• Sklepowy złodziej w rękach policjantów

  Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej i pracownicy ochrony zatrzymali 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież. Łupem sprawcy padły artykuły spożywcze o wartości blisko 1400 zł. Zatrzymany jest już po zarzutach. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Groził policjantowi w czasie pasterki

  Jeden z uczestników pasterki zakłócił przebieg nocnej mszy w Wigilię Bożego Narodzenia. Do zdarzenia doszło w kościele w Ligocie. 38-letni mężczyzna zauważył policjanta, który kilka dni wcześniej podejmował wobec niego interwencję. Nietrzeźwy uczestnik nabożeństwa groził stróżowi prawa śmiercią. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Czechowic-Dziedzic. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • 54-latek zaatakował nożem partnerkę i sąsiada

  Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem swoją partnerkę i sąsiada. Napastnik ranił ofiary w okolice szyi. Teraz za przestępstwa te może trafić za kraty na najbliższe 5 lat. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokuratura i sąd.

 • Odpowie za przemoc domową i atak na policjantów

  Policyjny dozór i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego – to środki zapobiegawcze, które zastosował dzisiaj prokurator wobec 22-latka, podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją partnerką oraz znieważenie stróżów prawa i naruszenie ich nietykalności cielesnej. Awanturnik został zatrzymany przez policjantów z komisariatu II. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

 • Bielscy strażnicy pomogą uruchomić samochód.

  Funkcjonariusze bielskiej Straży Miejskiej kolejną już zimę oferują bezpłatną pomoc w uruchomieniu pojazdu, którego akumulator odmówił posłuszeństwa.

 • Działania Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie

  Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas wzmożonego ruchu. Okres, gdy wiele osób wyjeżdża by wypocząć lub spotkać się z rodzinami. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 21-26 grudnia 2018 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania pn. Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie.

 • Tymczasowy areszt za przemoc domową

  Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu IV w Bielsku-Białej. 49-letni bielszczanin podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Potrącenie na przejściu dla pieszych. Apelujemy o ostrożną jazdę!

  Groźnie wyglądało potrącenie 78-letniej kobiety, do którego doszło w sobotę (22 grudnia) tuż przed 9.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bielsku-Białej przy ul. Mazańcowickiej. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z drogówki ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 • Dzielnicowi spełniają marzenia

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej dołączyli do grona darczyńców i wspomogli podopiecznych Fundacji Aktywności Społecznej „Złote Łany” w ramach akcji niesienia „Świątecznej Pomocy”. Pracownicy fundacji i policjanci zebrali artykuły niezbędne dla rodzin, które tej pomocy szczególnie potrzebują. Mundurowi, jak co roku, nie zapomnieli także o Dawidzie i Michale – podopiecznych fundacji, którzy marzą, by założyć policyjne mundury.

 • Udana sprzedaż przez telefon gwarantuje zwiększenie przychodów firmy i budowanie jej pozytywnego wizerunku. Jest to fakt, który jednak w ostatnich latach został nieco przytłumiony – przede wszystkim w wyniku nieudanej polityki wielu firm, a także znacznego rozwoju marketingu internetowego, który przejął wiele dziedzin i zachęcił do siebie całą masę przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje dobrze przemyślany i wdrożony system call center wciąż działa i jest skuteczny, dlatego też zdecydowanie warto zastanowić się nad jego wdrożeniem do swojego przedsiębiorstwa.

  System call center – o czym mowa?

  Mówimy tutaj o szeregu różnego rodzaju rozwiązań, które mają przybliżyć przedsiębiorstwo do świadczenia wysokiej jakości usług przy wykorzystaniu komunikacji telefonicznej – zarówno rozmów, jak i wiadomości SMS. W skład takiego systemu wchodzą zarówno oprogramowanie call center, jak również nowoczesne technologie, wśród których dominują oczywiście sprzęty teleinformatyczne – od central telefonicznych i serwerów, aż do telefonów VOIP czy zestawów słuchawkowych. To właśnie rodzaj sprzętów i programów, a także dopasowanie ich do bieżących potrzeb, a także celów przedsiębiorstwa jest najważniejsze i warunkuje to, czy przedsiębiorstwo osiągnie sukces w danej dziedzinie.

  Aby stworzyć doskonały system call center, który znajdziesz np. na stronie https://www.axium.pl/nasza-oferta/system-call-center, niezbędne jest przede wszystkim rozpoznanie potrzeb przedsiębiorstwa oraz jego możliwości. Wybór określonych rozwiązań powinien wynikać z długofalowej polityki firmy i opierać się na sprawdzonym zespole handlowców lub konsultantów, bez których żaden, nawet najlepszy system nie zadziała.

  jak działa system call center

  Komu potrzebny będzie system call center?

  Oczywiście wszystkim tym przedsiębiorstwom, które dążą do rozwoju. Warto jednak dodać, że system call centre to rozwiązanie, które dedykowane jest określonym rodzajom działalności – przede wszystkim tym, które całość albo pewną, całkiem dużą część działań, poświęcają kontaktom z klientem. Kontakt ten może być przeprowadzany z wielu różnych powodów, do których najczęściej należą:

  • sprzedaż przez telefon,
  • pozyskiwanie nowych klientów,
  • dbanie o relacje z aktualnymi klientami,
  • obsługa klienta,
  • obsługa posprzedażowa,
  • obsługa reklamacyjna,
  • przeprowadzanie ankiet.

  I wiele, wiele innych. Z nowoczesnych systemów mogą korzystać zarówno typowe firmy call center, jak również przedsiębiorstwa usługowe czy oferujące swoim klientom produkty. Nie ma tutaj większych ograniczeń, ponieważ system callcenter łatwo jest dostosować do konkretnych potrzeb i celów.

  Dlaczego systemy call center wciąż są skuteczne?

  Po pierwsze dlatego, że stanowią połączenie nowoczesnych technologii oraz wysokiej jakości oprogramowania. Decydując się więc na system call center, masz pewność tego, że otrzymasz w jego składzie nowoczesne telefony VOIP, które pozwolą Ci na znaczne usprawnienie i podwyższenie jakości kontaktu z klientami, a także wszelkie narzędzia do ich skutecznej obsługi. Oddana Ci do dyspozycji zostanie funkcjonalna centrala telefoniczna, dzięki której przekierujesz rozmowy, stworzysz nowe numery dla swoich pracowników i tym samym zadbasz o doskonałą komunikację – nie tylko zewnętrzna, ale również tą wewnątrz Twojej firmy, między pracownikami.

  System call center pozwoli Ci zaoszczędzić, ponieważ podłączysz swoje telefony do Internetu i to za jego pośrednictwem wykonywać będziesz połączenia. Jest to rozwiązanie dużo bardziej korzystne nie tylko z ekonomicznego, ale również praktycznego punktu widzenia – nie potrzeba podpisywać wielu umów, na wiele telefonów i wybierać między usługami operatorów, a przy tym obawiać się kruczków prawnych. Co więcej – systemy call center dają komfort pracy Twoim pracownikom, ponieważ możesz zaopatrzyć ich w wygodne i funkcjonalne oprogramowanie call center, a także nowoczesne zestawy słuchawkowe, dzięki którym nawet wielogodzinny kontakt z klientami nie wywoła u nich uczucia dyskomfortu.

  Warto więc porównać kilka ofert i wybrać taki system, który spełni Twoje oczekiwania!

  fcf4b9fc169aedf8abd0c932ccfdab5bb9a604d6.jpg
  W czwartek w Bielsku-Białej pojawił się kolejny świąteczny element. U zbiegu ulic Wzgórze i Władysława Orkana stanęła szopka bożonarodzeniowa. To zapowiadana wcześniej niespodzianka przygotowana dla mieszkańców oraz turystów...
  3be88dc9ab5e797807fe4eb1320d1b1f9307ff8b.jpg
  Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Bielska-Białej! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Państwo najserdeczniejsze życzenia wszelkich błogosławieństw.
  aed4bc26d4cec6f2f2595d78383905bd4b6b74da.jpg
  22 grudnia rusza sezon zimowy w Bielsko-Bialskim Ośrodku Rekreacyjno-Narciarskim „Dębowiec”. Ceny karnetów pozostają na dotychczasowym poziomie:
  c605635e4631ae39e09c8e76705bdd0256b0456f.jpg
  Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie, informuje o możliwości wystąpienia od godz. 20:00 dnia 21.12.2018 do godz. 06:00 dnia 22.12.2018 silnego wiatru (stopień 1).
  14613173e39eb52428b6348fe59dd83f40d6d43a.jpg
  W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie czwartkowego wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego ČSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej.
  Drukuj
  PDF

  W miniony poniedziałek strażacy zostali wezwani przez mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Goleszowskiej w Bielsku-Białej, gdzie załączył się domowy czujnik czadu.

  Niestety dotarcie do zdarzenia było niemożliwe, ze względu na zaparkowane samochody przy jednym z bloków. Koniecznym było wezwanie patrolu policji, który ustalał właścicieli pojazdów, a strażacy udali się pieszo do miejsca zdarzenia.

  Po dotarciu do mieszkania okazało się, że w jednym z lokali mieszkalnych włączył się czujnik CO. Właściciel przewietrzył mieszkanie oraz wyszedł na zewnątrz, nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu mieszkania oraz sprawdzenia przyrządami pomiarowymi pomieszczeń, nie wykryto obecności tlenku węgla.

  Drukuj
  PDF

  Więcej…Minionej doby strażacy byli wzywani trzykrotnie do pożarów sadzy w kominie.

  Przed godz. 15 paliły się sadze w budynku mieszkalnym w Międzyrzeczu Górnym. Działania zastępów w pierwszej kolejności polegały na wygaszeniu pieca oraz strąceniu sadzy w kominie. Palącą się sadze wybrano i przelano na zewnątrz budynku. Następnie sprawdzono mieszkanie na obecność tlenku węgla przy pomocy dwóch urządzeń- wynik 0ppm.

  O początku sezonu grzewczego, czyli od 1 października Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała już 44 pożary w budynkach mieszkalnych, w których przyczyną zdarzenia była nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe.

  Drukuj
  PDF

  Więcej…18 grudnia 2018 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski spotkał się ze strażakami, którzy byli zaangażowani w zabezpieczanie 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

  Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości komendantowi głównemu PSP złożył st. bryg. Bogdan Jędrocha, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

  Komendant główny PSP w swoim wystąpieniu podkreślił, że Państwowa Straż Pożarna po raz kolejny udowodniła, że jest służbą profesjonalną oraz sprawną w działaniu. Zarówno na etapie planowania zabezpieczenia szczytu, jak i podczas jego trwania o czym przekonał się osobiście w trakcie dwóch swoich wizytacji. Z satysfakcją podkreślił, iż to nie tylko jego ocena, gdyż bardzo wysoką notę wystawili naszej formacji również przedstawiciele ONZ.

 • Dzieci kolorowały Sznupka, żeby ustanowić rekord Polski

  Dzieci z bielskich szkół i przedszkoli wspólnie kolorowały Sznupka - policyjną maskotkę. Akcja zorganizowana została w ramach kampanii śląskiej Policji oraz zawierciańskiego Centrum Rozwoju Lokalnego „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Skierowana była do przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych. Akcja miała na celu przybliżenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zagadnień bezpieczeństwa, kwestii związanych z używaniem odblasków, a także propagowanie bezpiecznych zachowań.

 • Okradała klientów klubu fitness

  Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali kobietę, która okradała klientów jednego z bielskich klubów fitness. 20-latka włamywała się do szafek w szatniach. Ustalono, że okradła 10 klientów, a jej łupem padło blisko 2 tysiące zł. Skradła też warty ponad 3 tys. zł telefon komórkowy. Śledczy odzyskali część zrabowanego mienia. Za przestępstwa te grozi jej teraz do 10 lat więzienia.