Druk na płytach CD i DVD wymaga zastosowania specjalnych narzędzi i typów druku, które pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu na nietypowym materiale. Dostępne są różne rozwiązania, przeznaczone zarówno do wykonywania skomplikowanych grafik o wielu kolorach, jak i prostych projektów. Jaka metoda najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji, pozwalając na uzyskanie zadowalającego efektu?

Nadruk na płycie CD – efektowne spersonalizowanie dysku

Nośniki CD i DVD są wciąż często wykorzystywane – zarówno do nagrywania muzyki, jak i filmów oraz danych. Aby odpowiednio je spersonalizować i przygotować do sprzedaży – lub użytku własnego – można zdecydować się na druk na płytach CD. Dzięki dostępnym wielu różnorodnym metodom druku, można zrealizować dowolny projekt – zarówno wykorzystujący pełną paletę kolorów, odwzorowujący np. zdjęcia, jak i prosty, bazujący tylko na kilku barwach. Jest to w pełni bezpieczne dla sprawności nośnika, a przy tym pozwala uzyskać na nim bardzo ciekawy efekt, dzięki któremu można w ozdobny sposób opisać jego zawartość.

Nadruk na DVD i na CD to opcja zarówno dla firm, które chcą wydać nośniki z muzyką, filmem, oprogramowaniem lub danymi, jak i klientów indywidualnych, np. przygotowujących spersonalizowany prezent dla swoich bliskich. Używając odpowiedniej metody druku, można bowiem zrealizować zarówno zlecenie wysokonakładowe, jak i obejmujące zaledwie kilka sztuk. Dostępne technologie pozwalają na odwzorowanie na płycie dowolnego projektu, zawierającego napisy, grafiki lub zdjęcia, nawet o najbogatszej kolorystyce. Uzyskane nadruki są bardzo trwałe, nie zużywają się ani nie blakną podczas nagrywania i odtwarzania płyt.

Offsetowy druk na CD

Druk offsetowy pełnokolorowy to jedyny sposób na odwzorowanie na nośnikach danych fotograficznej jakości obrazu. Dzięki tej metodzie, druk na CD umożliwia stworzenie wielokolorowych wzorów, zawierających nawet najbardziej szczegółowe zdjęcia i rysunki. Na wykonanej w ten sposób grafice można użyć lakieru UV, który doda jej połysku oraz jeszcze pogłębi intensywność kolorów. Do offsetu wykorzystuje się pełną paletę CMYK, istnieje także możliwość użycia koloru dodatkowego, stworzonego na życzenie klienta.

Druk offsetowy jest najbardziej popularną metodą, pozwalającą oddać nawet najbardziej subtelne przejścia kolorów i odwzorować dowolny, najbardziej rozbudowany wzór.

Druk CD – sitodruk

Sitodruk to najlepsza metoda druku CD, jeśli projekt ogranicza się do niewielu kolorów, a przy tym klient chce uzyskać wysoką jakość wzoru. Pozwala idealnie pokryć powierzchnię nośnika CD lub DVD, oddając wzór składający się maksymalnie z czterech kolorów. Wykorzystuje się w tym celu paletę Pantone, dzięki czemu uzyskuje się pełną powtarzalność wykonywanego wzoru. Co więcej sitodruk umożliwia także uzyskanie kolorów niedostępnych dla innych metod, czyli złota oraz srebra, co pozwala na realizację najbardziej wyjątkowych i efektownych projektów. Przy tej metodzie również można zastosować lakierowanie UV do uszlachetnienia nadruku na płycie CD.

Nadruk na DVD i CD – UV

Druk cyfrowy, do którego wykorzystuje się specjalny ploter UV, pozwala na uzyskanie wysokiej jakości nadruku na DVD i CD przy bardzo niskich kosztach produkcji. Można dzięki niemu odwzorować projekty w wysokiej rozdzielczości druku, stosując pełną paletę CMYK – jest to więc sposób na stworzenie nadruków obejmujących wielokolorowe zdjęcia i grafiki. Co więcej, niska cena tej metody przy zachowaniu jej wysokiej jakości umożliwia realizację zleceń niskonakładowych, jest to więc opcja również dla klientów indywidualnych. Druk na CD metodą UV to także bardzo krótki czas realizacji.

Druk na płytach CD – jaką metodę wybrać?

Wybór odpowiedniej metody nadruku na DVD i CD pozwoli uzyskać najlepsze efekty najniższym kosztem. Jest zależny od takich czynników, jak wielkość zamówienia oraz ilość kolorów, jaką zawiera projekt. Przy skomplikowanych nadrukach, obejmujących wielokolorowe zdjęcia lub rysunki, najlepiej wybrać offset, który zapewnia najwyższą jakość wydruku. Proste projekty, obejmujące zaledwie kilka kolorów, najlepiej odwzoruje sitodruk. W przypadku niskonakładowego druku na CD i DVD najlepiej wybrać metodę z zastosowaniem plotera UV.

Nadruk na płycie CD – jaką metodę wybrać?

1bed1873971c42d2d97513f34f3aeb532c50dde4.jpg
Dom Kultury w Hałcnowie zaprasza na XV Zimowe Impresje Taneczne, które rozpoczną się 2 lutego o godz. 10.00. W wydarzeniu na hałcnowskiej scenie zaprezentują się 32 zespoły taneczne – ponad 500 osób...
5f7a570b129514544afd8b6884d53c6df78b61e6.jpg
31 stycznia na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej Monika Jaskólska zaprezentowała Syrenę, której poszukiwał Tom Hanks. To kolejny po Fiacie 126p samochód polskiej produkcji, który trafi do amerykańskiego aktora.
76c6411e14951023b9dbcece6706af38a1dacc04.jpg
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 15:00 dnia 01.02.2019 do godz. 17:00 dnia 02.02.2019 silnego wiatru (stopień 1).
21dd2ecf2723040a417cdde1072c32afef5cad1f.jpg
Od 1 lutego Prezydent Jarosław Klimaszewski czeka na Państwa pytania związane z naszym Miastem.
 • Policja będzie miała trzy nowe śmigłowce

  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał umowę na zakup trzech śmigłowców patrolowo-obserwacyjnych typu Bell-407GXi dla polskiej Policji. Pozwoli to na realizację jednego z kluczowych elementów programu modernizacji służb mundurowych, którego celem jest odbudowa policyjnego lotnictwa.

 • Okazja czyni złodzieja!

  O mądrości tego przysłowia przekonała się pracownica jednej z firm w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej. Kobieta zostawiała telefon w biurze i tylko na moment wyszła z pokoju. Przydarzającą się okazję wykorzystał rabuś, który niespostrzeżenie skradł komórkę wartą 600 zł. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność. Pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo ofiar bezwzględnie wykorzystują złodzieje.

 • Do aresztu za przemoc domową

  Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 43-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad matką i siostrą. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu I w Bielsku-Białej. Jest już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Zawody o Puchar Reksia

  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w edycji 8 Pucharu Reksia, największej imprezy narciarskiej w Polsce dla dzieci i młodzieży. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę, 3 lutego na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej. O bezpieczeństwo uczestników zadbają policjanci z patroli narciarskich oraz wydziału prewencji bielskiej komendy, którzy przypomną miłośnikom sportów zimowych o zasadach obowiązujących na stokach.

 • Zostań jednym z nas! Wstąp w szeregi Policji

  Jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w Policji? Czy praca w Policji jest niebezpieczna? Czy nabór trwa cały rok? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiadali dzisiaj policjanci, którzy spotkali się uczniami klasy policyjnej technikum mundurowego ZDZ w Bielsku-Białej. Przyszłych adeptów sztuki policyjnej przywitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Szef bielskiego garnizonu zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

 • Telefoniczna obsługa klienta to dział niezbędny w każdej firmie, pozwalający na zdobycie zaufania swoich odbiorców, zbudowanie pozytywnego wizerunku marki, a także wyróżnienie się na tle konkurencji. Warto w tym celu zdecydować się na outsourcing i zlecić zadania związane z obsługą reklamacji, działem help desk czy badaniami marketingowymi doświadczonej firmie call center. Jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie?

  Help desk i pozostałe działy obsługi klienta – usługi call center dla firm

  Od obsługi reklamacji po monitoring płatności, czyli jakie usługi zapewni firma zewnętrzna?

  Choć w każdym przypadku dział obsługi klienta jest niezbędny, nie zawsze utrzymywanie go w ramach struktury swojej firmy jest opłacalnym rozwiązaniem. Dodatkowa rekrutacja, szkolenie oraz utrzymywanie kadry, która nie jest bezpośrednio związana z głównym celem marki, to bardzo wysokie koszty – można ich uniknąć, decydując się na outsourcing. Powierzając zewnętrznej firmie telefoniczną obsługę klienta, zyskuje się profesjonalny dział, który poradzi sobie z każdym zadaniem, przy czym przedsiębiorstwo może się w pełni skupić na głównych zadaniach, przynoszących firmie dochód.

  Call center może świadczyć takie usługi, jak:

  • obsługa reklamacji,
  • help desk (wsparcie techniczne i obsługa gwarancji),
  • badania marketingowe (ilościowe i jakościowe),
  • monitoring płatności.

  Dzięki usługom wykwalifikowanych konsultantów, firma zyskuje profesjonalny dział obsługi klienta, co sprawi, że znacznie wzrośnie zaufanie odbiorców marki. Call center pomoże rozwiązać wszystkie problemy konsumentów oraz udzieli im ważnych informacji we wszystkich sprawach związanych z firmą i jej produktami.

  Obsługa reklamacji – czym zajmą się konsultanci?

  Powierzając obsługę reklamacji call center, można liczyć na sprawnie działający dział, który będzie przyjmował wszystkie zgłoszenia klientów odnośnie zwrotów lub wymiany towarów, a także przekaże informacje odnośnie zasad dotyczących tych działań. Dzięki temu bezpośrednio do firmy będą trafiały przemyślane zgłoszenia, zgodne z polityką marki, co przyspieszy proces reklamacji.

  Help desk – czym dokładnie zajmie się ten dział?

  Helpdesk to inaczej wsparcie techniczne klientów oraz dział gwarancyjny. To tam klienci mogą zgłaszać się przy jakichkolwiek problemach ze sprzętem, np. z jego uruchomieniem, konfiguracją czy błędami w działaniu. W przypadku awarii, których nie można naprawić zdalnie z pomocą wykwalifikowanego konsultanta, konsumenci będą kierowani do działu napraw gwarancyjnych – wcześniej zostaną także poinformowani o zasadach jego działania, zgodnych z polityką firmy.

  Badania marketingowe, czyli cenne informacje dla Twojej firmy

  Badania marketingowe – ilościowe i jakościowe – to najlepszy sposób na zdobycie niezwykle cennych informacji o potrzebach swoich klientów, sytuacji rynku czy opiniach o firmie, dzięki którym przedsiębiorstwo może opracować skuteczną strategię na przyszłość. Doświadczeni konsultanci przygotują ankietę i przeprowadzą badanie jakościowe wśród wybranej grupy odbiorców, aby dostarczyć firmie rzetelnych informacji na dany temat.

  Monitoring należności – kontroluj finanse swojej firmy

  Brak płynności finansowej to ogromny problem, który hamuje markę przed dalszym rozwojem, a nawet może doprowadzić do jej upadku. Z tego względu monitoring płatności to bardzo ważna kwestia, o której powinna pomyśleć każda firma. Kontrolowanie statusu wszystkich wystawionych faktur jest czasochłonne – warto zatrudnić do tego specjalistów od monitorowania należności, którzy wyłapią wszystkie zaległości i pomogą firmie swobodnie się rozwijać.

  Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing obsługi klienta?

  Dzięki oddelegowaniu zadań związanych z telefoniczną obsługą klienta firmie zewnętrznej, zyskuje się wykwalifikowany zespół konsultantów, którzy zajmą się wszystkimi problemami i pytaniami klientów w imieniu marki. Firma będzie więc mogła skupić się na głównych zadaniach, które bezpośrednio przynoszą jej zyski, a przy tym zapewni sobie zaufanie konsumentów oraz zbuduje solidny wizerunek.

  Drukuj
  PDF

  Więcej…Od 1 października 2018 r. do dzisiaj, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała, już ponad 80 pożarów związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych. Tylko wczoraj strażacy wyjeżdżali trzykrotnie do pożarów sadz w kominie. Między innymi w Kozach, gdzie po ugaszeniu pożaru sadzy w budynku mieszkalnym, strażacy stwierdzili rozszczelnienie przewodu kominowego w pomieszczeniach na parterze i poddaszu.

  Przyczyny pożarów od lat są niezmienne, a do najczęstszych należy nieostrożność osób, zarówno dorosłych, jak i nieletnich oraz niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji na opał stały, czyli pieców. Często zapominamy o okresowym czyszczeniu przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych). Taką czynność należy przeprowadzać: w przypadku palenisk opalanych paliwem stałym np. kominki, piece kaflowe itp. — nie rzadziej niż cztery razy w roku (częściej w okresach wzmożonego użytkowania paleniska - zimą), dla palenisk opalanych paliwem ciekłym lub gazowym — nie rzadziej niż dwa razy w roku, a kanałów wentylacyjnych — nie rzadziej niż raz w roku.

  Drukuj
  PDF

  V MANEWRY RATOWNICZE OSP.

  Więcej informacji na stronie http://osp.hecznarowice.pl .

  Więcej…

 • Konferencja pn. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jako element budowy społeczeństwa obywatelskiego

  30 stycznia br. w auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pn. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jako element budowy społeczeństwa obywatelskiego.

 • Policjanci przejęli 120 porcji marihuany

  Policjanci z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji zatrzymali 27-letniego bielszczanina podejrzanego o posiadanie narkotyków. W czasie przeszukania mężczyzny oraz jego mieszkania policjanci odnaleźli 120 porcji dilerskich marihuany. Podejrzany odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 • Stop dopalaczom i narkotykom - szkolenie dla nauczycieli

  Nauczyciele i pedagodzy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach wzięli udział w szkoleniu poświęconym profilaktyce używania przez młodzież narkotyków i dopalaczy zorganizowanym przez bielskich policjantów zajmujących się profilaktyką. Szkolenie odbyło się w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej. Z nauczycielami spotkali się I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka oraz asp.szt. Roman Szybiak.

 • Mundurowi uczą seniorów jak nie paść ofiarą oszustów

  Dzielnicowi spotykają się z seniorami i ostrzegają ich przed oszustami wyłudzającymi pieniądze. Z członkami Śródmiejskiego Klubu Seniora spotkali się dzielnicowi z bielskiej jedynki. Z kolei z członkami Klubu Seniora w Starym Bielsku spotkali się dzielnicowi z trzeciego komisariatu.

 • 2d5f005a194bb60f99ae862ef960972dc23563a8.jpg
  Firma MGGP S.A. informuje, że w związku aktualizacją mapy do celów projektowych dla inwestycji pn.: „Gazociąg wysokiego ciśnienia DN500 MOP 8,4 MPa relacji Skoczów – Komorowice – Oświęcim”...
  fa3b79834202373a13f4be366aa3c9ef4136c1fe.jpg
  Miasto Bielsko-Biała przystąpiło do realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 • Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj policjanci ruchu drogowego prowadzą w całym kraju ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Dlatego też aktywność policjantów będzie koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego wobec pieszych.

 • Fałszywi policjanci nadal dzwonią i próbują oszukiwać

  W Bielsku-Białej grasują oszuści, którzy podszywają się pod policjantów i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Oszust dzwoni do seniorów i twierdzi, że rozpracowuje grupę przestępców. Przekonuje, że oszczędności zgromadzone na kontach i lokatach bankowych są zagrożone i należy je przekazać stróżom prawa. Przypominamy - Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!