sprzęt. Największą atrakcją był policyjny motocykl, którym w sezonie letnim policjanci ścigają piratów drogowych.

 • Zaproszenie dla dziennikarzy

  Zapraszamy dziennikarzy do udziału w akcji pn. "Łańcuch Bezpieczeństwa", która odbędzie się w środę 03 czerwca o godz. 14.00 na ul. Piastowskiej (w rejonie ul. Sixta) w Bielsku-Białej. Policjanci z drogówki i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przeprowadzą wspólna akcję, propagującą trzeźwość za kierownicą. Informacji w tej sprawie udziela asp. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej, tel. 668 400 657.

 • 199e2bb332716c59b5ea5b195154d289af214c1e.jpg
  Od 31 maja w Ratuszu (I piętro) można zobaczyć wystawę „Trzydzieści pięć procent wolności”. Na wystawie zaprezentowano archiwalia, związane z wyborami 1989 roku - plakaty, ulotki, biuletyny, fotografie.
 • Koncert z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

  Wczoraj w sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbył się wyjątkowy koncert z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Przed zapełnioną widownią wystąpili policyjni muzycy z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którym towarzyszyli zaproszeni artyści. Wśród licznie zgromadzonej publiczności nie zabrakło Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosław Szymczyka oraz uczestników 47. Europejskiej Konferencji Regionalnej Interpolu.

 • grafika
  Przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej informuje, że przystępuje się do wyboru ławników sądowych:
  57103c677bd5adb3fe5d50907a93f4e83dc7cef8.jpg
  Już 16 czerwca odbędą się w Bielsku-Białej wybory Rad Osiedli. Rady są niezbędnym uzupełnieniem bielskiego samorządu, to przecież mieszkańcy poszczególnych dzielnic najlepiej wiedzą, co zmienić w ich najbliższym otoczeniu...
  8765580168db8362a9ce413396045d8d2d014cca.jpg
  Miejski Zarząd Dróg informuje, że 3 czerwca 2019 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas przebudowy ul. Cieszyńskiej, od skrzyżowania z ul. Stanisława Skrzydlewskiego do Ronda Niemena (skrzyżowanie ulic: Cieszyńska, Stawowa...
 • Areszt za przywłaszczenie pieniędzy i handel narkotykami

  Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 30-letniego bielszczanina, który przywłaszczył powierzone mu 10 tys. zł. Podczas przeszukania śledczy znaleźli u niego amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy, którymi, jak się okazało, handlował. Bielski sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

 • Poligrafia to dziedzina stale udoskonalająca się. Aby tworzone formy druku zwieńczone były najwyższą jakością oraz starannością wykonania, do ich stworzenia przedsiębiorcy zakupują coraz to lepsze oraz nowsze maszyny poligraficzne. Jedną z najpotrzebniejszych maszyn drukujących, które powinny znaleźć się w każdej profesjonalnej drukarni jest naświetlarka. Czym więc jest to kolejne zmyślne urządzenie, jak ono działa i jakie rodzaje naświetlarek oferuje nam współczesny rynek? Sprawdźmy to!

  Maszyna niezbędna w każdej drukarni - naświetlarka

  Czym są naświetlarki?

  Naświetlarki, inaczej nazywane fotonaświetlarkami to urządzenia, które służą do nanoszenia obrazu drukowanego bezpośrednio na wybraną od potrzeb formę. Cały proces odbywa się przy wykorzystaniu metody optycznej, która zrewolucjonizowała świat poligrafii. Obraz, który chcemy wydrukować przy wykorzystaniu foto naświetlarki, możemy również nanieść na formę kopiową, która w przyszłości posłuży nam do wykonania ostatecznej formy drukowej.

  Naświetlarki w druku offsetowym

  Jeśli mówimy o naświetlarkach musimy również wspomnieć o druku offsetowym, ponieważ te dwie rzeczy to nieodłączna część przemysłu poligraficznego. Druk offsetowy wykorzystywany jest do produkcji nakładów drukowych liczonych w setkach, a nawet i tysiącach egzemplarzy na przykład gazety, druki reklamowe czy książki. Dlaczego więc druk cyfrowy, tworzony za pomocą naświetlarek, jest ściśle połączony z drukiem offsetowym? Ponieważ druk cyfrowy wykorzystywany jest do tworzenia niewielkich nakładów form drukowych. Jest to opłacalne zarówno dla klientów jak i właścicieli drukarni. Dlatego coraz więcej drukarni decyduje się na zakup zarówno podstawowych maszyn drukujących jak i naświetlarek, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów oraz spełnić ich wymagania.

  maszyny znajdujące zastosowanie w każdej drukarni na rynku

  Na szczególne wyróżnienie wśród naświetlarek zasługują naświetlarka bębnowa oraz naświetlarka liniowa inaczej zwana naświetlarką kapstanową. Wyżej wymienione rodzaje foto naświetlarek wykorzystywane są w technologiach CtF oraz CtP, czyli dwóch podstawowych metod tworzenia form drukowych. W procesie tworzenia druku przy użyciu naświetlarki bębnowe wykorzystuje się tak zwane blachy wykonane z aluminium lub klisze. Podłoża te kładzione są warstwą światłoczuła do wnętrza bębna maszyny, a specjalny laser, który podczas pracy porusza się po całej jego szerokości, oświetla kolejne fragmenty bębna rozpoczynając proces tworzenia nadruku.

  Z kolei naświetlarki liniowe wyposażone są w nieruchomy laser, a klisza jest przesuwana ze stałą, ustaloną prędkością co umożliwia tworzenie obrazu utajonego. Przez to, że podłoże poddane jest stałemu ruchowi naświetlarki liniowe uważane są za mniej precyzyjne od naświetlarek bębnowych. Po mimo to prędkość tworzenia naświetlarki liniowej jest o wiele większa od prędkości z jaką przebiega tworzenie form drukowych za pomocą naświetlarki bębnowej i to właśnie dzięki tej zalecie naświetlarki liniowe są wciąż doceniane przez przedsiębiorców, którzy na co dzień zajmują się przemysłem poligraficznym.

  Naświetlarka - kupno czy wynajem?

  Możliwości sfinansowania maszyn poligraficznych jest co najmniej kilka. Oczywiście, można je zakupić za gotówkę, jednak nie każda drukarnia dysponuje odpowiednimi środkami, by to zrobić. Drugą opcją jest wynajem - to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie dla mniejszych drukarnii lub takich, które dopiero chcą sprawdzić działanie tej maszyny. Trzecią opcją jest leasing - atrakcyjna forma finansowania zakupu sprzętu poligraficznego. Na rynku istnieje kilkanaście firm, które oferują taką usługę.

  b0491b563c465efca822f2a2453f4a586820cf81.jpg
  W hicie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 Argentyna pokonała pewnie Portugalię 2-0. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zasiadło 11874 widzów.
  Drukuj
  PDF

  Więcej…W ramach kampanii społeczno-informacyjnych kierowanych do najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy, Ochotnicza Straż Pożarna w Roztropicach od 2018 roku do dnia dzisiejszego przeprowadziła 22 spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

  Łącznie w szkoleniach wzięło udział już blisko 3 000 dzieci, podczas 78 godzin zajęć. Zajęcia odbywały się w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Jasienica, a także w szkołach w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Skoczowie oraz Pszczynie.

 • Półmetek policyjnego zabezpieczenia FIFA U-20 World Cup Poland 2019 w Bielsku-Białej

  W Bielsku-Białej trwa młodzieżowy Mundial. Policjanci zabezpieczali wczoraj czwarty mecz piłkarskich mistrzostw świata. To półmetek futbolowych potyczek w Bielsku-Białej. Na widowisko z udziałem drużyn z Portugalii i Argentyny przyszła rekordowa liczba – blisko 12 tys. kibiców. Ogromne zainteresowanie meczem sprawiło, że miasto na chwilę dosłownie zatrzymało się. Podczas zabezpieczenia nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych, a mecz zakończył się zwycięstwem sportowego ducha i zasad fair-play.

 • Chciałbyś się dalej uczyć, ale nie masz pieniędzy? Istnieje wiele możliwości, dzięki którym będziesz mógł podjąć dalszą naukę – na przykład na studiach podyplomowych lub na szkoleniu.

  Skąd wziąć pieniądze na studia?

  Możliwości jest kilka. Jeśli szukasz pomysłu na to jak sfinansować studia podyplomowe Olsztyn, poszukaj informacji w sieci. Internet to prawdziwa skarbnica informacji. Jednak my postanowiliśmy, specjalnie dla Ciebie, zebrać je w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

  Studia podyplomowe dofinansowane – podstawowe informacje

  Dofinansowanie na studia może przybrać różne formy. Jednym z przykładów może być dofinansowanie nauki ze strony pracodawcy.

  Rozpoczęcie studiów z woli pracodawcy – to jedna z metod jaką lubią stosować pracodawcy, którzy chcą zachęcić swojego pracownika do poszerzenia kwalifikacji. Dla pracownika z kolei jest to możliwość uzyskani awansu zawodowego. Oczywiście ma to swoje dobre i złe strony, ponieważ idąc na studia możemy awansować, ale nasz pracodawca może od nas zażądać, że po ukończeniu nauki będziemy musieli przepracować w jego firmie jeszcze kilka lat. Wszystko po to, aby pracodawcy zwróciły się koszty, jakie poniesie na podnoszenie naszych kwalifikacji pracowniczych. Taką umowę o dofinansowaniu kształcenia zawiera się na piśmie, wtedy każda ze stron wie jakie ma prawa i obowiązki. Warto również pamiętać o tym, że w momencie, kiedy godziny zajęć kolidują nam z pracą, pracodawca jest zobowiązany do skrócenia naszego czasu pracy. Pracodawca może, w zależności od tego czy chce czy nie, ponieść całkowite koszty związane z naszymi studiami lub jedynie w części się do tych kosztów dołożyć. W przypadku, kiedy to nie pracodawca a my sami decydujemy się ba podjęcie nauki, pracodawca może sfinansować nasze studia, w całości lub w części, w przypadku, kiedy wybrany przez nas kierunek studiów ściśle pokrywa się z naszymi obowiązkami oraz profilem biznesowym firmy, która nas zatrudnia.

  Jakie koszty może ponieść pracodawca w ramach dofinansowania na naukę dla pracownika?

  Dofinansowanie od pracodawcy nie musi dotyczyć tylko kosztów czesnego, ale także wydatków na podręczniki czy kosztów związanych z naszym przejazdem na uczelnię.

  Kiedy pracodawca może domagać się zwrotu poniesionych kosztów na kształcenie pracownika?

  Jak już wspominaliśmy, bardzo często dochodzi do popisania umowy z pracodawcą, która dokładnie określa wszystkie warunki związane z naszym kształceniem oraz pokryciem kosztów przez pracodawcę. Bardzo częstym warunkiem, wprowadzanym przez pracodawców do umowy, jest warunek przepracowania przez pracownika określonej liczby lat w firmie, która ponosi koszty związane z poszerzeniem kwalifikacji przez osobę zatrudnioną. Ma to swoje uzasadnienie. Pracodawcy chcą, aby poniesione przez nich koszty zwróciły się w postaci wiedzy jaką pracownik zdobędzie podczas odbytych studiów, objętych umową dofinansowania.

  Czy pracownikowi przysługują dodatkowe prawa w związku z podjęciem studiów dofinansowywanych przez pracodawcę?

  Pracownikowi przysługuje urlop szkoleniowy. Polega to na tym, że pracodawca oddaje do dyspozycji pracownika dodatkowe dni urlopu, które może wykorzystać właśnie na naukę. Niestety ta forma pomocy czy ulgi przysługuje tylko pracownikom, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę, a pracodawca sam skierował ich na przykład na szkolenie. Jednocześnie, jeśli jesteśmy w tak dobrej sytuacji jak powyżej, przysługuje nam pełne wynagrodzenie, ponieważ urlop szkoleniowy jest urlopem w pełni płatnym.

  Zdobądź pieniądze na naukę!

  Firmy, które pragną zaistnieć na rynku, powinny pamiętać o tym, aby stale się rozwijać i doskonalić. Osiągniecie sukcesu, w dużej mierze zależy od szybkiej reakcji na potrzeby odbiorców, nawet te, które się jeszcze się nie pojawiły. Dlatego też, tak ważne jest inwestowanie w innowacje i wdrażanie nowych pomysłów, które mogą odmienić oblicze danego przedsiębiorstwa. Niestety, wiele firm, zwłaszcza tych młodych, nie dysponuje odpowiednimi środkami, które pozwolą na tego typu działania. Nie zawsze można starać się o pożyczkę w banku, z powodu braku wystarczająco dobrej historii kredytowej. Na szczęście, odpowiedzią na tego typu problemy, jest kredyt JEREMIE, który pozwolił wielu przedsiębiorcom na rozwój.

  O co właściwie chodzi?

  Wsparcie JEREMIE, jest to finansowanie zewnętrzne, które musi być wykorzystane na konkretny cel, a mianowicie na rozwój firmy. Jest to Program Unii Europejskiej, który otwiera drzwi do wielu nowych wyzwań i ułatwia lepszy start. Dofinansowanie JEREMIE, było wypłacane w określonych województwach w latach 2007-2013, jednakże nie odznacza to, że już nie można skorzystać z nisko oprocentowanej pożyczki. Jest to nadal możliwe, dzięki JEREMIE 2, czyli kolejnej edycji tak popularnej pomocy.

  Kredyt JEREMIE 2019 - nowy początek

  Młode firmy, mikro przedsiębiorstwa, a także start-upy, to główni odbiorcy tego typu pomocy. Są oni w trudnej pozycji na rynku, nie maja odpowiedniego zabezpieczenia, ale bardzo często mają głowy pełne pomysłów. Właśnie takie działalności chce wspierać Unia Europejska, która widzi w nich bardzo duży potencjał. Pożyczka JEREMIE, ułatwia realizację wszystkich planów i daje szansę, na bardzo dobry początek na trudnym i wymagającym rynku.

  Zalety pożyczki Jeremie

  JEREMIE pożyczka, ma bardzo wiele atutów, a główny z nich to oprocentowanie. Odbiega ono od tradycyjnych produktów bankowych i chroni przed zadłużeniem. Wspomniane oprocentowanie nie przekracza 2 procent, a wnioskodawca może zyskać nawet do 2 milionów złotych. Oczywiście, konieczne jest przeznaczenie tej gotówki na konkretny cel, ściśle związany z rozwojem firmy. Nie jest to pomoc dla osób, które nie posiadają płynności finansowej i pragną uzyskać środki na bieżące opłaty. Wszystko musi być dokładnie opisane i sformalizowane, ponieważ jest to wyjątkowe i bardzo korzystne wsparcie.

  Strach przed nieznanym

  Nie ulega wątpliwości, że ludzie obawiają się tego, co nieznane. Nie zawsze wierzą w przedstawiane im obietnice. Jednakże, kredyt JEREMIE, jest realnym wsparciem, które nie jest trudno otrzymać. Konieczne jest oczywiście zabezpieczenie, które jest zmienne w zależności od zaciąganych kwot. Może to być weksel, hipoteka lub podżyrowanie. Dla niezdecydowanych, najlepszym wyjściem jest poznanie tego, jakie kredyt JEREMIE ma opinie i dlaczego warto się o niego starać.

  Ryzyko, które procentuje

  Dobry przedsiębiorca nie powinien bać się zaryzykować. Inwestowanie w swoje pomysły jest zawsze trafnym ruchem. Jednakże, trzeba wybrać dobry kierunek i dokładnie się do tego przygotować. Branie pożyczki, nawet korzystnej, na pochopnie obmyślany plan, nie zawsze jest dobrym ruchem. Warto przeanalizować swoje możliwości i dostosować się do zmian zachodzących na rynku. Należy myśleć do przodu, innowacyjnie i przyszłościowo. Osoby, które skorzystały z JEREMIE pożyczki, mogą śmiało powiedzieć, że był to dobry krok, ale wszystko było dopracowane w każdym calu. To właśnie zaangażowanie, precyzja i szerokie myślenie, pozwala osiągnąć sukces, a pożyczka JEREMIE jest jedynie dodatkiem.

  JEREMIE - idealne wsparcie na innowacyjne pomysły

  Zostań Strażnikiem Miejskim

  Komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej ogłasza nabór na wolne stanowiska urzędnicze: Aplikant (strażnik).

  510569d156927210dcbb74b770b033cef0574287.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 11:00 dnia 28.05.2019 do godz. 21:00 dnia 28.05.2019 burz z gradem (stopień 2).