• Policjanci w obronie Ojczyzny w 1939

  W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej organizowanych przez Komendę Główną Policji w Kuligowie na Mazowszu 24 sierpnia 2019 r. odbyło się widowisko historyczne przedstawiające rekonstrukcję militarną upamiętniającą waleczność polskich policjantów i polskich oddziałów w wojnie obronnej we wrześniu 1939 r. Wydarzenie w Kuligowie patronatem medialnym objął miesięcznik "Policja 997".

 • Gdy ostatnio rozmawialiście ze swoimi kolegami na temat założenia własnego biznesu zdecydowaliście, że stawiacie na franczyzę? Okazuje się, że takich osób jest naprawdę bardzo dużo. W końcu opisywany model ma po swojej stronie rozmaite, niezaprzeczalne atuty. Jakie? Co powoduje, że jest to tak chętnie wybierana opcja? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury.

  Ułatwiony start

  Chyba każdy ma świadomość, że młodzi biznesmeni na samym początku borykają się z rozmaitymi problemami. Przede wszystkim mają ograniczone możliwości finansowe. Często też dużym kłopotem jest wymyślenie pomysłu na swój biznes, który będzie miał jakiekolwiek szanse na - kolokwialnie pisząc - przetrwanie w branży. Właśnie między innymi dlatego coraz więcej ludzi stawia na rozwiązania już gotowe. Na skutek tego można zapewnić sobie zdecydowanie łatwiejszy start. Między innymi można liczyć na o wiele mniejsze wydatki.

  Fachowcy pomagają bowiem znaleźć odpowiednią lokalizację, wspierają w trakcie negocjacji. Nie trzeba też wydawać dużo pieniędzy na reklamę. W końcu biznes franczyzowy opiera się na współpracy ze znanymi markami, które mają już po prostu ugruntowaną pozycję na rynku. W związku z tym tak naprawdę nie ma potrzeby startowania od zera. Tego typu marki na pewno nie upadną, dlatego pod tym względem biznes franczyzowy jest wyjątkowo pewny. Co więcej, ma też inne zalety.

  Minimalizacja ryzyka

  Ten aspekt objawia się na różnych płaszczyznach. Tak jak już zostało wspomniane, biznes franczyzowy to współpraca z markami znanymi oraz lubianymi. W związku z tym tak naprawdę nie ma możliwości, by środki finansowe przepadły. Oczywiście, należy konsekwentnie wywiązywać się z ustaleń zawartych w umowie. Natomiast osoby, które decydują się na własny biznes muszą zdawać sobie sprawę naprawdę z wielkiego ryzyka. Brak odpowiedniej wiedzy i wystarczającego doświadczenia często powodują po prostu stratę wszystkich zainwestowanych pieniędzy. Nie może zatem zaskakiwać, że dla wielu osób biznes franczyzowy to znakomita alternatywa. Trzeba tutaj również wspomnieć o tak zwanym modelu depozytowym. Na skutek tego nie trzeba obawiać się o stratę pieniędzy w przypadku niesprzedania pewnego rodzaju asortymentu. Chodzi o to, że franczyzobiorcy nie kupują towarów, a tylko otrzymują je w formie depozytu.

  Współpraca ze znanymi markami

  Model franczyzowy to szansa na to, aby krok po kroku poznać wszystkie najważniejsze kwestie związane z funkcjonowaniem biznesu, który odniósł sukces. Bez wątpienia taka wiedza może bardzo mocno przydać się w przyszłości. Często dzieje się tak, że ludzie na początku decydują się na franczyzę, a na przykład po kilku latach otwierają już zupełnie własne biznesy. Mają jednak ku temu odpowiednie predyspozycje, ponieważ zdobyli dużo cennych informacji. Tutaj można liczyć na wsparcie tak naprawdę w każdym czynniku. Chodzi o wybór placówki, negocjację cen za wynajem, rekrutację pracowników itp. Franczyzobiorca otrzymuje również wsparcie w aspekcie codziennego prowadzenia firmy, zarządzania finansami itp.

  Więcej informacji

  Jeżeli zainteresowała Cię franczyza i chciałbyś dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę https://franczyzawpolsce.pl/ - sprawdź!

  DIY (czytaj: di aj łaj) - czyli "do it yourself" (zrób to sam). Są to kreatywne sposoby na wykonanie czegoś, zamiast kupowania typowego gotowca w sklepie. DIY mogą być maskotki, wieszaki, cuda z papieru, piórniki - jednym słowem - DIY może być praktycznie wszytko co tylko zechcesz.

  Jak się okazuje, potrzebna jest tylko odrobina wyobraźni, żeby sklecić coś ciekawego samemu, równocześnie mając przy tym mnóstwo dobrej zabawy. Zatem czas włączyć swoją kreatywność, puścić wodze fantazji i przygotować wszystkie potrzebne materiały, aby mile spędzić swój czas wśród pozytywnych emocji przy wyzwalaniu swojej twórczości.

  Lód który nigdy nie topnieje


  Taki słodki smakołyk z pewnością każdy chciałby mieć, lecz dziś zajmiemy się tworzeniem lodzika równie słodkiego, ale raczej nie jadalnego... Wiecie co to może być? Oczywiście chodzi o poduszkę-lodzika. Będzie to idealna ozdoba do pokoju, najlepiej postawić ją na sofie lub łóżku. Dodatkowo z taką przyjemną poduszką każdy zaśnie wygodnie.

  Potrzebujesz:

   • kremowy i miły w dotyku materiał,
   • wypełnienie (w tym przypadku może to być wata, gąbka memory, pianka tapicerska, zwykła gąbka do mycia posiekana na kawałeczki),
   • igła z nitką,
   • ostre nożyczki,
   • flamaster,
   • miłe w dotyku materiały w różnych kolorach,
   • cztery guziczki (potrzebne będą do zrobienia oczu, jeśli nie lubisz być obserwowany, możesz pominąć ten punkt).

  Sposób wykonania:

  1. Najpierw weź kremowy materiał i narysuj na nim kształt dowolnego loda gałkowego według własnego uznania (wielkość twojej poduszki możesz dostosować do siebie, w dużej mierze zależy ona od wielkości kawałka materiału). Później wytnij starannie kształt po liniach i powtórz tę czynność w przypadku tego samego kremowego materiału, tak aby powstały dwa takie lodziki tego samego koloru.

  2. Zszyj ze sobą krawędziami oba kawałki, zostawiając niewielką dziurę. Potem przekręć całość na drugą stronę, żeby zszyte krawędzie nie rzucały się w oczy.

  3. Następnie wytnij kółka (powinny być tak duże, żeby pokryły obie strony poduszki w miejscach gdzie powinny być gałki). Każde powinno być w innym kolorze, będą one gałkami naszego loda. Gdy skończysz wycinanie, przyszyj koła do obu stron szablonu, rożek pozostawiając nietkniętym.

  4. Kiedy krok trzeci zostanie zakończony, należy wypchać całość wypełnieniem poprzez pozostawioną wcześniej dziurę i zaszyć ją. Jeśli chcesz dodać tej poduszce więcej uroku, przyszyj jej oczy z czarnych guzików i domaluj uśmiech za pomocą flamastra.

  Kreatywna ozdoba do pokoju została zakończona, teraz będzie przykuwała uwagę wszystkich gości.

  Poczuj się jak czarodziej


  Któż nie kojarzyłby tych dziwnych ludzi z długimi brodami i szpiczastymi kapeluszami? Każdy czarodziej posiada swoją magiczną laskę, a do swoich zaklęć wykorzystuje jakieś mityczne mikstury, które nosi zawsze blisko siebie, żeby przypadkiem ich nie zgubić. Czemu nie sprawić sobie takiej magicznej buteleczki w formie ciekawie prezentującego się naszyjnika? Kolejnym sposobem będzie prosty trik DIY na wykonanie właśnie takiej magicznej buteleczki na łańcuszku z tajemniczą miksturą w środku.

   Potrzebujesz:

   • małej szklanej buteleczki z korkiem (można taką zdobyć w niektórych sklepach papierniczych, księgarniach lub na internecie),
   • brokatu (kolor według uznania),
   • drobnych koraliczków,
   • barwnika spożywczego,
   • kawałku drucika,
   • obcążek,
   • łańcuszka.


  Sposób wykonania:

   1. Do buteleczki wsyp odrobinę brokatu i nieco koraliczków. Następnie wlej do środka wodę, pamiętając, aby pozostawić miejsce na korek. Na koniec dodaj kilka kropelek barwnika (ilość zależy jak tego, jak bardzo intensywny kolor ma powstać). Zatkaj butelkę korkiem (pamiętaj zrobić to bardzo dokładnie) i wstrząśnij nią mocno, żeby wszystko wewnątrz się ze sobą dobrze wymieszało.

  2. Za pomocą obcążek wydziel krótki kawałeczek drucika o długości około od dwóch do trzech i pół centymetra (lepiej żeby był dłuższy niż za krótki). Uformuj go w kształt kropelki i wkręć czubkiem w korek, aby całość była trwała i dobrze się trzymała. Na sam koniec przytwierdź łańcuszek do drucika i naszyjnik gotowy.

  Tak oto w bardzo prosty sposób można sklecić prawdziwe cudeńka bez zbędnej potrzeby wydawania na to pieniędzy w sklepie. DIY jest dla wszystkich, każdy może również próbować wymyślić coś na własną rękę. Metody te są szczególnie zbawienne dla osób popadających w nudę i dostarczają sporo rozrywki. Kreatywność pobudza myślenie i pozytywnie wpływa na człowieka. Zacznij wyzwalać swoją kreatywność już dziś!

  Więcej informacji

  Jeżeli poszukujesz więcej informacji o przyborach DIY, sprawdź, jaki asortyment ma hurtownia dekoracji - dowiedz się więcej.

  8588ac9f795b6babccb2e4ac14e29210e5038058.jpg
  27 sierpnia 2019 roku (wtorek) o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się X sesja VIII kadencji (2018-2023) Rady Miejskiej Bielska-Białej.
 • Dzielnicowi uratowali życie zaginionej 87-latki

  Kilka godzin trwały poszukiwania 87-latki, która zaginęła w Jasienicy. Schorowana kobieta wyszła z domu nad ranem i ślad po niej zaginął. Półprzytomną i skrajnie wyczerpaną seniorkę odnaleźli dzielnicowi. Mundurowi udzielili 87-latce pierwszej pomocy i przekazali załodze karetki pogotowia.

 • Kryminalni zatrzymali kobietę, która okradła kierowcę autobusu

  Śledczy z bielskiej dwójki zatrzymali 24-latkę, która okradła kierowcę autobusu miejskiego. Kobieta, wykorzystując nieuwagę kierowcy, zabrała jego kurtkę wraz z rzeczami osobistymi o wartości 1000 zł. Policjantka zajmująca się sprawą na nagraniu z monitoringu autobusu rozpoznała kobietę z jej wcześniejszych kłopotów z prawem. Kryminalni zatrzymali 24-latkę i odzyskali całe skradzione przez nią mienie. Teraz grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukujemy świadków wypadku drogowego

  Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło 09.08.2019 r. ok. godz. 11.00 w Bielsku-Białej, na ulicy Piłsudskiego 43. Kierujący rowerem zderzył się z pieszą, a następnie oddalił z miejsca zdarzenia. Rowerzystą był mężczyzna w wieku 50-70 lat, tęgiej budowy ciała, wzrostu ok. 180 cm, jasne włosy. W wyniku wypadku piesza doznała obrażeń ciała.

 • Uwaga na oszustów!

  W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który miał wypadek komunikacyjny i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy żeby wykupić się od odpowiedzialności. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

 • fa36173845d9973fb91d607eb3588ddb803dfc1b.jpg
  W Strefie Płatnego Parkowania (SPP) w Bielsku-Białej trwa montaż 55 nowoczesnych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września br. Parkomaty wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną...
  348b579d8af154be780d8162c2ecb7eaf60db24c.jpg
  Zespół ds. weryfikacji projektów złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2020 zakończył swoje prace związane z opiniowaniem projektów mieszkańców. Po zapoznaniu się z merytorycznymi opiniami właściwych...
 • Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? Odwiedź nas 28 sierpnia

  Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. Już 28 sierpnia br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Uczestnicy mają okazję zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji. Zapraszamy!

 • UWAGA NA OSZUSTÓW!

  W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje pożyczyć dużej sumy pieniędzy. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

 • „Bezpieczne drogi regionu” - efekty policyjnej akcji

  Bielscy stróże prawa wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej brali wczoraj udział w akcji śląskiej Policji pn. „Bezpieczne drogi regionu", skupiającej się na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sumie policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących samochodami i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubną rekordzistką okazała się 42-letnia bielszczanka, która kierowała osobowym volkswagenem, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

 • Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? Odwiedź nas 28 sierpnia

  Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. Już 28 sierpnia br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Uczestnicy mają okazję zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji. Zapraszamy!

 • UWAGA NA OSZUSTÓW!

  W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje pożyczyć dużej sumy pieniędzy. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

 • Z dwoma promilami prowadził ciężarówkę

  Mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 38-letniego kierowcę, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Obywatel Litwy trafił w ręce stróżów prawa dzięki czujności innego kierującego, który widząc podejrzane manewry na drodze, zawiadomił policję. 38-latek stracił prawo jazdy, a ciężarówka, którą jechał trafiła na policyjny parking.Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

 • Podejrzany o kradzież samochodu i paliwa zatrzymany

  Kryminalni z bielskiej trójki zatrzymali 35-latka podejrzewanego o kradzież samochodu. Mężczyzna skradzionym autem tankował paliwo na bielskich stacjach i odjeżdżał nie płacąc za nie. Badanie policyjnym narkotesterem wykazało, że prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Prokurator objął zatrzymanego policyjnym dozorem.

 • „Bezpieczne drogi regionu” - efekty policyjnej akcji

  Bielscy stróże prawa wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej brali wczoraj udział w akcji śląskiej Policji pn. „Bezpieczne drogi regionu", skupiającej się na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sumie policjanci zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących samochodami i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Niechlubną rekordzistką okazała się 42-letnia bielszczanka, która kierowała osobowym volkswagenem, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

 • Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? Odwiedź nas 28 sierpnia

  Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. Już 28 sierpnia br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Uczestnicy mają okazję zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji. Zapraszamy!

 • UWAGA NA OSZUSTÓW!

  W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje pożyczyć dużej sumy pieniędzy. Ostrzegamy, to popularna metoda oszustwa!

 • 6317aa00f4bcd04d695237195d7109851e1fc7af.jpg
  Powraca Squash na Chrobrym, czyli profesjonalna, szklana klatka do gry w squasha w samym centrum naszego miasta. Start już w najbliższy piątek od godz. 14:00. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby bezpłatnie...