Ogłoszono otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Bielskiego na rok 2019 w zakresie: kultury, turystyki i kultury fizycznej.

3 grudnia w siedzibie Komendy Straży Pożarnej w Bielsku – Białej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Drukuj
PDF

Więcej…20 listopada 2018 roku, odbyło się uroczyste posiedzenie Kolegium Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, w trakcie którego zostały wręczone wyróżnienia przyznane z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji awansował bryg. Zbigniewa Mizerę – Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku–Białej - do stopnia starszego brygadiera.

Akt nadania stopnia wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kleszczewski. Śląski Komendant wręczył także decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz decyzje Komendanta Głównego PSP, przyznające z okazji Narodowego Święta Niepodległości, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i wysoki poziom dyscypliny służbowej, 11 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom pełniącym służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz komendach powiatowych i miejskich PSP województwa śląskiego.

 • Policyjne oddziały prewencji zabezpieczają Szczyt Klimatyczny COP24

  Wczoraj towarzyszyliśmy w trakcie służby mundurowym z oddziałów i samodzielnych pododdziałów prewencji policji biorących udział w zabezpieczeniu Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach. To jedno z najważniejszych w ostatnich latach przedsięwzięć polskiej policji. Biorą w nim udział policjanci z oddziałów prewencji z Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i oczywiście Katowic oraz pododdziałów z Bielska-Białej, Częstochowy, Płocka i Radomia.

 • Szukamy sprawcy potrącenia

  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej poszukują kierowcy, który w dniu 14 listopada 2018 r. w godzinach pomiędzy 19.00-20.00 w Bielsku-Białej na ul. Bystrzańskiej (na wysokości posesji nr 72), na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił pieszego. Na skutek potrącenia pieszy doznał obrażenia ciała i trafił do szpitala. Sprawca, kierujący samochodem osobowym, nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia.

 • Samochód „widmo” zaparkował na przejściu dla pieszych

  Do niecodziennego zdarzenia doszło na parkingu w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej. Kierująca zaparkowała fiata na wydzielonym miejscu parkingowym, a kiedy wróciła zauważyła, że jej samochód stoi kilka miejsc dalej, na przejściu dla pieszych. Zaskoczona, zdecydowała się zawiadomić dyżurnego o tym, że ktoś najprawdopodobniej usiłował skraść jej pojazd. Dopiero po przejrzeniu zapisów monitoringu okazało się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej...

 • Tymczasowy areszt za znęcanie się nad matką

  Nawet do 5 lat za kratami grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu II w Bielsku-Białej. 35-latek podejrzany jest o psychiczne znęcanie się nad swoją 72-letnią matką. W przeszłości zatrzymany był już karany za przemoc domową. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Okradł bankomaty. Czy ktoś rozpoznaje sprawcę?

  Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy poszukują mężczyzny, którzy okradł bankomaty w Bielsku-Białej i Chrzanowie. Do kradzieży doszło w okresie pomiędzy 7 czerwca a 17 lipca 2018 r. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Zaproszenie dla dziennikarzy

  Już jutro, 6 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 w Komisariacie Policji w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej 1401 odbędzie się uroczyste przekazanie nowo zakupionego urządzenia do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Jaworzu za kwotę 3 tysięcy zł.

 • Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków.

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie z dyrektorami placówek pomocy społecznej.

  Z okazji pięknego, górniczego święta wszystkim Górnikom, rodzinom Górniczym, Pracownikom przemysłu wydobywczego -

  Ogłoszono otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Bielskiego na rok 2019 w zakresie: kultury, turystyki i kultury fizycznej.

  3 grudnia w siedzibie Komendy Straży Pożarnej w Bielsku – Białej odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

  Jubileusz 55–lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowicach pokazał jak ważną rolę pełni w środowisku lokalnym ta organizacja.

  W minioną sobotę w Janowicach miały miejsce uroczystości związane z obchodami 70-lecia działalności Koła Łowieckiego "Bażant" z siedzibą w Bestwinie. Rozpoczęły się dziękczynną mszą św. odprawioną za wstawiennictwem św. Huberta, patrona myśliwych za wszystkich członków koła wraz z rodzinami.

  Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków.

  Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste spotkanie z dyrektorami placówek pomocy społecznej.

  Z okazji pięknego, górniczego święta wszystkim Górnikom, rodzinom Górniczym, Pracownikom przemysłu wydobywczego -