• Poszukujemy świadków wypadku drogowego

  Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło 11.06.2019 r. ok. godz. 15.35 w Jasienicy, na ulicy Cisowej. Kierujący samochodem osobowym marki Renault Clio koloru białego wyjeżdżając z ulicy Modrzewiowej zderzył się z jadącym po chodniku małoletnim rowerzystą, w wyniku czego kierujący rowerem doznał obrażeń ciała.

 • Pożyczka krótkoterminowa może być alternatywą dla kredytu. Korzystający z takich usług finansowych nie zawsze jednak postrzegają ją jako opcję zamienną. Wielu pożyczkobiorców zdążyło się już przekonać do pożyczek na tyle, że nawet nie rozważają współpracy z bankiem. Wolą skorzystać z oferty firmy pożyczkowej.

  Pożyczki krótkoterminowe w Polsce

  Pożyczki krótkoterminowe to jeden z sektorów finansowych, które rozwijają się nadzwyczaj dynamicznie w Polsce. Wciąż powstają kolejne firmy, specjalizujące się w ich udzielaniu. Oferują one klientom coraz przystępniejsze warunki współpracy. Nie trzeba już chodzić do siedziby danego podmioty, wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową. Wszystkie formalności zajmują niewiele czasu, zwłaszcza gdy porówna się ten proceder z wnioskowaniem o kredyt w banku. Jeżeli klient ma konto w instytucji, do której pieniądze wysyłane są od ręki, może liczyć na ich otrzymanie przed końcem zakupów, które właśnie robi w sklepie. Przede wszystkim polskich konsumentów do pożyczek krótkoterminowych przekonuje ich dostępność. Na ich uzyskanie ma szanse praktycznie każdy, pod warunkiem posiadania mniej więcej stabilnych dochodów. Nie muszą być one wysokie, wystarczy że klient spłaci zobowiązanie w terminie.

  Pieniądze na różne wydatki

  Na co wydawane są pożyczki krótkoterminowe? Najczęściej ich zadaniem jest podreperowanie domowego budżetu. Klienci decydują się na ich zaciągnięcie, jeżeli do wypłaty zostało trochę czasu, a wolne środki na koncie się skończyły. Ponadto pożyczka krótkoterminowa bywa rozwiązaniem problemu niespodziewanych wydatków, które nie mogły zostać uwzględnione w bieżącym budżecie. Zaletą korzystania z takiego wsparcia finansowego jest to, że przedstawicielowi firmy pożyczkowej nie trzeba tłumaczyć się z celu, na który zostaną wydane pieniądze. Klient ma tu pełną dowolność, choć eksperci finansowi podkreślają, że wraz z tą wolnością w parze powinna iść odpowiedzialność. Polacy zarabiają coraz lepiej i spłata niewielkiego zadłużenia nie stanowi dla przeciętnego obywatela większego problemu. Nie oznacza to jednak, że zaciąganie kolejnych długów powinno stać się sposobem na życie.

  Wakacje czy inwestycje

  Przykładem wspomnianej odpowiedzialności jest pożyczanie pieniędzy na inwestycje. Właściciel firmy wspomaga się dodatkowymi środkami, z pomocą których przygotuje się do realizacji kolejnego zlecenia. Pracownicy pożyczki krótkoterminowe mogą przeznaczyć na rozwój zawodowy. Zdobycie kompetencji, dzięki którym umocni się swoją pozycję w hierarchii służbowej, a nawet powalczy o lepsze stanowisko. Czy zadłużanie się w celu pojechania na wymarzone wakacje to błąd? Niekoniecznie, o ile po powrocie z wczasów na pewno otrzyma się pensję. W takim wypadku najlepiej skorzystać z oferty na pożyczkę zero procent. Firmy udzielają ich zwłaszcza nowym klientom, których chcą przyciągnąć brakiem odsetek od zadłużenia spłaconego w terminie. Pożyczka krótkoterminowa będzie się tu bardziej opłacać niż czasochłonne oszczędzanie.

  Więcej informacji

  Sprawdź informacje o aktualnych krótkoterminowych pożyczkach na stronie Centrum Pożyczek 360 - dowiedz się więcej!

  Pożyczki krótkoterminowe na różne wydatki

  76c11d53566516460af0f55c9f6a2f5a87c4cca6.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 09:30 dnia 20.06.2019 do godz. 22:30 dnia 20.06.2019 burz z gradem (stopień 1).
  9d51f9dfb50810b7f8c3ab776b38ae93138de1a9.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia na obszarze naszego województwa od godz. 12:00 dnia 19.06.2019 do godz. 24:00 dnia 19.06.2019 burz z gradem (stopień 1).
  805cbe6d1341d31700e058c80f00acb91f5a17d9.jpg
  Miejski Zarząd Dróg informuje, że w dniu 21.06.2019 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu, polegająca na zamknięciu dwóch pasów ruchu w kierunku Żywca...
 • Bezpieczny weekend - Boże Ciało

  Przed nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Skończył się już rok szkolny i rozpoczęły letnie ferie. Wpływa to na nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogę wyjedzie więcej kierowców samochodów, motocyklistów i rowerzystów. Długi weekend, to czas wytężonej pracy policjantów, których zwiększonej liczby należy spodziewać się na drogach. Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu.

 • Pożar i ewakuacja bielskiej komendy. Policjanci i strażacy przeprowadzili ćwiczenia przeciwpożarowe

  O godzinie 10.30 syrena alarmu powiadomiła o pożarze. Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej musieli się ewakuować, a na miejsce przybyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. W kilku biurach odcięte zostały drogi ewakuacyjne i konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu.

 • Prowadząc własną firmę często borykamy się z problemami finansowymi, nie tylko problemy te związane są z brakiem płynności finansowej, często bowiem chcemy zainwestować część pieniędzy a nie mamy pomysłu w jaki sposób to zrobić. Odpowiednim rozwiązaniem w obydwu przypadkach będzie kredyt hipoteczny.

  Kredyt hipoteczny nie zawsze pod budowę

  Kredyt hipoteczny większości przedsiębiorców kojarzy się z budową siedziby, magazynu lub hal ewentualnie zakupu istniejącego już budynku. Jednak to myślenie jest błędne, ponieważ kredyt hipoteczny możemy otrzymać pod zastaw już istniejącej nieruchomości a pieniądze przeznaczyć na dowolny cel.  Zazwyczaj taki kredyt jest udzielany do 80% wartości nieruchomości. Kredyt hipoteczny będzie o dużo tańszy niż kredyty celowe lub konsumpcyjne. Jego oprocentowanie może być nawet 3 razy niższe. Dodatkowo taki kredyt może być udzielany jednorazowo bądź wypłacany w transzach. Rozwiązanie to poprawi kondycję płynności finansowej w firmie.

  Kredyt hipoteczny jako inwestycja

  Przedsiębiorcy często zastanawiają się, jak ulokować swoje wypracowane zyski. W dzisiejszych czasach zakładanie lokat bankowych to niewielki zysk. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest inwestowanie w nieruchomości, te z roku na rok są coraz droższe. A analizy rynkowe sugerują, że ten trend będzie się jeszcze dość długo utrzymywał. Dlatego wypracowany zysk plus kredyt hipoteczny zapewne pozwolą nam zakupić bądź wybudować bardzo dobrą nieruchomość, która albo poprzez sprzedaż albo poprzez wynajem zwróci się z dużym zyskiem w krótkim czasie.

  Kredyt hipoteczny jako dobry wybór przedsiębiorców

  Wymogi które należy spełnić by dostać kredyt hipoteczny

  Oczywiście wymogi będą różniły się od siebie. Każdy bank ma inne, własne wewnętrzne wytyczne. Istnieją jednak pewne niezbędne wytyczne, które należy spełnić a mianowicie:

   • Przedsiębiorca nie może posiadać negatywnej historii kredytowej
   • Firma nie może być wpisana do BIG lub KRD
   • Okres działalności firmy musi być dłuższy niż pół roku
   • Firma powinna posiadać zdolność kredytową

  Kredyt hipoteczny najważniejsze informacje

  Podsumowując pieniądze z kredytu hipotecznego nie muszą być wykorzystane na cel związany z nieruchomościami. Kredyt hipoteczny wiąże się z wpisem hipoteki do księgi wieczystej. Jest to zabezpieczenie banku przed niepłaceniem rat kredytu. W takich wypadkach bank przejmuje nieruchomość. Kupno bądź budowa nieruchomości będzie dobrym pomysłem przy chęci inwestowania zarobionych zysków. Kredyt hipoteczny charakteryzuje się najniższym oprocentowaniem z całej gamy dostępnych kredytów na rynku.

  Jeżeli interesuje Cię pożyczka hipoteczna dla firm, odwiedź stronę tomaszwostal.pl po więcej informacji.

  210e4466d8a1017dd5932cbe7a2d2c80ed73c626.jpg
  Już po raz trzeci Teatr Polski zaprasza na czerwcowe święto komedii, czyli kolejną edycję festiwalu FUNfest, który odbędzie się w dniach od 18 do 22 czerwca 2019.
  0ecbf69d7ff8a94a39c0cace0ca9adf63e8beea5.jpg
  XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” odbył się w Łodzi w dniach 15-16 czerwca 2019 r. Reprezentacja Bielska-Białej zajęła w nim piąte miejsce.
  ce165b9694d8107a290ca45e7bd932dc184ea347.jpg
  VIII Piknik Rodzinny z Nadzieją odbędzie się 23 czerwca w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00...
 • Bezpieczne wakacje - przestrogi i porady dla młodzieży w bielskiej komendzie

  Uczniowie ósmych klas Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jankowic gościli w bielskiej komendzie. Młodzież wysłuchała prelekcji na temat odpowiedzialności nieletnich za nieprzestrzeganie prawa i zachowania, które uznawane są za przejawy demoralizacji. Po lekcji wychowawczej, która została przeprowadzona w sali odpraw bielskiej komendy, uczniowie zwiedzili obiekt i zapoznali się z pracą niektórych policyjnych wydziałów.

 • Ku przestrodze - groźne zdarzenie z udziałem rowerzysty

  Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów często są bardzo niebezpieczne. W konfrontacji z samochodem rzadko kiedy rowerzysta ma szanse na wyjście z tego bez szwanku. Ku przestrodze publikujemy nagranie ze zdarzenia, które miało miejsce w minioną sobotę w Mysłowicach na skrzyżowaniu ul. Kościelniaka z Plebiscytową.

 • "Bezpiecznie - chce się żyć" w Bielsku-Białej

  W Sali Koncertowej Bielskiego Centrum Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 • fd4cb4748297be4ffccfda779a3817cb37287ba6.jpg
  W środę, 12 czerwca od energii bielszczan w Parku Słowackiego aż kipiało - od najmłodszych przedszkolaków po najstarszych mieszkańców Bielska-Białej, których nie odstraszył upał.
  68df6b69acdbc325b9a556a8b1541ac31719b340.jpg
  Fantastyczny koncert Shaggy'ego na placu Ratuszowym rozpoczął Dni Bielska-Białej. 14 czerwca w ramach święta miasta na pl. Bolesława Chrobrego wystąpiła także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Wieczorny koncert gwiazdy poprzedziło losowanie...
  564bf09369d35615e616cb4ec02115bc4c2df6de.jpg
  W dniu 16 czerwca 2019 roku odbyły się wybory do Rad Osiedli. W wyniku przeprowadzonego głosowania wybrano członków 21 Rad Osiedli. Ponadto, działać będzie 8 Rad Osiedli, w których zarejestrowano 15 kandydatów, tj. w liczbie...
  e4dc0681542df768276272c6d3a7f8cac2760718.jpg
  15 czerwca na stadionie piłkarskim przy ul. Młyńskiej odbyła się XIII edycja Przedszkoliady. W Turnieju mini piłki nożnej uczestniczyło 38 drużyn z 35 przedszkoli. Około 400 małych piłkarzy rozegrało 72 mecze na 8 boiskach.
  Drukuj
  PDF

  Więcej…W sobotę, 15 czerwca br. jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który powstał w firmie zajmującej się segregacją odpadów komunalnych przy ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach.

  Informacja o pożarze wpłynęła do miejskiego stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej o godzinie 17:28. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, paliły się odpady na powierzchni ok. 10 x 15 m znajdujące się w boksie betonowym o wymiarach 25 x 15 m.