• Podziękowania Komendanta Głównego Policji dla funkcjonariuszy zabezpieczających COP24

  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dziękuje policjantom i pracownikom cywilnym Policji za udział w zabezpieczeniu konferencji klimatycznej COP24. Szef polskich policjantów wyraził wdzięczność także wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji z całego kraju, którzy w tym wymagającym okresie z zaangażowaniem realizowali służbowe obowiązki, gdy ich koleżanki oraz koledzy zostali delegowani do pełnienia służby w Katowicach oraz Krakowie.

 • Minister Joachim Brudziński podsumował zabezpieczenie COP24 i nagrodził policjantów

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach szef MSWiA Joachim Brudziński wraz z komendantami Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej podsumowali zabezpieczenie Konferencji. Szczyt Klimatyczny COP24 wraz z towarzyszącymi jej wydarzeniami odbywał się od 3 do 14 grudnia w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym (MCK) w Katowicach. Zdaniem Ministra służby wzorowo dbały o bezpieczeństwo podczas COP24 w Katowicach.

 • Policyjne podsumowanie zabezpieczenia COP24

  Zakończyło się policyjne zabezpieczenie szczytu klimatycznego, który odbywał się w dniach 3-16 grudnia br. Jego zwieńczeniem było przyjęciem tzw. Pakietu katowickiego, który tworzy reguły światowej polityki klimatycznej na najbliższe lata. Zabezpieczenie COP24 było ogromnym wyzwaniem, jakie postawiono przed Policją. Poprzedziły je wielomiesięczne przygotowania i ćwiczenia służb. Nad bezpieczeństwem gości i mieszkańców czuwało około 9 tysięcy policjantów.

 • Razem zadbajmy o bezpieczne święta

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy policjantów, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wszystkim wyjeżdżającym na święta przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 • 87765a379f79d553d9b66582ddc825a27b486b63.jpg
  Zgodnie z tradycją na ostatniej w roku sesji Rady Miejskiej pojawili się harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. Druhowie z ZHP przekazali je na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Okrzesika.
  4c6adb88307781bb061ca3b17e5b5858dab776bd.jpg
  Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej Anna Stańko odebrała dyplom o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Bielska-Białej dla jej ojca. Dyplom córce tego wybitnego artysty wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik.
  a01de35b09a93803fb3871f9b65cb2dbc2701d7e.jpg
  Podczas ostatniej w tym roku sesji Rada Miejska Bielska-Białej przyjęła budżet miasta na 2019 rok. W przedłożonym Radzie Miejskiej w listopadzie br. projekcie budżetu na 2019 rok, dochody budżetu Miasta wynosiły 1.241 mln zł, wydatki - 1.334 mln zł...
  Drukuj
  PDF

  Więcej…Informujemy, że komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok.

  W tym roku zapraszamy do udziału w następujących konkursach:

  1. INDYWIDUALNY KONKURS INTERNETOWY. Dla tych, którzy lubią szperać w internecie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-5, do którego można zaangażować rodziców lub opiekunów. Ten konkurs będzie aktywny w marcu, tak więc macie jeszcze chwilę!
  2. KLASOWY KONKURS NA SCENARIUSZ GRY TERENOWEJ. To konkurs, w którym weźmie udział cała klasa (4-8 oraz gimnazja), to świetny pomysł na zaangażowanie poprzez zabawę wszystkich uczniów oraz nauczyciela. W napisaniu scenariusza gry terenowej liczą się wszystkie pomysły i głosy, to praca w zespole oraz możliwość przetestowania gry, którą stworzycie.
  3. INDYWIDUALNY KONKURS PLASTYCZNY – PROJEKT KARTKI KARTKA BOŻONARODZENIOWA lub WIELKANOCNA pt. „Kartka od strażaków”. Jesteś uczniem klas 1-6, lubisz rysować, szkicować, masz zdolności plastyczne? – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Stwórz kartkę okolicznościową, którą chciałbyś dostać od strażaka. Jakie elementy na niej powinny się znaleźć, postawisz na klasykę i minimalizm, czy bogactwo szczegółów?
  4. KLASOWY KONKURS NA SPOT FILMOWY „Pożar w szkole – znam zasady bezpiecznej ewakuacji”. To drugi z konkursów dla całej klasy (4-8 oraz gimnazja). Możecie poczuć się aktorami, scenarzystami, operatorami „kamer”, a może ktoś z Was stworzy własną muzykę. Praca w zespole przy tym przedsięwzięciu pozwoli Wam poznać swoje zdolności i predyspozycje, a przy okazji będzie materiałem który poruszy kwestie bezpieczeństwa w Waszej szkole.

  wygodne wyposażenie biura w meble polskiego producenta

  Wygoda podczas wykonywania codziennych zadań w biurze to absolutny podstawa do zachowania efektywności, dlatego też inwestycja w wysokiej jakości, ergonomiczne polskie meble pracownicze powinna być priorytetem dla każdego właściciela firmy. Oczywiście poza komfortem mebli, liczy się również ich estetyka, dlatego też wybór powinien być dobrze przemyślany, aby z jednej strony stworzyć dogodne warunki do pracy, a z drugiej reprezentacyjną przestrzeń, będącą wizytówką firmy. Wszystko to może zaoferować Ci sprawdzony producent mebli – warto więc wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

  Producent mebli radzi - zanim kupisz meble pracownicze

  Stworzenie przyjaznego miejsca pracy, gdzie wykonywanie swoich zadań przez kilkadziesiąt godzin w tygodniu będzie bezproblemowe, to niełatwe zadanie. Trzeba bowiem we właściwy sposób zaaranżowań przestrzeń i zadbać o taki wystrój biura, który z jednej strony będzie funkcjonalny, a z drugiej wpływać będzie pozytywnie na samopoczucie znajdujących się wewnątrz pracowników. Zanim więc wybierzesz od http://pgmeb.com polskie meble pracownicze, musisz zwrócić uwagę na to, gdzie je postawić i w jaki sposób wykończyć wnętrze, aby dawało maksymalny komfort.

  Niezbędne okaże się stworzenie odpowiedniego projektu, który zawierać będzie nie tylko meble pracownicze oraz ich odpowiednie ustawienie, ale również właściwe wykorzystanie dostępnej powierzchni, najlepsze sposoby na oświetlenie czy dodatki. Musisz wziąć pod uwagę co zrobić, aby na dużej powierzchni zgromadzić wiele stanowisk pracy, w jaki sposób je wydzielić (pomocne mogą okazać się ścianki działowe biurowe) i gdzie stworzyć strefę relaksu, która jest niezbędna w każdej firmie, a w dodatku podnosi jej prestiż.

  Dzięki temu zyskasz wiedzę jakiej wielkości wyposażenie, które oferuje Ci producent mebli wybrać, gdzie je ustawić i uzyskasz efekt, którego potrzebujesz zarówno Ty, jak i osoby zatrudnione w Twojej firmie.

  Na jakie polskie meble biurowe warto postawić?

  Istnieje wiele rodzajów mebli biurowych o odmiennych parametrach, różnym przeznaczeniu i wyglądzie. Co jest najważniejsze?

  Nowoczesne biurka

  To absolutna podstawa i prawdopodobnie najważniejszy mebel w każdym biurze. Nowoczesne biurka dają możliwość wykonywania swoich obowiązków efektywnie i w najwyższym komforcie, a ich parametry będą miały wpływ na to, jak pracownicy czuć się będą w biurze. Wybór masz bardzo duży – możesz postawić na ekskluzywne meble na eksport, wykonane z wysokiej jakości drewna albo proste konstrukcyjnie meble, które idealnie wpasują się do minimalistycznie zaaranżowanego wnętrza. Masz możliwość zakupienia pojedynczych, standardowych biurek, jak również takich, przy których pracować będą mogły dwie, a nawet trzy osoby. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie w biurach mieszczących większą liczbę osób, są nowoczesne biurka z przegrodami, które zapewniają pracowniom większą prywatność i pozwalają lepiej skupić się na wykonywaniu codziennych obowiązków.

  Warto dodać, że inwestując w tego rodzaju meble biurowe, należy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd czy trwałość, ale również ergonomię, którą powinien zapewniać profesjonalny producent mebli.

  Wysokiej jakości krzesło biurowe

  Skoro biurko do biura masz już wybrane, nie pozostaje Ci nic innego, jak dopasowanie specjalnego krzesła biurowego, które również ma ogromny wpływ na komfort pracy. Fotel albo krzesło biurowe pozwoli pracownikowi nie tylko pracować w wygodzie, ale również ochroni jego kręgosłup, a nawet układ krążenia przed różnego rodzaju problemami, wynikającymi ze złej pozycji. Wybór jest bardzo duży, dlatego nie powinno być problemu z zainwestowaniem w odpowiednie meble na eksport tego typu – z wysokim oparciem, odpowiednio twardym siedziskiem i możliwością regulowania – zarówno wysokości krzesła, jak również kąta oparcia (to bardzo ważne dla wygody!).

  Czy to wszystkie biurowe meble na eksport?

  Nie, ponieważ biuro może być zaaranżowane w różny sposób i to od Ciebie zależy, co znajdzie się na jego powierzchni. Mogą to być szafki i szafy do gromadzenia różnego rodzaju przedmiotów czy dokumentów, stoliki kawowe i sofy do odpoczynku dla pracowników biura, krzesła i stoły konferencyjne, lady recepcyjne i wiele, wiele innych. Pamiętaj jednak, że odpowiednie biurko do biura i krzesło obrotowe to najważniejsze polskie meble pracownicze!

  c01ecbf51be44d9e74a21422271019bf840ecb01.jpg
  20 grudnia 2018 roku, o godz. 13.00 w sali nr 122 Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, przy ul. Piastowskiej 40 odbędzie się debata pn. „Narzędzia Community Policing, a kierunki profilaktyki społecznej”.
  grafika
  18 grudnia 2018 roku (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się III sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
  16157c0568d42ed141ec68afbc49c9e0a7358921.jpg
  Miejski Zarząd Dróg informuje, że w najbliższy piątek, tj. 21 grudnia br. firma Eurovia przywróci ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Międzyrzeckiej pomiędzy ul. Dworcową i ul. Jana III Sobieskiego.
  a55ac216db54a681de1b0527dab5799abb18747a.jpg
  Polska przygotowuje się do finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20 w 2019 roku. Polski Związek Piłki Nożnej będzie w przyszłym roku obchodził setną rocznicę istnienia i w tym szczególnym dla polskiej piłki momencie odbędzie się w naszym kraju...
 • Seniorze, nie daj się oszukać!

  Bielscy policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi spotykają się z seniorami. Przestrzegają ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców oraz uczą jak nie dać się oszukać fałszywym wnuczkom i policjantom. Tłumaczą metody najbardziej popularnych sposobów działania przestępców oraz udzielają praktycznych porad, co robić w przypadku, gdy zadzwoni do nich oszust.

 • Już jutro akcja "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze"

  Bielscy policjanci włączyli się w akcję pn: „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Jej inicjatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach we współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu. Inicjatywa ma na celu przybliżenie zagadnień bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu drogowego, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowaniu bezpiecznych zachowań.

 • Zatrzymany za przemoc domową i narkotyki

  Nawet do 5 lat więzienia grozi 33-letniemu bielszczaninowi, który jest podejrzany o znęcanie się nad rodzicami oraz posiadanie środków odurzających. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu I w Bielsku-Białej po kolejnej awanturze, którą wszczął z bliskimi. Jest już po zarzutach. O jego dalszym losie rozstrzygnie dzisiaj prokuratura i sąd.

 • Zatrzymany z narkotykami dzień po dniu

  Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji zatrzymali 34-letniego bielszczanina, który jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Sprawca po raz pierwszy zatrzymany został w miniony piątek. W sobotę policjanci zatrzymali go po raz kolejny na gorącym uczynku posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Szukamy sprawcy napadu. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który napadł na stację paliw BP w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej 176 (przy Rondzie Niemena). Napastnik zrabował pieniądze w gotówce. Do zdarzenia doszło 29 października 2018 r. około 3.23 nad ranem. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • Szukamy sprawcy uszkodzenia biletomatu. Czy ktoś go rozpoznaje?

  Śledczy z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej poszukują mężczyzny, który poprzez uderzenie łokciem uszkodził automat do sprzedaży biletów przy ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. Do zdarzenia doszło 5 listopada 2018 r. około 23.09. Wizerunek sprawcy zarejestrowała kamera monitoringu. Publikujemy zdjęcia poszukiwanego mężczyzny, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego personaliów.

 • O bezpieczeństwie najmłodszych podczas imprez masowych

  Policjanci bielskiej komendy zajmujący się profilaktyką uczyli młodzież bezpiecznych zachowań podczas imprez masowych. Prelekcje z uczniami szkół podstawowych, odbyły się w ubiegły poniedziałek w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Karola Wojtyły oraz w Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach. Spotkanie zostało zorganizowane przez współpracujący z bielską komendą siatkarski klub sportowy BKS Profi Credit Bielsko-Biała oraz bielski WORD.

 • dd4eb50c9fdcc859960d2a1dd77fe199a963ac44.jpg
  W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie aż 9 nowych radiowozów, które zasilą flotę bielskiego garnizonu.