afc988aee098e28ffdb20c4fe79b2b4cbaa75e10.jpg
26 lutego 2019 roku (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się V sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
grafika
Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego informuje, że związku z wdrożeniem od 4 marca 2019 r. dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, tzw. e-dowodów, w najbliższym czasie przewidywane są pewne niedogodności związane...
 • Mistrzostwa Policji w narciarstwie alpejskim

  Już w piątek (1.03. br.) na stoku stacji narciarskiej "Zwardoń Ski" w Zwardoniu odbędą się „Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim”. Zawody organizowane są w ramach Kalendarza Imprez Sportowych Województwa Śląskiego na rok 2019. Zapraszamy do wzięcia udziału w sportowych zmaganiach!

 • Podsumowanie działań „Prędkość” na bielskich drogach

  Wczoraj na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 • Do aresztu za przemoc domową

  Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 43-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad partnerką i jej 16-letnim synem. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III w Bielsku-Białej. Jest już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za obecne czyny odpowie w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

 • 300cca094f17e92fef23b4266a951ddfcf3843fe.jpg
  Losowanie grup Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zakończone! Tymi, którzy zadecydowali o podziale drużyn byli goście specjalni wydarzenia: Bebeto, Fernando Couto oraz Andrzej Juskowiak i Marek Koźmiński.

  Aktualnie bardzo dużo kobiet ma twardy orzech do zgryzienia związany z wyborem prezentu dla mężczyzny. Ty również należysz do tej grupy? Szukałaś, szukałaś, ale cały czas nic sensownego nie znalazłaś? ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

  Mężczyźni wcale nie narzekają, jeśli otrzymują praktyczne prezenty. Co to może jednak dokładnie być? Na jakie elementy warto zwrócić swoją uwagę w trakcie wyboru podarunku?

  Skrzynka z narzędziami

  Nie brakuje facetów, którzy w swoim wolnym czasie lubią majsterkować. Sprawdzają działanie różnych przedmiotów, naprawiają rozmaite elementy itp. Po prostu spędzają sporo czasu w swoim prywatnym warsztacie. Jak wykorzystać taką wiedzę, jeśli Twój mężczyzna ma podobne zainteresowania? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na skrzynkę ze wszystkimi najważniejszymi narzędziami. Nie powinno tam zabraknąć żadnego pomocnego elementu, który przydaje się w prostych pracach naprawczych. Jakie składniki powinny tworzyć taką skrzynkę z narzędziami? Między innymi są to obcęgi, szczypce, rozmaite końcówki do śrubokrętów, przedłużacz, wkrętaki różnego typu itd. Jeśli nie do końca interesujesz się tym tematem, to zawsze możesz liczyć na pomoc konsultanta w sklepie online lub sprzedawcy w instytucji stacjonarnej. Taka osoba na pewno doradzi Ci, co powinna zawierać podstawowa skrzynka z narzędziami.

  Wielofunkcyjny scyzoryk

  Ciekawym rozwiązaniem jest także wielofunkcyjny scyzoryk. Twój mężczyzna ostatnio bardzo często narzekał na to, że nie posiada takiego elementu? W takim razie warto ten fakt wykorzystać. Zwłaszcza, że ceny za takie elementy wcale nie są takie duże, jak komuś może wydawać się w tym momencie. Na rynku jest spora rywalizacja - nie tylko biorąc pod uwagę sklepy stacjonarne, ale także instytucje online. Na skutek tego można liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. Jak wybrać dobry scyzoryk wielofunkcyjny?

  Najlepiej decydować się na produkty od fachowej firmy, która ma doświadczenie na rynku. Bardzo istotne jest to, aby wziąć pod uwagę oferowane funkcje. Dobry wielofunkcyjny scyzoryk powinien mieć między innymi nożyczki, kombinerki, mini piłę, szczypce, otwieracz do puszek itd. Tego typu prezenty dla mężczyzn zawsze wywołują pozytywną reakcję u solenizanta. Nic więc dziwnego, że są tak często wybierane przez kobiety dla swoich facetów.

  Gadżety związane z motoryzacją

  Nie brakuje mężczyzn, którzy traktują swoje samochody praktycznie tak, jak własne dzieci. Twój mąż, narzeczony, chłopak itp. też przywiązuje dużą uwagę do swojego pojazdu? W takim razie warto wybrać prezenty dla mężczyzn, które będą związane właśnie z motoryzacją. Wydatki wcale nie muszą być takie duże - można decydować się na coś drobnego. Jest to zawieszka do auta, oczyszczacz powietrza, kubek termiczny, który zawsze będzie pod jego ręką w trakcie długiej podróży itp. W sklepach internetowych lub stacjonarnych z takim asortymentem wyboru nie brakuje - warto zatem iść tym tropem, jeśli masz świadomość, że Twój mężczyzna naprawdę uwielbia samochody.

  Informacje dodatkowe

  Jeżeli nie masz pomysłu na prezent dla mężczyzny, sprawdź https://www.forhim.pl/ - dziesiątki ciekawych pomysłów

  Pomysły na praktyczne prezenty dla mężczyzn

 • Koniec ferii zimowych. Działania „Prędkość”

  To już ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Na drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi.

 • Bielscy policjanci pomogli odnaleźć zaginioną „Pchłę Szachrajkę”

  Kilka dni temu zaginęła bohaterka wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Do niecodziennego zdarzenia doszło w Bielsku-Białej, gdzie inscenizowane jest przedstawienie dla dzieci o małej i niesfornej bohaterce wiersza. Niestety tytułowa bohaterka zniknęła tuż przed premierą i szukało jej całe miasto. W poszukiwania zaangażowali się również mundurowi z bielskiej komendy, którzy pomogli ją odnaleźć.

 • 53e8f2f932217300500f999b332e249773e86007.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 09:00 dnia 22.02.2019 do godz. 11:30 dnia 22.02.2019 oblodzenia (stopień 1).
  Drukuj
  PDF

  Więcej…W dniach 18-20 lutego 2019 r. strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 i 2 w Bielsku-Białej w ramach realizacji planu doskonalenia zawodowego, brali udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa lodowego na terenie Gminnego Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie.

  Ćwiczenia zostały przeprowadzone dla każdej zmiany służbowej. Celem zajęć było przećwiczenie technik ratowniczych umożliwiających ewakuację z wody osób poszkodowanych przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek.

  Osobom, pod którymi załamał się lód, w wielu przypadkach są w stanie pomóc świadkowie zdarzenia. Jeśli zachowają szczególną ostrożność, mogą wykorzystać przedmioty znajdujące się pod ręką – np. szalik, długą grubą gałąź, kij hokejowy czy sanki. Wybierając się na zamarznięte akweny, przezornie warto wziąć ze sobą kolce lodowe, by w razie wypadku podjąć próby samoratowania. Za każdym razem świadkowie zdarzenia powinni jednak wezwać fachową pomoc – straż pożarną (telefon 112 lub 998).

  Drukuj
  PDF

  Więcej…Dziesięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj wieczorem pożar poddasza budynku mieszkalnego w Kaniowie. W wyniku pożaru ranny został 52-letni mężczyzna.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia, pożarem objęta była cała druga kondygnacja budynku, a pożar rozprzestrzeniał się na strych. Przez okna widoczny był ogień, a na zewnątrz wydobywały się kłęby dymu. Przed dojazdem na miejsce zdarzenia, lokatorzy opuścili budynek. Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu mediów oraz wprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych do budynku w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru.

 • Policyjny pies Dragon odwiedził przedszkolaków

  Policyjny przewodnik psa służbowego z bielskiej komendy, asp.szt. Dariusz Popadyniec wraz ze swoim czworonożnym partnerem – owczarkiem Dragonem - odwiedził dzieci z Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej.

 • Policjanci z drogówki łapią kierowców bez prawa jazdy

  Trwają działania "Bezpieczne Ferie 2019", których elementem są wzmożone kontrole uczestników ruchu drogowego. Aż dwóch kierowców, którzy kierowali pomimo cofnięcia im uprawnień, ujawnili ubiegłej doby policjanci z bielskiej drogówki.

 • Drukuj
  PDF

  Więcej…Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej odwiedzili we wtorek uczestników zimowiska zorganizowanego przez Dom Kultury Włókniarzy mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ulicy 1 Maja.

  Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo nie tylko podczas ferii, ale również podczas całej zimy i sezonu grzewczego. Strażacy przedstawili dzieciom zasady zachowania podczas zimowych zabaw, opowiedzieli co zrobić gdy załamie się lód, a także jak się zachować, gdy zauważymy tonącą osobę. W czasie zajęć dzieci mogły przymierzyć strażacki ekwipunek i poczuć się, jak prawdziwy ratownik. W trakcie spotkania rozdano opaski odblaskowe, dzięki czemu dzieci będą bardziej widoczne na drodze. W zajęciach uczestniczyło ponad 30 uczestników zimowiska.

 • Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

  Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Bezpieczny pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili ponad 40 wykroczeń, które popełnili kierujący oraz piesi.

 • Uwaga - nietrzeźwi kierujący!

  Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali w Rybarzowicach 29-letniego mężczyznę, który kierował volkswagenem, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą 2 lat więzienia.

 • Zatrzymany za rozbój. Grozi mu do 12 lat więzienia

  Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój. Napastnik zaatakował 62-latka. Dotkliwie go pobił i skradł gotówkę oraz dekoder. Śledczy odzyskali część zrabowanego mienia. Sprawca jest już po zarzutach. Pszczyński sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi mu do 12 lat za kratami.

 • Leczenie zębów u dzieci nie jest proste, zwłaszcza dla rodziców. Dzieci często boją się stomatologa, a ból zęba sprawia, że cały czas marudzą. Wizyta u dentysty jest konieczna. Należy przede wszystkim wybrać dentystę dla dzieci, który wie, jak postępować z maluchami.

  Wizyta u stomatologa dziecięcego – zawsze wywołuje stres

  Stres związany z wizytą u dentysty jest zupełnie normalny. Każde dziecko czuje obawę przed spotkaniem z obca osobą, która dodatkowo będzie dotykała jego ciała i ingerowała w jego prywatną przestrzeń – nikt tego przecież nie lubi! Dlatego malucha trzeba zrozumieć – dobry stomatolog dziecięcy na pewno szybko przekona do siebie dziecko, jednak rola rodziców w procesie oswajania malucha z nowymi, trudnymi sytuacjami jest niebagatelna. Przede wszystkim, rodzice wizytę u dentysty powinni traktować zupełnie normalnie, tak jak wizytę u lekarza rodzinnego. Dzieci często czują, kiedy rodzice sami boją się dentysty, a strach bardzo szybko się udziela. Nie wolno dzieci też straszyć, opowiadając historię sprzed lat o dentystach. Często rodzice, chcąc pocieszyć dzieci, opowiadają jak to strasznie u dentysty było kiedyś, a dziś jest zupełnie inaczej. Niestety, w głowie dziecka pozostają tylko obrazy tego „jak dawniej było źle” i pojawia się stres i obawa przed lekarzem, które mogą pozostać już do końca życia. Oczywiście, rodzice powinni wyjaśnić dziecku do jakiego lekarza pójdą, jak będzie wyglądał. Powinni opisać gabinet, fotel dentystyczny oraz przytoczyć, jak może wyglądać cała wizyta. Wtedy dziecko będzie przygotowane, a nawet zaciekawione tym, co ma nastąpić.

  Stomatolog dziecięcy – otoczenie jest ważne!

  Dzieci lubią kiedy jest kolorowo, zabawnie i sympatycznie. Lubią, kiedy dorośli się uśmiechają, kiedy panuje miła atmosfera. Lubią tez bajki, kredki i zabawy. Rodzice z kolei lubią, kiedy jest fachowo i profesjonalnie. Wszystko to da się połączyć i wiele nowoczesnych klinik stomatologicznych tak właśnie zrobiło: połączyło to co lubią dzieci z tym, czego oczekują dorośli. Dziś jest wiele gabinetów stomatologicznych dla dzieci, w którym panuje fantastyczna atmosfera, a stomatolog dziecięcy to osoba wykwalifikowana i profesjonalna.

  Stomatolog dziecięcy – jak znaleźć najlepszego

  Co powinien oferować dobry gabinet stomatologiczny dla dzieci? Może zaoferować bardzo dużo! Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na poczekalnię. Czekanie na wizytę jest dla dziecka stresujące. Poczekalnia powinna być kolorowa, powinien znajdować się na niej także kącik zabaw, telewizor z bajkami czy też miejsce do rysowania. Gabinet również powinien być przyjemny. Niejeden stomatolog dziecięcy montuje w swoim gabinecie monitor lub inne urządzenie, na którym dziecko może oglądać bajki podczas leczenia czy przeglądu zębów. Niektórzy stomatolodzy dziecięcy dają dziecku również pamiątki po wizycie, odznaczenia dla dzielnego pacjenta lub lizaki. To wszystko sprawi, że dziecku gabinet stomatologiczny będzie się dobrze kojarzył.

  Dobry stomatolog dziecięcy oferuje szeroką gamę usług

  Wybierając gabinet stomatologiczny nie warto kierować się tym, ze jest blisko domu lub ceną. Najważniejsza jest fachowość i usługi. Co zrobisz, jeżeli okaże się, że dziecku potrzebny jest aparat lub podcięcie wędzidełka? Narazisz dziecko na niepotrzebny stres szukając innego miejsca? Najlepiej zatem znaleźć od razu takie, w którym wykonywany jest szeroki zakres usług: leczenie zębów mlecznych i stałych, dobrej jakości znieczulenie, również żelami znieczulającymi, podcięcie wędzidełka ze znieczuleniem, lakowanie, konsultacje ortodontyczne, aparaty zdejmowane i stałe.

  W poszukiwaniu najlepszego stomatologa dziecięcego, warto posłużyć się Internetem. Można w nim znaleźć wiele opinii na temat placówek i poszczególnych lekarzy stomatologów. Mogą one okazać się niezwykle pomocne! Warto także zapytać znajomych, którzy maja małe dzieci – być może znają godnych polecenia stomatologów dziecięcych.

  abde8a53bd3d6164f171628d8fe8a4c7fe3fabfa.jpg
  Bebeto i Fernando Couto, legendy FIFA, zadecydują o losie 24 drużyn uczestniczących w finałach Mistrzostw Świata FIFA U-20.
 • TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

  Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Truck&Bus, prowadzone dzisiaj przez policjantów w całej Polsce, mają na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.