5c7d182fc98fb0afe35eea0cd2168ac16393e0ab.jpg
Tradycyjnie w czerwcu nasze miasto obchodzi swoje święto. W tym roku Dni Bielska-Białej zostaną zainaugurowane 14 czerwca o godz. 14.00 na placu Bolesława Chrobrego.
Drukuj
PDF

Więcej…Mimo że sezon grzewczy pozostał odległym wspomnieniem, czad cały czas daje o sobie znać. Sprzyjają mu wysokie temperatury. W miniony weekend strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odnotowali trzy zdarzenia związane z tlenkiem węgla.

Wysokie temperatury negatywnie wpływają na stan przewodów kominowych. To z kolei zwiększa ryzyko powstania tzw. ciągu wstecznego, który może być bardzo niebezpieczny. Podczas upałów przegrzewają się przewody kominowe ponad dachem, co przyczynia się do powstania odwrotnego ciągu w kominie. Trzeba mieć świadomość, że temperatura przy wylocie przewodów kominowych w upalny dzień jest do 2,5 razy wyższa, niż temperatura zewnętrzna. Powstaje słup powietrza, który zamiast odprowadzać spaliny z naszych urządzeń grzewczych, wtłacza je z powrotem.

 • Posterunek Policji w Wilkowicach już czynny. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 13 czerwca o godzinie 13.00

  Od dzisiaj mieszkańcy Wilkowic i goście odwiedzający tą położoną w Beskidzie Śląskim miejscowość mogą korzystać z Posterunku Policji w Wilkowicach. Służy w nim siedmiu policjantów - dwóch dzielnicowych, czteroosobowa drużyna patrolowa i kierownik posterunku. Wilkowiccy stróże prawa są do dyspozycji mieszkańców przez siedem dni w tygodniu. Ciągłość służby uzupełniana jest przez Komisariat Policji w Szczyrku, który zapewnia także obsługę zespołu kryminalnego dla gminy Wilkowice.

 • Policyjne zabezpieczenie FIFA U-20 World Cup Poland 2019 w Bielsku-Białej dobiegło końca

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zabezpieczali osiem meczów turniejowych rozegranych na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej to największa impreza sportowa w Polsce w tym roku, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla służb. Podczas zabezpieczenia piłkarskich spotkań w Bielsku-Białej nie doszło do żadnych zdarzeń nadzwyczajnych, a na turnieju dominował sportowy duch, radosne kibicowanie i zasady fair-play.

 • 50d65067d2bfbfda67d7485d3416cd4fb35ae84b.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 13:00 dnia 08.06.2019 do godz. 20:00 dnia 08.06.2019 burz z gradem (stopień 1).
  827131dcf3a5f015cfe105efb781a1fde0ddb7df.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 11:00 dnia 07.06.2019 do godz. 21:00 dnia 07.06.2019 burz z gradem (stopień 1).
  e99ede00c127f5c8f0e1e133bffa2522d805f408.jpg
  Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza w dniu 17 czerwca 2019 r. w godz. 12.00-15.00 na bezpłatne szkolenie pn.: „SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA ROK 2018”.
  1b520c6ba7b1f54bf0838077e0771c14eb6da0c9.jpg
  Marianna Graca zamieszkująca Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych przy ul. Żywieckiej obchodziła sto czwarte urodziny.
 • Uroczysta zbiórka z okazji awansu I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej

  Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej przez mł. insp. Krzysztofa Gałuszkę, który awansował na wyższe stanowisko służbowe. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Piotr Kucia oraz kadra kierownicza i policjanci bielskiego garnizonu oraz pracownicy cywilni.

 • Duże miasta, w tym także Warszawa, mogą zaoferować dojazdy rozbudowaną komunikację publiczną. Gdy jednak liczy się komfort, wiele osób preferuje wynajem samochodu.

  Wynajęcie samochodu podczas wyjazdu na wakacje czy podróży służbowej to prosty sposób na uniezależnienie się od innych metod transportu – własne auto pozwala wtedy na szybkie i łatwe dojazdy do celu, bez potrzeby dostosowywania się do rozkładów jazdy komunikacji publicznej.

  Wynajem auta w Warszawie – szeroki wybór i przystępne ceny

  Podobnie jest w Warszawie. To duże miasto, które co roku odwiedza wielu podróżujących z kraju oraz z zagranicy. W związku z tym zapotrzebowanie na usługi wynajmu samochodów jest tutaj również wysokie.

  Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „wypożyczalnia samochodów Warszawa” możemy natychmiast zobaczyć, że w stolicy działa bardzo dużo wypożyczalni oferujących pojazdy w różnych klasach. To zarówno tanie miejskie auta, jak również luksusowe limuzyny. Bez problemu wynajmiemy też pojazdy dostawcze.

  Na uwagę zasługują też atrakcyjne ceny, które rozpoczynają się poniżej 100 złotych za dobę.

  Gdzie można skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów w Warszawie?

  Jeśli chcemy skorzystać z usług firmy takiej jak wypożyczalnia samochodów Warszawa może zaproponować nam szereg ofert.

  Aktualnie najwięcej podróżujących decyduje się na poszukiwanie odpowiednich usług on-line – w sieci można zapoznać się bliżej z ofertami wypożyczalni, a także wykonać wcześniejszą rezerwację. Samochód może być też podstawiony pod wybrany adres.

  Warszawa – wypożyczalnie samochodów coraz popularniejsze

  eb48cf3e72391823bad58a5bb2d8fec9f05f3cfe.png
  12 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w 9. Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii. Odbędzie się on w Parku im. Juliusza Słowackiego gdzie jak co roku przygotowano mnóstwo atrakcji.
  906325738eb91a49c3930bfe47e24300c6d775e5.jpg
  W Urzędzie Miejskim podsumowano konkurs plastyczny „Malowany dzień środowiska”, który odbył się w ramach obchodzonego 5 czerwca Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
  afe57574f6c53675809f1d763767fbe1ac6223c5.jpg
  10 czerwca 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się IX sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
 • Elżbieta Witek nowym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji

  Prezydent Andrzej Duda powołał dziś Elżbietę Witek na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Nowa szefowa MSWiA zastąpiła na stanowisku Joachima Brudzińskiego, który otrzymał mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 • Lekcje wychowawcze z czechowickimi dzielnicowymi

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach na ostatniej prostej roku szkolnego spotykają się z uczniami szkół i prowadzą dla nich prelekcje poświęcone uzależnieniom, cyberprzemocy oraz konsekwencjom nieprzestrzegania prawa. Poruszane przez nich tematy są niezwykle istotne w przededniu letnich wakacji. Współpraca z pedagogami szkolnymi i wychowawcami klas jest elementem programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 • Szukamy sprawcy przywłaszczenia portfela. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o przywłaszczenie portfela w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Niepodległości 47. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Bielscy policjanci zabezpieczają Mistrzostwa Świata do lat 20 w Piłce Nożnej 2019

  W Bielsku-Białej trwa młodzieżowy Mundial. Policjanci zabezpieczali wczoraj pierwszy mecz fazy pucharowej. W 1/8 finału starły się reprezentacje Argentyny i Mali. Mecz zakończył się dopiero po serii rzutów karnych. Podczas zabezpieczenia nie doszło do wydarzeń nadzwyczajnych, a mecz zakończył się zwycięstwem sportowego ducha i zasad fair-play. W najbliższą sobotę zostanie rozegrane ostatnie spotkanie, którego gospodarzem jest Bielsko-Biała.

 • Szukamy sprawcy kradzieży. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach poszukują mężczyzny, który jest podejrzany o kradzież w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Braterskiej. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.