5a38653dfb6ceda92539acfcd0211f87be7952be.jpg
Już po raz drugi na placu Bolesława Chrobrego odbył się „Polonez Maturzystów z Włodarzami Miasta Bielska-Białej”. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zostali zaproszeni maturzyści z bielskich szkół.
816fd6d69e3a17ea0851f959a1bdea1dcdabce01.jpg
Osiedla - to, zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, jednostki pomocnicze Miasta. Jednostkę pomocniczą tworzy Rada Miasta w drodze uchwały, po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami lub z ich inicjatywy. Osiedla stanowią najniższy, pomocniczy...
 • Krótka ucieczka pijanego kierowcy bmw przed policją

  Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku zatrzymali 23-latka z powiatu bielskiego, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym patrolem. Mężczyzna był nietrzeźwy - miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. 23-letni pasażer, który z nim jechał, posiadał przy sobie marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty.

 • Kryminalni z bielskiej komendy wytropili sprawców brutalnego wymuszenia

  Śledczy z bielskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców wymuszenia rozbójniczego w wieku 31 i 36 lat, którzy przy użyciu kija bejsbolowego i kastetów okradli 30-letniego mężczyznę. Łupem agresorów padło tysiąc złotych w gotówce i złoty łańcuszek wart kolejne 3 tysiące złotych. Sprawcy decyzją bielskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozbójnicze grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

 • Przedszkole jest miejscem, w którym młody człowiek może mieć szansę na rozwój, odkrycie nowych zainteresowań, zawarcie nowych przyjaźni czy po prostu na spędzenie miłego czasu w gronie rówieśników.

  Może jednak zostać stłamszone i wyrobione na "grzecznego przedszkolaka", który ma słuchać nauczycielki i posłusznie wykonywać zadania. To, w jaki sposób dziecko jest pojmowane w różnych placówkach, jest zależne od podejścia - modelu organizacji danego przedszkola.

  Sposoby organizacji przedszkola

  Możemy wyróżnić model dyrektywny, w którym dzieci są sterowane poprzez opracowane wcześniej programy wychowania przedszkolnego, regulamin dnia dziecka, formalny podział dzieci na grupy a nauczyciel jest kierownikiem, który wydaje polecenia. Dziecko w tym modelu nie ma zagwarantowanej własnej przestrzeni, ponieważ jego zadaniem jest ciągła praca wedle życzeń nauczyciela, pod którego kontrolą się znajduje. Dodatkowo, nauczyciel w tym modelu posiada bezwzględny autorytet i jest nieomylny. Przedszkola w tym modelu są nazywane "fabrykami" produkującymi przyszłych uczniów.

  Zupełna odwrotność panuje w przedszkolach, których organizacja opiera się na modelu permisywnym.

  Panuje w nich duża swoboda w wyborze aktywności, a dzieci są partnerami nauczyciela, który może chętnie zainspirować ich do zdobywania świata. W takich przedszkolach zapewniona jest intymność i prywatność dla każdego dziecka, jeśli tego potrzebuje. Dzieci mają szansę na dobry i intensywny rozwój.

  Formy nauki w przedszkolu

  Dzieci uczą się w różny sposób, niektóre lubią robić wszystko "na własną rękę", inne wolą pracować w grupie, zaś kolejne potrzebują pomocy ze strony nauczyciela. Przedszkole powinno być miejscem, które uszanuje preferencje dziecka i pozwoli mu na aktywne zdobywanie wiedzy w sposób, jaki lubią. Dzieci chętnie uczą się na przykład poprzez zabawę. Jest to dla nich podstawowa forma aktywności, wykorzystywana dla przyjemności, radości i wytchnienia. Dzięki zabawie dzieci mogą uczyć się pracy w grupie, rozwiązywać problemy czy rozwijać kreatywność. Zabawy mogą mieć formy swobodne lub kierowane np. przez nauczyciela. Nauka poprzez zabawę, zwłaszcza na etapie przedszkolnym jest bardzo ważna i może spowodować, że dzieci będą podchodziły do nauki chętniej. Nauczyciele powinni stwarzać uczniom warunki do tego typu aktywności i pełnić funkcję mediatora.

  Różne przedszkola - różne modele wychowawcze

  Placówki alternatywne

  W większości tradycyjnych placówek przedszkolnych każdy dzień wygląda prawie tak samo.

  Codziennie jest śniadanie, omówienie tematu w kole, praca w książkach, obiad, podwórko, zabawa swobodna i rozejście się dzieci do domów. Brakuje przestrzeni, w której dziecko może wybrać interesujący go temat do nauki, gdzie dziecko może eksperymentować, bawić się, doświadczać.

  Maria Montessori uważała, że każde dziecko ma w sobie własny plan rozwojowy a dewiacje rozwojowe są wywoływane przez dorosłych,którzy nieświadomie lub poprzez zaniedbania stwarzają bariery rozwojowe dziecku. W jednym z przedszkoli Montessori były różne pokoje, a grupa wiekowa była mieszana.

  Mogliśmy tam znaleźć pokój nauki, kreatywny, sensoryczny czy pokój "życia codziennego", w którym dzieci miały możliwość nauczenia się zwykłych, codziennych czynności.

  Dzieci miały pełną swobodę doboru formy aktywności, dzięki czemu mogły rozwijać się w sferze, w której aktualnie chciały.

  Kolejnym przykładem placówki alternatywnej są np. leśne przedszkola, w których dzieci spędzają większość swojego dnia na świeżym powietrzu, korzystając z tego co daje im natura.

  Pobyt na świeżym powietrzu może skutecznie uodpornić maluchy, a mnogość aktywności, które mogą wykonywać na podwórku pozwala im na wykorzystanie ich potencjału w pełni.

  Matematyka na liściach? Pisanie na piasku, taplanie się w błocie - to wszystko może dziwić lub przerażać tradycjonalistów, ale dzieci uwielbiają zabawy na dworze i jest to dla nich coś naturalnego.

  Refleksja

  Najważniejsze powinno być dobro dziecka, aby mogło w jak najkorzystniejszy sposób rozwinąć swój potencjał. Przedszkole jest jedynym miejscem, w którym dzieci mają pozostawione jeszcze resztki swobody, nim trafią do usystematyzowanej placówki szkolnej (inaczej by było w przypadku, jeśli dziecko wybrałoby edukację alternatywną również na etapie szkolnym). Powinniśmy pozwolić dzieciom na swobodną naukę i jedynie wspierać i inspirować ich w odkrywaniu świata. Nie pozwólmy zabić dzieciom ich naturalnej ciekawości.

  Więcej informacji:

  Jeżeli poszukujesz więcej informacji, wejdź na stronę http://npjs.warszawa.pl/ - dowiedz się więcej

  e7d07d461c0c2b057f7934ce459bbb4360c888e9.jpg
  W związku z zapowiadanymi niesprzyjającymi prognozami pogody, planowane na 27 kwietnia oficjalnie otwarcie trasy SahAira w ramach kompleksu górskich ścieżek rowerowych Enduro Trails zostaje przesunięte.
 • Dzielnicowy z wizytą w przedszkolu

  Asp. Bogumił Jasik z trzeciego komisariatu odwiedził pupili z Przedszkola Smyk w Bielsku-Białej. Policjant opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przypominał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieciaki zapoznały się także z policyjnym radiowozem oraz policyjnym sprzętem. Spotkania dzielnicowych z młodzieżą szkolną i przedszkolną są stałym elementem programu "Dzielnicowy bliżej nas".

 • Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali seryjnego złodzieja

  Policjanci z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej wraz z ochroną sklepu zatrzymali na gorącym uczynku sklepowego złodzieja, który w jednym z bielskich marketów budowlanych kradł elektronarzędzia. 58-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego od dwóch tygodni kradł markowy sprzęt. Jego łupem padły artykuły wartości blisko 1.500 zł.

 • Pożyczki pod zastaw nieruchomości oparte są o zabezpieczenie nieruchomości, która jest własnością pożyczkobiorcy lub której jest współwłaścicielem. Jednym słowem opiera się na hipotece nieruchomości, domu czy mieszkania. Tego rodzaju pożyczki są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą, którzy potrzebują nagle większą sumę pieniędzy a z jakiegoś powodu nie chcą ubiegać się o klasyczny kredyt np. obrotowy czy inwestycyjny. Zresztą proces pozyskiwania kredytów bankowych na firmę jest niezwykle czasochłonny, wymaga mnóstwa dokumentów oraz zaświadczeń. Dlatego pożyczka pod zastaw nieruchomości to optymalny sposób na pozyskanie funduszy na wybrany cel.

  Pożyczki pod zastaw, wymagania

  Wysokość pożyczki jaką można w ten sposób otrzymać determinuje wartość nieruchomości. Zwykle i u większości pożyczkodawców pożyczka na tych warunkach nie przekracza 50% wyceny nieruchomości. Dla przedsiębiorcy najważniejszą zaletą tego rodzaju pożyczki jest możliwość wydania jej na dowolny cel. Przedsiębiorca ani przez chwilę nie musi tłumaczyć się ani z powodów starań o pożyczkę ani podawać celu wydatkowania pieniędzy. Warunki, jakie musi spełnić pożyczkobiorca nie są wygórowane i siłą rzeczy kumulują się wokół nieruchomości. Może je wypełnić praktycznie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą.

  Pożyczkobiorca musi:

  • prowadzić działalność gospodarczą
  • być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości
  • posiadać i dostarczyć dokumentacji potwierdzającej własność danej nieruchomości

  Pożyczki pod zastaw nieruchomości

  Ponieważ najważniejszym zabezpieczeniem pożyczki jest nieruchomość, również ona musi spełniać kilka warunków. Przedsiębiorca w tym obszarze posiada dużo dowolności i w znacznym zakresie może decydować o przedmiocie zastawu. Ważną informacją dla pożyczkobiorcy jest fakt, że nieruchomość będąca zastawem pożyczki nie musi do niego należeć. Wystarczy, że jej właściciel wyrazi formalną zgodę na wykorzystanie jej jako zabezpieczenie pożyczki. Zastawem dla pożyczki może też być nieruchomość zadłużona. W takiej sytuacji ewentualni prywatni wierzyciele pożyczkobiorcy nie mogą już jej zająć czy przeprowadzić egzekucji długu. Pożyczkę pod zastaw nieruchomości można również otrzymać, gdy jest ona obciążona kredytem hipotecznym. Nie zmienia to pozycji klienta, który cały czas spłaca kredyt hipoteczny i wywiązuje się z rat.

  Wybór obiektu pod zastaw

  Nie tylko mieszkanie może być zastawem pod pożyczkę. Pożyczkodawcy w tej kwestii mocno rozszerzyli katalog zabezpieczeń. Przedsiębiorca otrzymuje więcej możliwości wyboru i lepszą pozycję startową. Zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw nieruchomości może być:

  • dom lub mieszkanie
  • hotel lub pensjonat, przedmiot działalności, własność
  • działka rolna lub budowlana, również działka niezabudowana
  • lokal użytkowy
  • obiekt przemysłowy

  Również w tym przypadku kredytobiorca nie musi być właścicielem zabezpieczenia. Wystarczy, że uzyska taką zgodę od właściciela lub jest współwłaścicielem nieruchomości. Informacje dodatkowe Informacje dodatkowe o pożyczkach pod zastaw nieruchomości znajdziesz na stronie https://pozyczpodzastaw.pl/ - sprawdź więcej

  Pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?

  Gdzie znaleźć serwis Forda w Warszawie?

  Znalezienie odpowiedniego warsztatu, któremu można, bez większych dylematów, powierzyć swój samochód, często może okazać się problematyczne. Większość osób ma swoich, lokalnych mechaników, jednak często słyszy się negatywne opinie na temat jakości ich usług. Serwis Forda w Warszawie, znajduje się w kilku lokalizacjach, ale warto przemyśleć dokładnie, z którego z nich skorzystać. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, że najbardziej zalecane jest korzystanie z autoryzowanych warsztatów.

  Jakość usług u lokalnych mechaników

  Decydując się na zakup auta, trzeba liczyć się również z dodatkowymi kosztami, które wynikną w czasie jego bieżącej eksploatacji. Należy w nie wliczyć przede wszystkim koszty paliwa, ubezpieczenia, koszty napraw, oraz części zamiennych, a bardziej biegli w finansach, kalkulują również amortyzację i stratę wartości pojazdu.

  Wiele osób pyta o dobry, nieautoryzowany serwis Forda w Warszawie. Ciężko taki wskazać, gdyż tego typu serwisy, siłą rzeczy nie posiadają żadnych certyfikatów jakości. Można się jedynie zastanowić, na co zwrócić uwagę wybierając nieautoryzowany serwis Forda, oraz z jakimi konsekwencjami należy się liczyć, gdyby coś w czasie naprawy poszło nie tak, jak to założyliśmy.

  Przede wszystkim, nigdy nie ma gwarancji, że pracownicy takiego serwisu mają odpowiednie kompetencje w ramach naprawy Fordów. Jak wiadomo, każdy samochód jest nieco inaczej skonstruowany, dlatego też, najlepsi mechanicy specjalizują się w określonych markach pojazdów. Przykładowo, wybierają sobie specjalizację z danego koncernu, tak jak mechanicy od samochodów japońskich, brytyjskich, niemieckich, czy w końcu amerykańskich. Jest to klucz do osiągnięcia perfekcji. To może zapewnić tylko autoryzowany Serwis Forda. Jeśli jednak ktoś się uprze, aby wstawić samochód do lokalnego, małego warsztatu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy zatrudnieni tam mechanicy, posiadają minimum kilka lat doświadczenia. Nigdy nie należy dopuszczać do tego, aby poważnych napraw podejmowali się praktykanci, czyli de facto amatorzy.

  Kolejną kwestią jest zadbanie o to, by do naprawy wykorzystane były odpowiednie części zamienne. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy w miejsce uszkodzonych, oryginalnych części, zostaną wstawione tandetne zamienniki. Zwykle są one nikłej jakości i po kilku miesiącach znowu ulegają uszkodzeniu.

  Serwisy Forda w Warszawie, mają różne opinie, jednak najlepszą renomą cieszą się oficjalne serwisy Ford, które działają w ramach programu serwis Motorcraft.

  Serwis Forda

  Serwisowanie auta w autoryzowanych warsztatach, daje gwarancję tego, że naprawy samochodu dokonywać będą mechanicy, którzy mają na co dzień styczność z danym modelem. Jest to gwarantem dobrze przeprowadzonej naprawy. Poza tym, autoryzowane serwisy, aby nie popsuć swojej opinii, muszą ponadprzeciętnie dbać o swoja markę, więc na każdą naprawę przysługuje odpowiednia gwarancja.

  Jakość części w ramach serwisu Motorcraft

  Serwisy Forda w Warszawie, działające w ramach serwisu Motorcraft, mają bardzo ciekawą propozycję dla właścicieli aut używanych. W ramach tego programu, serwisy oferują wysokiej jakości usługi, w stosunkowo konkurencyjnych cenach. Często, ceny w ramach tego programu, mogą się równać nawet z cenami w mniejszych warsztatach, więc jest to ciekawa opcja dla osób dbających o zasobność portfela. Warto wspomnieć, że w ramach tego programu, używane są tylko oryginalne części zamienne.

  Serwis Forda w Warszawie

  Adres serwisu Forda w Warszawie można łatwo znaleźć w internecie. Jest ich kilka, ale warto korzystać z tych autoryzowanych, które działają w ramach programu Motorcraft, gdyż daje to pełną gwarancję satysfakcjonującego przebiegu naprawy.

  dbb697aad4bf3babc5d32da3d4fc08d92a59c690.jpg
  Od dzisiaj, 23 kwietnia 2019 r. (wtorek) rozpoczyna się nabór projektów ogólnomiejskich i osiedlowych do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, który potrwa do 23 maja 2019 r. (czwartek) włącznie.
 • Wspieramy policyjnego bohatera i innych dotkniętych nowotworem krwi

  Już 10 – 11 maja w 73 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, już po raz 14. Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta. W tym roku, swoją akcję dedykują w całości policjantowi z Pruszcza Gdańskiego, Rafałowi Waśko choremu na ostrą białaczkę szpikową.

 • Dzielnicowy z Wilkowic odzyskał skradziony samochód

  Mł.asp. Marcin Krawiec z Komisariatu Policji w Szczyrku podczas obchodu rejonu służbowego odzyskał skradzionego w Częstochowie, wartego 63 tyś. zł osobowego Citroena. Uwagę mundurowego zwrócił pojazd, który stał nietypowo zaparkowany w rejonie Szpitala Kolejowego w Wilkowicach. Po sprawdzeniu okazało się, że został on skradziony w Częstochowie.

 • Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się całą dobę. W czasie wolnym od służby zauważył kierującego, którego sposób jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. 25-latek nie tylko jechał bez uprawnień, ale i miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Oprócz tego był poszukiwany przez jasienicką policję.

 • Podsumowanie wielkanocnego weekendu na bielskich drogach

  Okres świąt to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie trzydniowych działań na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba oraz 29-ciu kolizji drogowych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 14 kierowców na podwójnym gazie.

 • Jak znaleźć dobry i tani hotel w Zegrzu i innych podwarszawskich miejscowościach?

  Kiedy stawiamy na budżetowe podróże, podstawą jest umiejętność odnalezienia taniego hotelu. Jak się okazuje, wcale nie musi być to takie trudne. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami, aby móc spędzić wolny czas w odpowiednich warunkach, jednocześnie nie płacąc za usługę horrendalnych kwot.

  Bez względu na to, czy poszukiwany jest przez nas skromny pensjonat czy pięciogwiazdkowy hotel Zegrze, Legionowo, czy też Serock, są w stanie zaoferować nam wiele obiektów, które spełnią nasze oczekiwania. Warto jednak wiedzieć, jak takie miejsce odnaleźć, aby wybrany przez nas hotel pod Warszawą nie wiązał się z przykrymi wspomnieniami.

  Dzięki wyszukiwarce znajdziesz obiekt pod stolicą

  Dla osób, które szczególnie nie mają zbyt wiele czasu, poleca się skorzystanie ze specjalnych wyszukiwarek, które skupiają interesujące hotele w Legionowie, ale i w całej Polsce. Wystarczy jedynie zaznaczyć co konkretnie nas interesuje, a wyniki przyporządkowują nam odpowiednie oferty pod względem ceny i standardów. Będziemy mogli też przeczytać opinie na temat usług poszczególnych obiektów. Będzie to szczególnie istotne, kiedy zależy nam na rzetelnych informacjach.

  Wyszukujmy i rezerwujmy hotele pod Warszawą przez pośredników

  Dlaczego by nie rozważyć specjalnych systemów rezerwacyjnych? Dzięki nim, będziemy mieli okazje skorzystać z wyjątkowych promocji, porównać wiele ofert oraz unikniemy konieczności wielu ustaleń i kontaktów z hotelem.

  Podwarszawskie hotele na forach

  Wszelkie aktywności na forach branżowych oraz dostępne tam informacje o tanich noclegach, mogą być bardzo cenne. Co prawda, wymaga to poświęcenia pewnej ilości czasu, natomiast zrekompensują nam to świetne znaleziska budżetowych i za razem komfortowych rozwiązań. Ponadto, jeśli interesuje nas chociażby hotel w Legionowie, możemy zadać konkretne pytanie internautom, a oni udzielą nam niezbędnych rad i opinii na temat obiektów noclegowych, które znajdują się w tej okolicy. Znajdziemy wówczas dokładnie to, czego szukamy.

  Sprawdźmy co polecają blogerzy

  Blogerzy są niezwykle cennym źródłem wiedzy, a szczególnie kiedy o faktycznym standardzie hotelu mogli przekonać się osobiście. Często przedstawiają więcej niż jedną opcje noclegu i sporo rekomendacji. Zazwyczaj wszystkie polecenia są rzetelne i z zachowaniem dobrego gustu. Blogerzy doskonale wiedzą, jak ważna jest dla nich reputacja, dlatego jeśli już coś rekomendują, to są to miejsca godne polecenia i dobrze sprawdzone. Kiedy w kręgu naszych zainteresować są podwarszawskie hotele, zorientujmy się czy blogerzy, których wpisy lubimy czytać, polecają chociażby jakiś hotel w Serocku.

  Zapytajmy naszych znajomych

  Bez względu na to, z jakich usług chcemy skorzystać, zawsze o opinie prosimy fachowców lub osoby, którym ufamy. Podobnie należy postępować w wypadku poszukiwania odpowiedniego hotelu. Zapytajmy zatem naszych znajomych, którzy często podróżują, ponieważ z pewnością na ich doświadczeniu można polegać. Wystarczy kilkuminutowa rozmowa, a z pewnością uda się uzyskać cenne informacje o zajazdach pod stolicą, a w dalszej perspektywie mile spędzić czas i zaoszczędzić trochę pieniędzy na inne przyjemności.

  Poprośmy o opinię „lokalsów”

  Kto inny, jak nie mieszkańcy konkretnej miejscowości, będą mieli najlepsze informacje na temat dostępnych tam hoteli? Dzięki nim, dowiemy się, które miejsca są godne naszej uwagi, a których lepiej unikać szerokim łukiem, ponieważ słyną z usług niskiej jakości. Do kontaktu z takimi osobami, także posłuży nam Internet i chociażby fora internetowe oraz grupy na portalach społecznościowych.

 • Rozpoczęły się działania Policji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”

  Przed nami kolejny długi weekend związany ze Świętami Wielkanocnymi. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Długi weekend to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu. Wesołych i Radosnych Świąt.

 • Poszukujemy sprawcy rozboju. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który w dniu 1 marca 2019 roku, ok. godz. 2.05 nad ranem, w Bielsku-Białej przy Placu Ratuszowym wspólnie z inną osobą dokonał rozboju. Sprawcy po użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy - uderzeń pięściami i kopaniu po ciele i głowie pokrzywdzonego - zrabowali portfel wraz z zawartością. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu.