• Dziękujemy za pamięć i życzenia z okazji Święta Policji

  Z okazji Święta Policji na ręce Komendanta Miejskiego w Bielsku-Białej, insp. Krzysztofa Herzyka, wpływa wiele życzeń dla policjantów i pracowników cywilnych bielskiego garnizonu. Podziękowania za służbę i życzenia pomyślności, które otrzymaliśmy od innych służb, podmiotów i osób, z którymi współpracują bielscy policjanci są dla nas niezwykle mobilizujące.

 • Policjanci z bielskiej grupy SPEED już w akcji

  Od 19 lipca 2019 roku, decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, na terenie województwa śląskiego działa grupa SPEED. Wczoraj na drogi regionu wyjechali policjanci z bielskiej drogówki wchodzący w skład grupy. Podczas prowadzonych działań zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz ujawnili 36 wykroczeń.

 • ŻYCZENIA KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W BIELSKU-BIAŁEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI

  Z okazji Święta Policji, przypadającego w dniu 24 lipca, Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk przesyła Państwu – funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom Policji bielskiego garnizonu – słowa szacunku i uznania oraz serdeczne życzenia.

 • 7737cc52418b4143eb53fb8bf4a20fa84a17753b.jpg
  Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej Janusz Targosz zapraszają przedsiębiorstwa do wzięcia udziału w jubileuszowej, X edycji Konkursu...
 • Tymczasowy areszt za udział w oszustwie "na policjanta"

  Policjanci z bielskiej „czwórki” zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Oszust usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • ZŁOTY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POLICJI

  Starosta Bielski Andrzej Płonka został uroczyście uhonorowany złotym medalem „Za zasługi dla Policji”. Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się w niedzielę podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Katowicach. Odznaczenia i medale uczestnikom uroczystości wręczyli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Komendant Główny Policji generalny inspektor dr. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

 • Nietrzeźwi kierujący

  Nietrzeźwi kierujący to niestety wciąż częsty widok na bielskich drogach. Tylko w weekend policjanci zatrzymali sześciu kierujących, którzy nie powinni siadać za kółkiem. Niestety nowy tydzień, to kolejni zatrzymani nietrzeźwi. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

 • Bardzo rzadko się zdarza, że ktokolwiek z wielką przyjemnością podchodzi do holowania samochodu. W większości przypadków, będzie to miało miejsce gdy dojdzie do awarii samochodu, bądź też jakiejkolwiek kolizji. Są to na pewno okoliczności, które dostarczają nam mnóstwo stresu, a w związku z tym powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Nie chcemy przecież, aby uszkodzony został też samochód osoby, która była na tyle życzliwa, że zgodziła się na udzielenie nam pomocy.

  Istotne kwestie dotyczące holowania

  W momencie, gdy wymagane jest holowanie Gliwice to miejsce, gdzie nie powinno być problemu z uzyskaniem pomocy pod tym aspektem. Często też spotkamy osobę na tyle życzliwą, że będzie nas w stanie odholować do najbliższego miejsca, gdzie uzyskamy dalszą pomoc. Konieczne jest jednak to, aby zanim wyruszymy w drogę poznać kilka zasad, jak holować auto. Z pewnością musimy unikać pośpiechu, gdyż jest on zupełnie zbędny, a może nawet zaszkodzić. Uszkodzone auto musi zostać przygotowane do jazdy – należy je oznakować oraz przymocować do niego linkę holowniczą. Także kierowy powinni się dobrze przygotować. Jeżeli chociaż jeden z nich miał już do czynienia z holowaniem, powinien udzielić drugiemu kilka ważnych wskazówek. To holujący odpowiada za przyspieszanie, a holowany za hamowanie. Warto też, ustalić miedzy sobą sygnały ostrzegawcze. Chociażby krótkie dwa klaksony mogą być prośbą o zatrzymanie się, kiedy będzie to możliwe, natomiast jeden dłuższy klakson – koniecznością natychmiastowego stopu.

  Kiedy to już zostanie załatwione, może przejść dalej. Holujący musi mieć włączone światła mijana, jednak aktualnie dotyczy to już wszystkich pojazdów. Co więcej, holowany musi włączyć stacyjkę. Nie zastosowanie się do tego, może poskutkować zablokowaniem się kierownicy, a to uniemożliwi skręcanie kół. Nie próbujmy na siłę oszczędzać energii akumulatora, ponieważ jest to czynność, która ma na celu zapobiec przykrym i katastrofalnym konsekwencjom.

  Holowanie pojazdu wymaga posiadania holowniczej linki. Przepisy nakazują, aby odległość między pojazdami nie była większa niż 3 metry przy połączeniu sztywnym. Przy giętkim to około 4-6 metrów. Połączenie trzeba też oznakować. Linka musi mieć zaczepy, które pozwolą zamocować ją do uchwytów holowniczych.

  Zanim kupimy daną linkę, upewnimy się, że będzie ona odpowiednia dla naszego auta. Ważne jest też jej wytrzymałość. Najlepiej, kiedy będzie ona odpowiednio elastyczna, co załagodzi pewne szarpnięcia, natomiast nie może być też zbyt „gumowa”, co z kolei może komplikować jazdę.

  Kiedy postawić na lawetę?

  Brak sprawnego układu kierowniczego i hamulców, eliminuje pojazd z holowania. Dodatkowo, autolaweta w Gliwicach konieczna będzie także w innych okolicznościach. Większość samochodów z automatyczną przekładnią lub napędem na cztery koła, nie mogą być holowane. Natomiast jeśli wbrew temu zdecydujemy się na to, koniecznie będzie zachowanie szczególnej ostrożności.

  Nie zapominajmy o trójkącie

  Bardzo często podczas autoholowania w Gliwicach ale i nie tylko popełnia się jeden bardzo poważny błąd, a mianowicie chodzi o uruchamianie świateł awaryjnych. Te powinny być włączone tylko, kiedy pojazd jest nieruchomy i utrudnia ruch. Co więcej, wówczas nie ma możliwości sygnalizowania zmiany pasa ruchu oraz kierunku jazdy.

  Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, holowane auto musi być oznaczone odblaskowym trójkątem ostrzegawczym, umieszczonym po lewej stronie z tyłu pojazdu. Unikajmy świateł awaryjnych, gdyż policja może nas za nie ukarać. Ponadto, wkładanie trójkąta za tylną szybę pojazdu także nie jest najlepszym pomysłem.

  Holowanie w Gliwicach – o czym należy pamiętać?

  Budowa hal magazynowych nie jest prosta, ale producenci hal stalowych bardzo często oferują szybki czas realizacji dla fabrycznych projektów hal, które posiadają. Hala magazynowa może służyć bardzo wielu celom, zarówno do przechowywania naszego towaru, niezależnie od tego czy są to produkty spożywcze, czy kartony pełne długopisów, jak i do garażowania naszych samochodów, co jest bardzo przydatne w sytuacji, gdy posiadamy dość sporą flotę. Każdy producent hal posiada dziś w swojej ofercie hale uniwersalne, które mogą zostać użyte do bardzo wielu zadań, a za niewielką dopłatą mogą zostać zmodyfikowane, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy np. chcemy, aby w środku były przechowywane owoce - wtedy warto pomyśleć nad rozwiązaniami takimi jak chłodnie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru trzeba zadać sobie kilka pytań, nad którymi będziemy mogli się spokojnie zastanowić, ponieważ od tych odpowiedzi może zależeć sukces ekonomiczny całej inwestycji. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby nie wtopić sporej kwoty pieniędzy na hale stalowe producentów, którzy nie będą chcieli zaoferować nam najodpowiedniejszej hali, a jedynie tę najdroższą.

  Wybór hali magazynowej

  Odpowiednia przestrzeń magazynowa jest bardzo ważna, ponieważ jej poprawna organizacja pozwala zaoszczędzić bardzo duże kwoty. Warto wybrać producenta hal stalowych, który będzie wobec nas uczciwy i będzie w stanie nam szczerze doradzić, jaki obiekt sprawdzi się dla nas najlepiej. Trzeba pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie znacznie korzystniejsze, niż budowa, czy nawet wynajem, przestrzeni magazynowej w stałym budynku. Budowa takiego obiektu jest jeszcze trudniejsza, bardziej czasochłonna i znacznie droższa, ze względu na konieczność uzyskania wielu pozwoleń, znalezienia odpowiedniej działki i dopasowania do niej projektu. Rzecz jasna, hale magazynowe producentów będą różnić się od siebie nie tylko ceną, ale też materiałami, z których zostały wykonane i przestrzenią, którą będziemy mogli faktycznie wykorzystać. Z tego też powodu warto dokładnie przeanalizować takie aspekty, jak rozmiar hali, którą chcielibyśmy zakupić. Zastanówmy się dokładnie, czy będziemy potrzebować bardzo dużo miejsca, czy może starczy nam hala średniej wielkości, a nawet mała? Musimy umieć też określić na jakim etapie znajduje się aktualnie nasze przedsiębiorstwo, ponieważ jeżeli w najbliższym czasie ilość klientów, jak i ilość zamówień miałyby ulec drastycznemu zwiększeniu się, trzeba będzie pomyśleć już do przodu i wybudować taką halę, która pomieści zakładany przez nas towar. Jeżeli jednak sprzedajemy produkty, które szybko schodzą ze stanu, lub np. małe ilości bardzo wartościowych produktów, również najlepiej sprawdzi się mniejsza hala magazynowa. Z ekonomicznego punktu widzenia, jest to najlepsza opcja, chyba że chcemy nieco pokombinować. Wtedy zamówienie wielkiej hali będzie miało sens nawet, gdybyśmy nie prowadzili sprzedaży wysyłkowej i nie musieli przechowywać towaru - możemy po prostu oferować innym przedsiębiorstwom przestrzeń magazynową na wynajem. Trzeba pamiętać, że żaden fabrykant hal nie powinien nic wpychać nam na siłę, a ostateczna decyzja i tak będzie należeć do inwestora budowlanego.

  Jak wybrać odpowiednią halę magazynową

  07f5610473b234246118ad9e0d91f9b3d0b96ab1.jpg
  Stan Borys, jeden z najwybitniejszych artystów w historii, po udarze, musi przejść bardzo intensywną rehabilitację, by odzyskać pełnię sprawności.
  3ac3d455cb5dcfcebb3b8f8473a5075623d88f73.jpg
  #graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów...
  eb0cd0e4fcfd7d2c632d41017f4a2c2171bd544b.jpg
  Już 7 sierpnia 2019 r. do Bielska-Białej ponownie zawita Tour de Pologne. W naszym mieście będzie zlokalizowana meta liczącego około 154 km V etapu, który rozpocznie się przy Kopalni Soli w Wieliczce.
 • TYMCZASOWY ARESZT DLA OSZUSTA

  Policjanci z bielskiej „czwórki” zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Oszust usłyszał już zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora, sędzia zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Jeśli jesteś nowo powstałą firmą na rynku i nie wiesz w jaki sposób zorganizować sprawy związane z kadrami, płacą i rachunkowością. Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Kadry outsourcing to prężnie rozwijająca się firma, która posiada bardzo bogate doświadczenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kadr wystarczy wejść na stronę internetową kadry outsourcing, a tam patrząc na kadry outsourcing cennik otrzymać wszelkie informacje odnośnie do tego, ile dane usługi będą nas kosztować.

  Kadry outsourcing idealne rozwiązanie dla każdej firmy

  Bardzo ważna rzeczą w każdej firmie są kadry. Jest to miejsce, gdzie rozliczane są płacę każdego pracownika, naliczane premie, płatne urlopy, czy też odliczanie pieniędzy za wszelkie nieuzasadnione nieobecności. Kadry outsourcing to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się komu powierzyć tak ważny obowiązek. Zaangażowanie, odpowiedzialność i prężne działanie, daje nam gwarancję na rzetelne prowadzenie rachunkowości w naszej firmie. Outsourcing kadr i płac to ważny element każdej firmy. Outsourcing kadry swoim profesjonalnym podejściem do każdego klienta zyskało bardzo dobrą opinie na rynku. Outsourcing kadry i płace to idealny sposób i pewność, że wszystkie sprawy naszej firmy związane z płacą będą zawsze rozliczane w czasie i w prawidłowy sposób. jest to firma, która potrafi dostosować się do potrzeb każdego klienta. Outsourcing płac to bardzo ważny element w każdej firmie. Pracownik, który cały miesiąc przepracował w danej firmie, dał z siebie wszystko i chce być rozliczony w sposób rzetelny, w takim działaniu niewątpliwie pomoże nam outsourcing płacowy.

  Tylko prawidłowe rozliczenie miesięczne da naszym pracownikom pełną satysfakcję, a co za tym idzie wydajność ich pracy na pewno będzie znacznie wyższa. Prowadzenie kadr to bardzo odpowiedzialna praca, której mogą podjąć się tylko i wyłącznie specjaliści. Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwa praca. Wymaga ona olbrzymiej wiedzy, skrupulatności, ale przede wszystkim odpowiedzialności.

  Kadry outsourcing to rzetelność i odpowiedzialność na najwyższym poziomie

  Jak działają kadry?

  Wielu z nas zapewne zastanawia się nad tym jak w dużej firmie działają kadry. Jest to bardzo ważne miejsce w, którym rozliczane są płace każdego z pracownika w sposób indywidualny. Jeśli mowa o bardzo dużej firmie w miejscu tym ludzie mają pełne ręce roboty. Obsługa kadr i płac to odpowiedzialna praca, która wymaga od osoby rozliczającej pracowników olbrzymiej sumienności. Bardzo ważne jest to, aby podliczyć prawidłowo wynagrodzenie każdego pracownika. Wypłata to najważniejsza rzecz dla wszystkich tych, którzy poszli do pracy, dlatego też chcą być rozliczeni w sposób rzetelny. Outsourcing kadr to miejsce, gdzie obliczane są miesięczne wynagrodzenia każdego pracownika.

  Można powiedzieć główne serce każdej dużej prężnie rozwijającej się firmy. Wszystkie rozliczenia będą świadczone na najwyższym poziomie, a o to na pewno zadba outsourcing kadry płace. Najwyższe normy zgodne z obowiązującym prawem to główna zasada, którą kierują się kadry i płace outsourcing. Bardzo ważne jest to, aby tak odpowiedzialne stanowisko powierzyć w ręce ludzi odpowiedzialnych i spełniających podstawowe zasady obsługi kadr. Obsługa kadr i płac to miejsce, które musi znaleźć się w każdej firmie. Ludzie, którzy odpowiedzialni są za wynagrodzenia niosą na sobie olbrzymią odpowiedzialność w końcu to właśnie na podstawie ich obliczeń pracownik otrzymuje taką pensję. Prowadzenie kadr i płac powinno odbywać się w sposób rzetelny, należy w obliczeniach wynagrodzenia uwzględnić wszelkie premię, czy też urlopy.

  Kadry outsourcing

  Gdybyśmy zatrzymali się na chwilę na ulicy to zauważylibyśmy, że w napływającym tłumie ciężko znaleźć osobę, która nie miałaby na stopach oryginalnych butów. Oczywiście patrząc na buty z daleka nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy takie obuwie rzeczywiście jest oryginalne. Nie wszyscy kupujący buty są świadomi, że zdarzyło im się kupić podróbki. Niejeden sklep z butami sportowymi ma w swojej ofercie oryginalne buty, które jednak w rzeczywistości okazują się podróbkami.

  Zweryfikuj usługi sklepu internetowego

  Kupując buty sportowe przez internet niestety nigdy nie możemy być do końca pewni, czy zakupione przez nas obuwie zgadza się z opisem zamieszczonym w witrynie sklepu online. Wybierając sklep z obuwiem sportowym, w którym chcemy dokonać zakupów online, powinniśmy najpierw sprawdzić jego wiarygodność. Jak to zrobić? Istnieje kilka stron internetowych za pośrednictwem których możemy sprawdzić jaką opinię ma dany sklep. Zazwyczaj możemy dowiedzieć się czy towar dostępny w ofercie sklepu zgadza się z opisem podanym na stronie, czy czas oczekiwania na przesyłkę nie jest zbyt długi i czy przesyłka została odpowiednio zabezpieczona. Opinie na tego typu portalach wystawiają sami kupujący. Niektóre portale aukcyjne wprowadziły certyfikat jakości usług sprzedawcy. Oznacza to że dany portal aukcyjny ręczy za jego asortyment sprzedającego i sposób jego działania na stronie.

  Jak odróżnić oryginał od podróbki?

  Amatorzy tanich butów na pewno nieraz spotkali się z podróbkami popularnych marek obuwia sportowego takich jak Reebok, Nike, Adidas czy Puma. W internecie ciągle krążą zdjęcia, na których porównuje się modele oryginalne i ich marne podróbki.

  W przypadku marki Adidas oryginalne buty posiadają trzy charakterystyczne paski nachylone pod kątem. Podróbki butów Adidasa posiadają zazwyczaj nie trzy a cztery takie paski. Podobnie ma się sprawa z obuwiem sportowym marki Puma. Jak sama nazwa wskazuje logiem marki powinna być puma, natomiast na podróbkach możemy zauważyć dodatkowe rogi lub zniekształconą nazwę marki. Podobnie ma się sprawa z marką Reebok i Nike.

  Jak kupić oryginalne buty i nie przepłacić?

  W jaki sposób kupić oryginalne buty za małe pieniądze?

  W latach 80. XX wieku oryginalne buty można było dostać jedynie w Peweksie, a można było je kupić jedynie za dolary. Kilkanaście lat temu również nie wszystkich było stać na choćby jedną parę markowego obuwia sportowego. Wraz z rozwojem gospodarczym płace zaczęły wzrastać, a ceny obuwia nie wydają się już być kosmicznie wysokie.

  Gdy chcemy kupić buty sportowe sklep internetowy wydaje się być najtańszym rozwiązaniem.

  Rośnie liczba stron internetowych gdzie możemy znaleźć kody rabatowe do najpopularniejszych i najbardziej sprawdzonych sklepów online. Co drugi sklep z butami sportowymi online oferuje co jakiś czas zniżki sezonowe na markowe obuwie sportowe. Wystarczy zapisać się do newslettera wybranego przez nas sklepu internetowego, a za pośrednictwem e-maila lub wiadomości tekstowej będziemy informowani o dostępnych promocjach.

  Zakupy w galerii handlowej czy online?

  W spodobają nam się wybrane markowe buty sportowe sklep online oferuje szeroki wybór rozmiarów- od dziecięcych po męskie. W sklepach stacjonarnych obuwie sportowe, które nam się podoba nie zawsze jest dostępne w naszym rozmiarze. Co prawda możemy poprosić o sprowadzenie danego rozmiaru do sklepu stacjonarnego lecz powoduje to konieczność ponownego zjawienia się w sklepie.

  Kiedy jesteśmy pewni, że buty są oryginalne?

  Kupując obuwie sportowe sklep online producenta pożądanych przez nas butów jest opcją najpewniejszą. Dotyczy to również sklepów stacjonarnych.

  Kiedy twoje auto odmawia posłuszeństwa, nie pracuje tak jak do tej pory, to koniecznie odwiedź Auto Fus BMW Warszawa serwis samochodów i motorów BMW. Doświadczeni mechanicy szybko ustala przyczynę usterki i określą nie tylko termin jej usunięcia, ale także podadzą dodatkowe rozwiązania. Jednym z nich może być udostępnienie samochodu zastępczego, który na czas naprawy z pewnością ułatwi przemieszczanie się. Jest to opcja dla tych osób, które cenią sobie każda minutę i nie mogą pozwolić sobie na brak możliwości przemieszczania się w ciągu dnia. Dodatkowym ułatwieniem jest także możliwość holowania uszkodzonego samochodu. Serwis BMW świadczy usługę swoim klientom, zarówno tym, których auto jest na gwarancji, jak i po tym terminie. Jeśli zatem zauważasz, że twoje auto pracuje gorzej, nierówno lub po prostu nadszedł czas kontroli stanu technicznego, to z powodzeniem możesz umówić swoje BMW w serwisie Auto Fus.

  Dobry serwis BMW w warszawie zdecydowanie wyróżnia się swoim podejściem do klienta i posiadanym zapleczem technicznym. Taki właśnie jest Auto Fus. Prowadzi diagnostykę w samochodach, ale bez problemu możesz także zostawić swój motor BMW. Doświadczony zespół przeprowadzi profesjonalny przegląd stanu technicznego i określi, które elementy powinny być wymienione. Tobie, jako właścicielowi pojazdu pozwoli to uniknąć straty czasu na przypuszczenia i działania bez określonego planu. Autoryzowane serwisy BMW wyróżniają się wysoką jakością obsługi, a koszty naprawy często nie różnią się znacząco od tych, które zostałyby naliczone w innych punktach napraw.

  Jakość na pierwszym miejscu

  Odpowiedni poziom obsługi, trafność w określeniu usterki i rzetelność wykonanej usługi, to cechy serwisu BMW Warszawa zlokalizowanego na Praga Północ. Wieloletnie doświadczenie i zamiłowanie do motoryzacji, jasno określają ścieżkę rozwoju tego punktu. Serwis stale udoskonala swoje działania, chcąc świadczyć usługę na jak najwyższym poziomie i stać się konkurencyjnym na rynku. Autoryzowany serwis BMW prowadzi obsługę także motorów, które od wielu lat cieszą oko każdego fana motoryzacji, dając użytkownikowi wiele satysfakcji i radości. Pojazdy marki BMW są niezawodne w każdych warunkach, dlatego tak ważne jest, aby systematycznie sprawdzać ich stan techniczny i wykonywać konieczne wymiany. Dzięki temu nie utracą one swoich możliwości.

  Gdy konieczna jest naprawa

  Dokonywanie koniecznych przeglądów jest także ważne z punktu widzenia przepisów prawa, aby jednak uzyskać uprawnienia, pojazd musi być sprawny technicznie. Diagnostyka, która jest wykonywana bezpośrednio przy właścicielu pojazdu, pozwala na bieżąco określić stan techniczny i omówić wstępnie zakres ewentualnych prac. Szczegółowe informacje zawsze są ustalane po dokładnej analizie i sprawdzeniu dostępności części. Autoryzowany serwis naprawia zarówno samochody BMW jak i motory, używając wyłącznie oryginalnych części, co daje dodatkową gwarancję na ich wytrzymałość i użytkowanie.

  Jeśli więc, jako użytkownik samochodu lub motocykla tej marki chcesz, aby zachował on swoją oryginalność, to skorzystaj z oferty serwisu Auto Fus. Usługi oferowane w tym punkcie zapewniają wysoki standard wykonania i komfort z późniejszej jazdy. Doświadczeni pracownicy dokonują naprawy z użyciem narzędzi i sprzętu wysokiej jakości, co dodatkowo podnosi skuteczność wykonywanych czynności. Dzięki temu auto opuszczające ten serwis, odzyskuje dawną świetność i zapewnia bezpieczeństwo na drodze, zarówno kierowcy, jak i pozostałym użytkownikom dróg.

  6f1f331314603d51bfb06e0ab00d7344831a18bf.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 10:00 dnia 21.07.2019 do godz. 21:00 dnia 21.07.2019 burz z gradem (stopień 2).
  4ce4861c456c9cea52e06ce0fdcd5a36531756a4.jpg
  Z dniem 19 lipca 2019 r., po dokonaniu stosownych odbiorów, został udostępniony do użytkowania parking przy ul. Tadeusza Rychlińskiego.
  83cd30c16451b86786871bb8291301a6314b587c.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 14:30 dnia 19.07.2019 do godz. 21:00 dnia 19.07.2019 burz (stopień 1).
 • POLICJANCI ZABEZPIECZAJĄ NIEWYBUCH

  Pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej został odnaleziony w Grodźcu w rejonie ośrodka zdrowia. Na niewybuch natrafił operator koparki podczas prowadzonych prac ziemnych. Miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci.