a4990500527bd6cf786ca2805690cb05cddfabed.jpg
1 marca 2019 r. - na zaproszenie Piotra Kuczery, Prezydenta Rybnika, Zastępcy Przewodniczącego Związku - w Rybniku odbyła się XLV sesja Zgromadzenia Ogólnego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów (regionalnej organizacji samorządu lokalnego...
Drukuj
PDF

Więcej…W ostatnim czasie reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej w piłce siatkowej oraz piłce nożnej odniosła kolejne sukcesy sportowe.

W dniu 23 lutego 2019 r. odbył się turniej służb mundurowych w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie w hali sportowej szkoły podstawowej w Górkach Wielkich. Do rozgrywek, które integrują środowisko mundurowych, zgłosiło się 8 drużyn.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach, systemem 'każdy z każdym' w grupie. W finałowym spotkaniu zmierzyły się drużyny Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej z drużyną Zakładu Karnego w Cieszynie - Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej. Oba te zespoły grały już ze sobą o najwyższą stawkę w listopadzie 2018r. podczas Turnieju Służb Mundurowych w Piłkę Siatkową o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, wówczas bielscy strażacy pokonali drużynę zakładu karnego O:2. Tym razem po zaciętym meczu finałowym zwyciężyli funkcjonariusze Służby Więziennej 2:0 (21:19, 21:18) i bielscy strażacy zajęli drugie miejsce w turnieju.

 • Konkurs „Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze”

  „Kochaj życie-nie zostawiaj go na drodze" - to tytuł konkursu, adresowanego do uczniów szkół licealnych oraz uczestników kół zainteresowań o profilu fotograficznym oraz miejskich i gminnych ośrodków kultury. Tematem przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Konkurs przygotował Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Kuratorium Oświaty, TVP-3 Oddziałem w Katowicach oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach.

 • Policyjne działania "SMOG"

  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska np. poprzez nadmierne zadymienie z układu wydechowego.

 • Tymczasowy areszt za przemoc domową

  Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu IV w Bielsku-Białej. 42-letni bielszczanin podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

 • Policjanci udaremnili kradzież maszyny wartej 100 tys. złotych

  Policjanci z Kobiernic zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież maszyny do obsługi ścinki drewna o wartości 100 tysięcy złotych. Mundurowi wspólnie z policjantami z wydziału ruchu drogowego odzyskali skradziony pojazd. W czasie przeszukania jednego ze sprawców znaleźli dodatkowo narkotyki. Za przestępstwa te zatrzymanym grozi teraz do 5 lat więzienia.

 • Projektor LED to urządzenie wykorzystujące diody elektroluminescencyjne zamiast standardowej lampy halogenowej, co niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki wysokiej funkcjonalności, może być stosowany zarówno do użytku domowego, jak i w biznesie, jako niezawodny sprzęt do pokazywania prezentacji i innego typu materiałów na konferencjach i spotkaniach. Jakie zalety mają modele tego typu?

  Projektor LED – jaką ma przewagę nad standardowymi urządzeniami?

  Sprzęt audiowizualny jest niezastąpionym wyposażeniem sal konferencyjnych i bardzo często wykorzystuje się go w biznesie. Jest jednak popularny również wśród prywatnych użytkowników, pragnących zapewnić sobie lepsze wrażenia z oglądania filmów czy grania w gry video. Projektor LED to nowoczesne rozwiązanie, mające przewagę pod wieloma względami od modeli tradycyjnych, wykorzystujących lampy halogenowe. Jakie są najważniejsze dla użytkowników różnice?

  • Żywotność diod elektroluminescencyjnych – standardowe lampy halogenowe posiadają wytrzymałość w granicach 1000 do 5000 godzin, podczas gdy diody LED osiągają wynik od 10 000 do 20 000 godzin. Różnica jest ogromna i ma duże znaczenie dla kosztów konserwacji urządzenia, co sprawia, że projektor LED jest rozwiązaniem bardziej opłacalnym i tańszym w utrzymaniu.
  • Oszczędność energii – diody elektroluminescencyjne pobierają znacznie mniej prądu, niż tradycyjne rozwiązania, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną całego urządzenia. Ta kwestia również przekłada się na niższe koszty utrzymania, ma także wpływ na dłuższy czas pracy urządzenia w trybie bezprzewodowym, np. w podróży czy na świeżym powietrzu. Projektory LED są w efekcie bardziej przyjazne dla środowiska, niż inne rozwiązania tego typu.
  • Wyższa funkcjonalność – urządzenia wyposażone w diody elektroluminescencyjne nie muszą się rozgrzewać, aby zapewnić lepszą jasność obrazu – są gotowe już w kilka sekund po włączeniu, dzięki czemu są rozwiązaniem o wiele bardziej funkcjonalnym od tradycyjnych. Ma to znaczenie nie tylko podczas projekcji, ale i po jej zakończeniu – nie trzeba bowiem chłodzić urządzenia przed jego schowaniem, przez cały czas pracy utrzymuje ono temperaturę na podobnym poziomie.
  • Niewielkie rozmiary – ze względu na zastosowanie niewielkich diod, projektory LED mogą być mniejsze, niż tradycyjne urządzenia. Pozwala to na łatwiejszy transport i przechowywanie, a także umożliwia prostą instalację w dowolnym miejscu – również na świeżym powietrzu.

  Jakie technologie projekcji wykorzystuje się w projektorach LED?

  Ponieważ projektory LED mają określone wyłącznie źródło światła, którym są diody luminescencyjne zastosowane zamiast tradycyjnych lamp halogenowych, występują w różnych typach, jeśli chodzi o technologie projekcji. Można spotkać urządzenia działające przy wykorzystaniu technologii:

  • LCD (liquid-crystal display), wykorzystującej ciekłe kryształy, ulegające polaryzacji pod wpływem energii elektrycznej, indukowanej za pomocą światła (w tym przypadku diod LED),
  • DLP (digital light processing), czyli cyfrowe przetwarzanie światła, oparte na optycznych mikroukładach elektromechanicznych, wykorzystujących tysiące mikroluster, które rozpraszają lub odbijają światło,
  • LCOS (liquid crystal on silicon), w której wykorzystane są zarówno ciekłe kryształy, jak i lustra.

  Projektor LED – wydajne urządzenie w niskiej cenie

  Projektor LED to idealne połączenie funkcjonalności i długiej żywotności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych diod elektroluminescencyjnych, zużywa niewielką ilość energii, a przy tym może służyć 5 razy dłużej, niż urządzenie z tradycyjną lampą. Posiada niewielkie rozmiary, dzięki którym można z łatwością korzystać z niego w podróży oraz zainstalować go w dowolnym miejscu. Niskie koszty utrzymania i atrakcyjna cena modeli LED sprawia, że jest to rozwiązanie dla każdego, sprawdzające się świetnie w użytku biurowym, jak i domowym.

  Projektor LED – nowoczesne rozwiązanie dla biznesu i nie tylko

  Tysiące osób każdego dnia, wykonując swoją pracę obsługuje przez wiele godzin rozmowy w firmach call center, czy też biurach obsługi klienta. W tym czasie zmaga się wieloma utrudnieniami jakie stają na ich drodze – stres, niemili klienci, niewygodne stanowiska pracy i panujący wokół hałas, który nie pozwala się dostatecznie skupić. Wszystkie z tych problemów to niekiedy kwestia przyzwyczajenia bądź małych interwencji szefostwa, ostatni z nich natomiast, sprawnie wyeliminuje noise cancelling headset.

  Noise cancelling headset – sposoby na radzenie sobie z hałasem w biurze

  Z hałasem w biurze, można tak naprawdę radzić sobie na różne sposoby. Wszystkie z nich mają swoje wady i zalety, które warto wcześniej rozpatrzyć. Najlepiej jest zorientować się, który z nich będzie najskuteczniejszy, bowiem w różnych warunkach dane rozwiązania mogą przynosić zróżnicowane efekty. Można np. zdecydować się na noise cancelling headset lub też wypróbować słuchawki z odpowiednią konstrukcją, które pomogą odizolować hałas.

  Redukcja szumów – pasywna i aktywna

  Większość modeli słuchawek dostępnych na rynku, posiada pasywny system redukcji hałasu, chociaż zdarza się, że może nie być go w ogóle. Nie w każdym przypadku jest to najtańsze i najprostsze rozwiązanie, natomiast często można to w ten sposób rozumieć. Cała konstrukcja słuchawek, które posiadają pasywne wyciszenie, najczęściej będzie nieco cięższa. Wynika to głównie z tego, że urządzenia te posiadają dodatkowe warstwy, odpowiedzialne za absorbowanie fal dźwiękowych, a mogą być to chociażby bardzo gęste pianki. Istotne będą też tworzywa, które służą jako wykończenie słuchawek. Jeżeli postawimy na sprzęt, który nauszniki wykonane ma ze skóry, możemy mieć pewność, że lepiej poradzi on sobie z separowaniem odgłosów z zewnętrz. Welurowe będą pod tym względem zdecydowanie gorsze, natomiast zapewnią lepszą wentylację, a co za tym idzie wyższy komfort.

  Najlepszy noise cancelling headset w wersji pasywnej, potrafi poradzić sobie z natężeniem dźwięku, który dociera do słuchu o 15-20 dB. Są to zazwyczaj jedynie wyższe częstotliwości, natomiast osoby, którym hałas chociażby w biurze nie jest obcy, mogą dostrzec, że takie rozwiązanie nie będzie dostateczne. Wówczas, warto sięgnąć po słuchawki, które zagwarantują aktywne tłumienie hałasu.

  Zasada działania aktywnej redukcji hałasu nie jest wysoce skomplikowana. Systemy, które są w takich słuchawkach zainstalowane, najpierw analizują fale otoczenia, które docierają do uszu, a następnie generują przesunięte w fazie o 180 stopni, ale o identycznej częstotliwości i amplitudzie. Dochodzi w tym momencie do zjawiska zwanego interferencją fal. Polega ono na superpozycji, czyli wzajemnemu znoszeniu się i wygaszaniu niepożądanych.

  Nie zawsze jest jednak tak, że owa redukcja zapewnia nam pełne odizolowanie od hałasów. Istnieje wiele czynników, które można zaobserwować poza laboratoriami badawczymi, a one także wymagają uwzględnienia. Projektanci takich systemów, wciąż mogą wykazać się tworząc nowe rozwiązania, ponieważ nie doczekaliśmy się jeszcze maksymalnie skutecznej redukcji szumów. Dodatkowo, trzeba pamiętać, że noise cancelling headset po uruchomieniu specjalnego systemu aktywnego wyciszenia może generować nieco obniżoną jakość dźwięku.

  Zamknięta konstrukcja

  Z hałasem otoczenia można radzić sobie też sobie w manualny sposób, stosując w słuchawkach odpowiednią konstrukcję, która zamykając szczelnie uszy użytkownika, nie dopuści do jego słuchu niepożądanych odgłosów.

  Faktycznie, jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, natomiast niesie za sobą pewne ryzyko, szczególnie kiedy dany model jest użytkowany nieustannie przez wiele godzin. Z uwagi, na skoncentrowane fale dźwiękowe, kierowane bezpośrednio do uszu użytkownika, istnieje ryzyko uszkodzenia słuchu. Nie oznacza to, że nie można temu przeciwdziałać, wystarczy dbać o regulację głośności i robić systematyczne przerwy. Jest to też ważne, ponieważ zamknięta konstrukcja, nie gwarantuje odpowiedniej wentylacji.

 • Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim

  Na stoku stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” w Zwardoniu odbyły się IV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach wzięło udział blisko 200 narciarzy. Po zakończeniu zaciętej rywalizacji, puchary, medale i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczał Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji mł. insp. Piotr Kulesza wspólnie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrem Kucią, którym towarzyszyli zaproszenie goście.

 • Policjanci zlikwidowali plantację marihuany i przejęli narkotyki warte 50 tys. zł

  Policjanci z referatu antynarkotykowego wspólnie z mundurowymi z wydziałów prewencji i ruchu drogowego bielskiej komendy zlikwidowali plantację marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli 47 krzaków konopi indyjskich, z których można było uzyskać ponad kilogram gotowego narkotyku oraz blisko 700 porcji gotowego suszu marihuany. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na około 50 tysięcy zł. Zatrzymanemu 21-latkowi oraz jego 19-letniej wspólniczce grozi do 8 lat więzienia.

 • Do aresztu za przemoc domową

  Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 43-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad krewnymi. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu III w Bielsku-Białej. Jest już po zarzutach. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Nie osiągasz pożądanych rezultatów SEO? Czy publikujesz świetnie treści, reklamujesz swoją witrynę i oferujesz doskonałe produkty lub usługi, ale wciąż nie jesteś zadowolony z ruchu organicznego? Być może będzie konieczne przeprowadzenie audytu SEO.

  Audyty SEO są jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie, dlaczego Twoja witryna nie jest doceniana przez wyszukiwarki.

  Czym są audyty SEO?

  Ważne jest, aby zrozumieć, czym jest audyt SEO i jakie ma korzyści. To metoda oceny, w jaki sposób witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Jeśli nie chcesz wykonać go samodzielnie, zawsze możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego konsultanta lub agencji SEO. Audyt poprawi pozycję strony w Internecie. Zwiększy ruch organiczny. Wyszukiwarka Google doceni bardziej Twoją witrynę.

  Oferta może uwzględniać regularne przeprowadzanie audytów SEO, ponieważ to, co jest skuteczne teraz, może nie działać za kilka miesięcy. Większość profesjonalnych konsultantów SEO twierdzi, że należy je przeprowadzać przynajmniej co 6 miesięcy. Przed przeprowadzeniem audytu ważne jest, aby określić jego celu. Jednym z popularnych celów jest optymalizacja stron.

  Możesz określić, jakie czynniki mają pierwszeństwo w sprawdzaniu witryny. Jeśli na przykład strona firmy nie ładuje się zbyt szybko, jak chcesz, skup się najpierw na zoptymalizowaniu szybkości strony, a dopiero później na innych kwestiach. Sprawdź, co agencja może zrobić w ramach audytu SEO. Może nawiązać współpracę z klientami z różnych miast z całej Polski, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań.

  Dokładne sprawdzanie stron internetowych

  Zduplikowana zawartość może zaszkodzić strategii SEO. Chociaż wyszukiwarka Google nie karze bezpośrednio stron, które mają zduplikowane treści, bardziej docenia witryny ze zróżnicowaną treścią. Pozycjonowanie stron Kraków jest powiązane z contentem. Oznacza to, że witryna z oryginalnymi treściami zajmie wyższą pozycję niż ta z powielonymi artykułami. Dlatego upewnij się, że Twoje teksty nie są plagiatem.

  Przy wybieraniu doświadczonej agencji SEO możesz wziąć pod uwagę różne źródła. Jednym z nich jest ranking firm. Możesz zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z kluczowych aspektów jest cena. Dobra firma może wyceniać tanio usługi. Zapytaj o wycenę poszczególnych usług.

  Właściwa optymalizacja stron

  Szybkość stron internetowych stała się ogromnym czynnikiem w utrzymywaniu dobrej pozycji w rankingu w ostatnich latach. Czas ładowania nie powinien być dłuższy niż 2-3 sekundy, aby zniechęcić potencjalnych klientów. Wybierz agencję, której działania będą profesjonalne. Narzędzie PageSpeed Google pomaga w ustaleniu, czy strona ładuje się wystarczająco szybko, a także dostarcza istotnych wskazówek dotyczących prędkości.

  Przydatne jest również Google Analytics. Ułatwia identyfikację podstron, które mają problemy z szybkością. Google niedawno zaczął używać algorytmu, który najpierw indeksuje mobilne wersje stron internetowych. Dlatego sprawdź, czy Twoja witryna jest responsywna, czyli przeznaczona do urządzeń mobilnych. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, możesz skorzystać z wielu przydatnych narzędzi, np. proponowane przez Google.

  Skuteczne badanie słów kluczowych.

  Jeśli nie optymalizujesz obecnej i nowej treści pod kątem słów kluczowych, które wpisują użytkownicy, Twoja strona nie znajdzie się wysoko w wyniku wyszukiwania. Badanie słów kluczowych jest niezwykle istotne. Działania SEO będą skuteczne, jeśli obejmują również sprawdzanie słów i fraz kluczowych.

  Efektywne linki

  Tytuły i meta tagi są niezwykle ważnym elementem pozycjonowanie strony. Czytelnicy chętnie je czytają, aby sprawdzić wstępne informacji znajdujące się na stronach, zanim klikną linki.

  Jeśli nie widzą tego, czego szukają w meta tytule i meta opisie, nie będą klikać na tą witrynę. Ta dwa elementy pozwolą Ci się odróżnić od konkurencji. Meta tytuł jest ważnym czynnikiem wpływającym na pozycję w rankingu. Z kolei meta opisy wpływają na kliknięcia. Odpowiednie słowa kluczowe są tutaj wyróżnione. Zwracaj uwagę na linkowanie. Wtedy zwiększysz ruch organiczny.Używaj trafnych słów i fraz kluczowych w tytułach i opisach. Postaraj się, aby opis zawierał do 160 znaków, w przeciwnym razie Google go skróci. Link building jest ważnym elementem pozycjonowanie stron. Tytuły powinny być krótkie i możliwie jak najbardziej konkretne.

  Jakie są zalety audytów SEO przeprowadzanych przez agencję do pozycjonowania stron w Krakowie?

  a55b73ef49f5f1e2c88cf28913062642f0eae488.jpg
  Spółka ZIAD Bielsko-Biała S.A. – operator ośrodka narciarskiego „Dębowiec” - od 1 marca do końca sezonu zimowego wprowadza promocyjne ceny karnetów.
 • „Cyberprzestrzeń - współczesne zagrożenia” w kampanii społecznej „Moje Bezpieczne(?) Dziecko”

  Wydział Prewencji KWP w Katowicach, przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis”, od 2016 realizuje kampanię społeczną „Moje Bezpieczne(?) Dziecko”, kierowaną do nauczycieli i opiekunów prawnych, a następnie za ich pośrednictwem do dzieci. Jej zasadniczym celem jest ograniczenie najpoważniejszych zagrożeń dla najmłodszych ze strony osób dorosłych. W tym roku rozszerzono ją o kolejny obszar, jakim jest powszechna obecność cyberprzestrzeni w praktycznie każdej sferze życia i związane z nią zagrożenia dla dzieci w wieku szkolnym.

 • Zostań jednym z nas! Wstąp w szeregi Policji

  Jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w Policji? Czy praca w Policji jest niebezpieczna? Czy nabór trwa cały rok? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiadali dzisiaj policjanci, którzy spotkali się uczniami klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej. Kadetów przywitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk. Szef bielskiego garnizonu zachęcał młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

 • 68bf67f38364d376f949dc738c28411ef60c3663.jpg
  Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej po raz drugi w historii została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem dla najaktywniejszych instytucji zaangażowanych w realizację 15. edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości 2018...
  d8bb22b879119f70d1d6ee9141fd24d856f1e396.jpg
  Oddział Noworodkowy w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej wzbogacił się o kolejny sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
 • Międzynarodowe szkolenie przewodników psów służbowych

  Przewodnicy psów służbowych z garnizonu bielskiego i Policji czeskiej w Karvinie wraz z psami służbowymi szkolili się wczoraj w Wiśle Małej. Czworonożni funkcjonariusze ćwiczyli między innymi tropienie, przeszukanie terenu za osobami zaginionymi oraz elementy z zakresu obrony przewodnika i pościgu za sprawcami przestępstw. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

 • Wicemistrzowski tytuł policyjnej judoczki

  Z zawodu policjantka z zamiłowania judoczka. Z powodzeniem łączy obowiązki służbowe z życiową pasją, jaką jest rywalizacja na macie. Sierżant sztabowy Monika Janos, bielska policjantka na co dzień pełniąca obowiązki pełnomocniczki do spraw ochrony informacji niejawnych, wywalczyła II miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo, które odbyły się dzisiaj w Katowicach.

 • 26 lutego 1925 roku - powołanie Policji Kobiecej

  W tym roku obchodzimy setną rocznicę powstania Policji Państwowej. Nie każdy jednak wie, że właśnie dziś – 26 lutego, mijają 94 lata od chwili powołania policji kobiecej. Jak wyglądały początki kobiet w mundurach?

 • Konkurs z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

  Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowało Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”, którego celem jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie tej formacji mundurowej.